Fotball
Hjem › Lag › Elche
Elche

Elche: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1923 · Estadio Manuel Martínez Valero

Elche: turneringer i 2026/27

La Liga14. plass, 10 poengNeste: Valencia · søn. 1.11. · 18:30
Copa del Reyrunde 128Neste: Pinatar · tir. 27.10. · 19:00

Elche: kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00Pinatar–Elche
Copa del Reysøn. 1.11. · 18:30Elche–ValenciaLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 14:00Elche–Real Betis
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Levante–Elche
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Elche–Atletico Madrid
La Liga

Elche: siste resultater

Form i serienVUUVT
24.10.26Rayo Vallecano0–3Elche
La Liga
17.10.26Villarreal0–0Elche
La Liga
11.10.26Elche0–0Celta Vigo
La Liga
18.9.26Espanyol1–3Elche
La Liga
15.9.26Elche2–3Real Madrid
La Liga
12.9.26Athletic Club1–1Elche
La Liga
7.9.26Elche2–3Real Sociedad
La Liga
28.8.26Racing Santander3–2Elche
La Liga

Elche: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 19:00Pinatar–Elche
Copa del Rey
søn. 1.11. · 18:30Elche–Valencia
La Liga
søn. 8.11. · 14:00Elche–Real Betis
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Levante–Elche
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Elche–Atletico Madrid
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Osasuna–Elche
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Elche–Sevilla
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Alaves–Elche
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Malaga–Elche
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Elche–Getafe
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Barcelona–Elche
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Elche–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Real Betis–Elche
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Elche–Levante
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Elche–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Atletico Madrid–Elche
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Real Sociedad–Elche
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Elche–Malaga
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Elche–Villarreal
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Sevilla–Elche
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Elche–Alaves
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Celta Vigo–Elche
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Elche–Osasuna
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Real Madrid–Elche
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Elche–Espanyol
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Getafe–Elche
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Elche–Athletic Club
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Valencia–Elche
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Elche–Racing Santander
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Rayo Vallecano0–3Elche
La Liga
17.10.26Villarreal0–0Elche
La Liga
11.10.26Elche0–0Celta Vigo
La Liga
18.9.26Espanyol1–3Elche
La Liga
15.9.26Elche2–3Real Madrid
La Liga
12.9.26Athletic Club1–1Elche
La Liga
7.9.26Elche2–3Real Sociedad
La Liga
28.8.26Racing Santander3–2Elche
La Liga
23.8.26Elche0–5Barcelona
La Liga
17.8.26Deportivo La Coruna1–1Elche
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Elche: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • M. Aguadoankelskade

Elche: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Racing Santander103-2-515:2611VTUTT
13Levante92-4-315:1710VUUTT
14Elche102-4-414:1710VUUVT
15Athletic Club82-3-38:99TUUU
16Getafe92-3-45:119UTVTU

Elche: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,4
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 2,8
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 1,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort25
Gule kort per kamp2,5
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

5-4-1 (4×) · 4-3-3 (2×) · 3-5-2 (1×)

Elche: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
T. LemarM73891062107,16
Fer NiñoA10627601510207,06
Germán ValeraF108422042106,91
Matia Barzic GutiérrezF1130000006,90
L. CepedaA93110275206,83
Marc AguadoM63751021206,79
R. RevivoF75360221106,78
Víctor ChustF109000141106,73
Gonzalo VillarM107790165406,71
J. MorcilloM74870021006,70
Alvaro PadillaA190000006,70
A. OsorioA62711093106,66
Martim NetoM72300051006,53
Tete MorenteA105000391206,50
D. AffengruberF32700030006,37
Buba SangaréF86231011006,32
F. RedondoF74721011216,22
U. KonareA1210000106,20
Rubén SánchezF51860030105,73
F. BuonanotteM62671174105,48
BigasF51980011005,30
Ali HouaryM31900042104,55
E. PonceA31210021004,06
JosanM3310100104,04

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Elche: stall

Keepere

1M. DituroNasjonalitetArgentinaAlder38 årHøyde191 cmVekt86 kg
13Alejandro IturbeNasjonalitetSpaniaAlder22 årHøyde186 cmVekt74 kg
13Alejandro RamosAlder22 år
40O. BoschAlder17 år
Diego SanchezAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Elche: overganger

Inn

  • Rubén SánchezEspanyol · overgang31.8.26
  • R. RevivoMaccabi Tel Aviv · overgang31.8.26
  • K. LomónacoIndependiente · overgang31.8.26
  • T. LemarAtletico Madrid · lån31.8.26
  • E. PonceHouston Dynamo · overgang13.8.26
  • Tiziano PerrotaBanfield · overgang12.8.26
  • F. BuonanotteBrighton · lån7.8.26
  • J. MorcilloAtletico Madrid · overgang5.8.26

Ut

  • D. AffengruberFulham · overgang31.8.26
  • R. NúñezCD Coria · fri spiller31.8.26
  • U. KonareAD Ceuta FC · lån31.8.26
  • John NwankwoMallorca · lån30.8.26
  • Tiziano PerrotaDefensa Y Justicia · lån13.8.26
  • Á. RodríguezBournemouth · overgang13.7.26
  • A. WernerRosario Central · lån11.7.26
  • L. PétrotAnderlecht · fri spiller1.7.26

Elche: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1923
StadionEstadio Manuel Martínez Valero
Kapasitet36 017
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering14. · 10 poeng

Elche: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Elche på?

Elche spiller hjemmekampene sine på Estadio Manuel Martínez Valero (Elche), som har plass til 36 017 tilskuere.

Hvor ligger Elche på tabellen?

Elche ligger på 14. plass i La Liga med 10 poeng etter 10 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Elche neste kamp?

Neste kamp: Pinatar – Elche, tir. 27.10. · 19:00 (Copa del Rey).

Hvordan endte den siste seriekampen til Elche?

Siste seriekamp: Rayo Vallecano 0–3 Elche (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Elche?

Klubbens toppscorer i turneringen er Fer Niño med 6 mål.

Elche: terminliste, tabell og tips

Elche (Spania) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (La Liga, Copa del Rey), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i La Liga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.