Fotball
Hjem › Lag › Levante
Levante

Levante: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1909 · Estadio Ciudad de Valencia

Levante: turneringer i 2026/27

La Liga13. plass, 10 poengNeste: Real Sociedad · søn. 25.10. · 18:30
Copa del Reyrunde 128Neste: Tarancón · ons. 28.10. · 19:00

Levante: kommende kamper

søn. 25.10. · 18:30Real Sociedad–LevanteLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 19:00Tarancón–Levante
Copa del Reylør. 31.10. · 14:00Levante–Atletico MadridLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 18:30Celta Vigo–Levante
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Levante–Elche
La Liga

Levante: siste resultater

Form i serienVUUTT
21.10.26Levante3–1Athletic Club
La Liga
16.10.26Deportivo La Coruna1–1Levante
La Liga
12.10.26Levante3–3Sevilla
La Liga
20.9.26Villarreal3–1Levante
La Liga
13.9.26Levante2–4Barcelona
La Liga
6.9.26Malaga0–0Levante
La Liga
29.8.26Levante5–2Real Betis
La Liga
24.8.26Osasuna0–0Levante
La Liga

Levante: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 18:30Real Sociedad–Levante
La Liga
ons. 28.10. · 19:00Tarancón–Levante
Copa del Rey
lør. 31.10. · 14:00Levante–Atletico Madrid
La Liga
søn. 8.11. · 18:30Celta Vigo–Levante
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Levante–Elche
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Levante–Racing Santander
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Rayo Vallecano–Levante
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Levante–Alaves
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Getafe–Levante
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Levante–Valencia
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Real Madrid–Levante
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Levante–Espanyol
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Athletic Club–Levante
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Levante–Real Sociedad
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Elche–Levante
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Levante–Malaga
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Barcelona–Levante
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Levante–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Valencia–Levante
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Real Betis–Levante
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Levante–Osasuna
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Levante–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Atletico Madrid–Levante
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Levante–Villarreal
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Sevilla–Levante
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Levante–Real Madrid
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Alaves–Levante
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Levante–Getafe
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Racing Santander–Levante
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Levante–Celta Vigo
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Levante3–1Athletic Club
La Liga
16.10.26Deportivo La Coruna1–1Levante
La Liga
12.10.26Levante3–3Sevilla
La Liga
20.9.26Villarreal3–1Levante
La Liga
13.9.26Levante2–4Barcelona
La Liga
6.9.26Malaga0–0Levante
La Liga
29.8.26Levante5–2Real Betis
La Liga
24.8.26Osasuna0–0Levante
La Liga
16.8.26Espanyol3–0Levante
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Levante: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • E. Bardelimuskelskade
  • Delafravær

Levante: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
11Osasuna93-2-410:1811VTUTT
12Racing Santander103-2-515:2611VTUTT
13Levante92-4-315:1710VUUTT
14Elche102-4-414:1710VUUVT
15Athletic Club82-3-38:99TUUU

Levante: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn3,3 / 2,5
Borte: scoret / sluppet inn0,4 / 1,4
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (3×) · 4-4-2 (3×) · 4-3-3 (2×)

Levante: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
BruguiM869651178007,15
DelaF870120136307,13
Iván RomeroA9631301710207,01
A. MandiF76030010306,98
Etta EyongA4821132106,93
Jon Ander OlasagastiM97051173006,92
T. FernándezM74980072006,83
Manu SánchezF97910021006,79
Ifeanyi NdukweF53161011006,77
E. BardeliM74491132006,71
Oriol ReyM96280010006,65
RequeM63191153106,60
Nacho PérezF83920032006,58
P. RatkovA51970110006,52
Carlos ÁlvarezM1450000006,50
K. TundeA1140000006,50
J. ToljanF94500120206,46
Paco CortésM5910021006,40
Víctor GarcíaM82980010006,36
Hugo SoteloM4990000105,03
Yanis MusuayiA31130010004,93
M. SantosF1260000003,25

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Levante: stall

Keepere

1Pablo CuñatNasjonalitetSpaniaAlder23 årHøyde188 cmVekt78 kg
13M. RyanNasjonalitetAustraliaAlder33 årHøyde184 cmVekt83 kg
36I. GaldinAlder16 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Levante: overganger

Inn

  • P. RatkovLazio · lån31.8.26
  • G. BiladiAnderlecht U18 · overgang30.8.26
  • A. TapeBayer Leverkusen · lån29.8.26
  • Ifeanyi NdukweLiverpool · lån21.8.26
  • T. FernándezVillarreal · lån10.8.26
  • Yanis MusuayiClub Brugge KV · overgang1.8.26
  • Hugo SoteloCelta Vigo · lån19.7.26
  • RequeVillarreal · lån16.7.26

Ut

  • José Luis MoralesOviedo · fri spiller3.10.26
  • XaviAcademica · fri spiller3.9.26
  • Carlos ÁlvarezClub America · overgang1.9.26
  • Dani MartínValladolid · lån31.8.26
  • T. AbedValladolid · lån31.8.26
  • M. KrugJuventud Torremolinos · lån31.8.26
  • K. TundeWest Brom · overgang26.8.26
  • Pablo MartínezMalaga · fri spiller20.8.26

Levante: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1909
StadionEstadio Ciudad de Valencia
Kapasitet25 534
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering13. · 10 poeng

Levante: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Levante på?

Levante spiller hjemmekampene sine på Estadio Ciudad de Valencia (Valencia), som har plass til 25 534 tilskuere.

Hvor ligger Levante på tabellen?

Levante ligger på 13. plass i La Liga med 10 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Levante neste kamp?

Neste kamp: Real Sociedad – Levante, søn. 25.10. · 18:30 (La Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Levante?

Siste seriekamp: Levante 3–1 Athletic Club (21.10.26).

Hvem er toppscorer for Levante?

Klubbens toppscorer i turneringen er Brugui med 5 mål.

Levante: terminliste, tabell og tips

Levante (Spania) spiller i disse turneringene denne sesongen: La Liga, Copa del Rey. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i La Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.