Fotball
Hjem › Lag › Valencia
Valencia

Valencia: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1919 · Estadio de Mestalla

Valencia: turneringer i 2026/27

La Liga19. plass, 6 poengNeste: Elche · søn. 1.11. · 18:30
Copa del Reyrunde 128Neste: Tavernes · ons. 28.10. · 21:00

Valencia: kommende kamper

ons. 28.10. · 21:00Tavernes–Valencia
Copa del Reysøn. 1.11. · 18:30Elche–ValenciaLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 21:00Valencia–Real Madrid
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Rayo Vallecano–Valencia
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Valencia–Osasuna
La Liga

Valencia: siste resultater

Form i serienTUUTV
24.10.26Valencia1–2Villarreal
La Liga
17.10.26Valencia0–0Athletic Club
La Liga
11.10.26Racing Santander2–2Valencia
La Liga
20.9.26Valencia2–3Real Sociedad
La Liga
15.9.26Alaves0–1Valencia
La Liga
11.9.26Sevilla1–0Valencia
La Liga
6.9.26Valencia0–5Barcelona
La Liga
30.8.26Deportivo La Coruna3–1Valencia
La Liga

Valencia: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 21:00Tavernes–Valencia
Copa del Rey
søn. 1.11. · 18:30Elche–Valencia
La Liga
lør. 7.11. · 21:00Valencia–Real Madrid
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Rayo Vallecano–Valencia
La Liga
søn. 29.11. · 17:00Valencia–Osasuna
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Getafe–Valencia
La Liga
søn. 13.12. · 17:00Atletico Madrid–Valencia
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Valencia–Espanyol
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Levante–Valencia
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Valencia–Malaga
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Celta Vigo–Valencia
La Liga
søn. 24.1. · 17:00Valencia–Sevilla
La Liga
søn. 31.1. · 17:00Barcelona–Valencia
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Valencia–Racing Santander
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Valencia–Alaves
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Villarreal–Valencia
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Real Madrid–Valencia
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Valencia–Levante
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Athletic Club–Valencia
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Valencia–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Real Sociedad–Valencia
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Valencia–Getafe
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Malaga–Valencia
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Valencia–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Real Betis–Valencia
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Valencia–Atletico Madrid
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Espanyol–Valencia
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Valencia–Elche
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Osasuna–Valencia
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Valencia1–2Villarreal
La Liga
17.10.26Valencia0–0Athletic Club
La Liga
11.10.26Racing Santander2–2Valencia
La Liga
20.9.26Valencia2–3Real Sociedad
La Liga
15.9.26Alaves0–1Valencia
La Liga
11.9.26Sevilla1–0Valencia
La Liga
6.9.26Valencia0–5Barcelona
La Liga
30.8.26Deportivo La Coruna3–1Valencia
La Liga
25.8.26Valencia0–1Real Betis
La Liga
22.8.26Valencia0–0Celta Vigo
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Valencia: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • S. Canoskneskade
  • J. Copetekneskade
  • D. Foulquierkneskade
  • D. Lopezkneskade
  • U. Sadiqmuskelskade

Valencia: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Rayo Vallecano92-3-412:209TUUV
18Espanyol102-2-612:148TTUTT
19Valencia101-3-67:176TUUTV
20Malaga100-5-57:195UTUTT

Valencia: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp0,7
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn0,5 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,5
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort24
Gule kort per kamp2,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

5-4-1 (5×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-4-2 (2×)

Valencia: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. RodríguezM64930021207,20
A. DanjumaM966100145007,06
César TárregaF75100031106,94
David OtorbiA93521062006,89
Luis RiojaA51591031006,88
PepeluF97480000206,87
J. de HaasF53810110206,84
Dani RabaA31201041206,83
U. SadiqA31581033006,73
A. DiengM62440000006,73
José GayàF75350031106,70
Javi GuerraM1081002123106,70
Pablo MaffeoF85060021206,64
F. UgrinicM95750042006,63
Jesús VázquezF83640010006,60
H. ElliottM51330021006,48
Hugo DuroA94160150006,44
Arnau MartínezF52510000106,44
M. DiakhabyF53320010206,42
Iker CórdobaF31020000006,37
R. SatoM52970021205,35
Aaron MayolF21801021104,70
Aimar BlázquezA180021003,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Valencia: stall

Keepere

1S. DimitrievskiNasjonalitetNord-MakedoniaAlder32 årHøyde188 cmVekt84 kg
13Cristian RiveroNasjonalitetSpaniaAlder27 årHøyde188 cmVekt75 kg
25K. van OevelenNasjonalitetNederlandAlder22 årHøyde199 cmVekt84 kg
28Vicent AbrilAlder20 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Valencia: overganger

Inn

  • H. ElliottLiverpool · lån31.8.26
  • Arnau MartínezGirona · overgang25.8.26
  • K. van OevelenIpswich · lån23.8.26
  • Pablo MaffeoOlympiakos Piraeus · lån19.8.26
  • R. SatoFC Tokyo · overgang6.7.26
  • A. DiengAl Ahly · fri spiller6.7.26
  • Víctor FernándezLevante · overgang30.6.26
  • Víctor FernándezLevante · overgang30.6.26

Ut

  • Alberto MaríBudapest Honved · fri spiller2.9.26
  • M. PrevediniJuventud Torremolinos · fri spiller1.9.26
  • André AlmeidaRacing Santander · lån31.8.26
  • Alberto MaríMari Alberto · fri spiller26.8.26
  • Rubo IranzoZaragoza · overgang25.8.26
  • Vicent AbrilGimnastic · lån25.8.26
  • Mario DomínguezExcelsior · lån7.8.26
  • E. CömertTorino · fri spiller28.7.26

Valencia: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1919
StadionEstadio de Mestalla
Kapasitet55 000
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering19. · 6 poeng

Valencia: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Valencia på?

Valencia spiller hjemmekampene sine på Estadio de Mestalla (Valencia), som har plass til 55 000 tilskuere.

Hvor ligger Valencia på tabellen?

Valencia ligger på 19. plass i La Liga med 6 poeng etter 10 kamper (1 seier, 3 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller Valencia neste kamp?

Neste kamp: Tavernes – Valencia, ons. 28.10. · 21:00 (Copa del Rey).

Hvordan endte den siste seriekampen til Valencia?

Siste seriekamp: Valencia 1–2 Villarreal (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Valencia?

Klubbens toppscorer i turneringen er Dani Raba med 1 mål.

Valencia: terminliste, tabell og tips

Valencia (Spania) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (La Liga, Copa del Rey), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i La Liga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.