Fotball
Hjem › Lag › Celta Vigo
Celta Vigo

Celta Vigo: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Spania · stiftet 1923 · Estadio Abanca-Balaídos

Celta Vigo: turneringer i 2026/27

Celta Vigo: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:15Celta Vigo–Real Betis
La Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 21:00Salamanca UDS–Celta Vigo
Copa del Reylør. 31.10. · 16:15Rayo Vallecano–Celta VigoLa Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Celta Vigo–Union St. Gilloise
Europa League
søn. 8.11. · 18:30Celta Vigo–Levante
La Liga

Celta Vigo: siste resultater

Form i serienVUVUU
22.10.26Celtic1–2Celta Vigo
Europa League
18.10.26Celta Vigo2–1Alaves
La Liga
15.10.26Celta Vigo1–2Juventus
Europa League
11.10.26Elche0–0Celta Vigo
La Liga
19.9.26Celta Vigo5–0Racing Santander
La Liga
16.9.26Omonia Nicosia1–0Celta Vigo
Europa League
13.9.26Celta Vigo1–1Malaga
La Liga
7.9.26Getafe1–1Celta Vigo
La Liga

Celta Vigo: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:15Celta Vigo–Real Betis
La Liga
ons. 28.10. · 21:00Salamanca UDS–Celta Vigo
Copa del Rey
lør. 31.10. · 16:15Rayo Vallecano–Celta Vigo
La Liga
tor. 5.11. · 21:00Celta Vigo–Union St. Gilloise
Europa League
søn. 8.11. · 18:30Celta Vigo–Levante
La Liga
søn. 22.11. · 17:00Real Madrid–Celta Vigo
La Liga
tor. 26.11. · 18:45Celta Vigo–Bournemouth
Europa League
søn. 29.11. · 17:00Celta Vigo–Villarreal
La Liga
søn. 6.12. · 17:00Barcelona–Celta Vigo
La Liga
tor. 10.12. · 18:45Marseille–Celta Vigo
Europa League
søn. 13.12. · 17:00Espanyol–Celta Vigo
La Liga
søn. 20.12. · 17:00Celta Vigo–Atletico Madrid
La Liga
søn. 3.1. · 17:00Celta Vigo–Deportivo La Coruna
La Liga
søn. 10.1. · 17:00Sevilla–Celta Vigo
La Liga
søn. 17.1. · 17:00Celta Vigo–Valencia
La Liga
tor. 21.1. · 21:00Hapoel Beer Sheva–Celta Vigo
Europa League
søn. 24.1. · 17:00Racing Santander–Celta Vigo
La Liga
tor. 28.1. · 21:00Celta Vigo–Lillestrom
Europa League
søn. 31.1. · 17:00Celta Vigo–Getafe
La Liga
søn. 7.2. · 17:00Alaves–Celta Vigo
La Liga
søn. 14.2. · 17:00Celta Vigo–Rayo Vallecano
La Liga
søn. 21.2. · 17:00Athletic Club–Celta Vigo
La Liga
søn. 28.2. · 17:00Celta Vigo–Espanyol
La Liga
søn. 7.3. · 17:00Atletico Madrid–Celta Vigo
La Liga
søn. 14.3. · 17:00Osasuna–Celta Vigo
La Liga
søn. 21.3. · 17:00Celta Vigo–Real Madrid
La Liga
søn. 4.4. · 17:00Real Betis–Celta Vigo
La Liga
søn. 11.4. · 17:00Celta Vigo–Elche
La Liga
søn. 18.4. · 17:00Deportivo La Coruna–Celta Vigo
La Liga
ons. 21.4. · 17:00Celta Vigo–Barcelona
La Liga
søn. 2.5. · 17:00Celta Vigo–Sevilla
La Liga
søn. 9.5. · 17:00Villarreal–Celta Vigo
La Liga
søn. 16.5. · 17:00Malaga–Celta Vigo
La Liga
søn. 23.5. · 17:00Celta Vigo–Real Sociedad
La Liga
søn. 30.5. · 17:00Levante–Celta Vigo
La Liga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Celtic1–2Celta Vigo
Europa League
18.10.26Celta Vigo2–1Alaves
La Liga
15.10.26Celta Vigo1–2Juventus
Europa League
11.10.26Elche0–0Celta Vigo
La Liga
19.9.26Celta Vigo5–0Racing Santander
La Liga
16.9.26Omonia Nicosia1–0Celta Vigo
Europa League
13.9.26Celta Vigo1–1Malaga
La Liga
7.9.26Getafe1–1Celta Vigo
La Liga
3.9.26Real Sociedad0–0Celta Vigo
La Liga
30.8.26Celta Vigo0–2Athletic Club
La Liga
27.8.26Celta Vigo1–2Osasuna
La Liga
22.8.26Valencia0–0Celta Vigo
La Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Celta Vigo: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • J. El Abdellaouikneskade
  • B. Iglesiasleggskade
  • A. Nunezlyskeskade
  • M. Romankneskade
  • C. Starfeltmuskelskade

Celta Vigo: tabellplassering – La Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Alaves103-3-414:1112UTTUT
8Villarreal103-3-415:1412VUTVV
9Celta Vigo92-5-210:711VUVUU
10Deportivo La Coruna102-5-313:1311TUTUT
11Osasuna93-2-410:1811VTUTT

Celta Vigo: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
231899 Hoffenheim35:53
24AC Milan34:53
25Celta Vigo33:43
26OFI33:43
27Jagiellonia34:63

Celta Vigo: sesongstatistikk (La Liga)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp0,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,2
Borte: scoret / sluppet inn0,3 / 0,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-3 (9×)

Celta Vigo: spillerstatistikk (La Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. CáceresF32570010107,40
Miguel RománM75791241007,36
C. StarfeltF32181041107,13
Javi RodríguezF53271122007,10
Sergio CarreiraF95650031107,10
Álvaro NúñezF43540032007,08
Hugo GonzálezM42351264007,05
Marcos AlonsoF75140020217,00
Yoel LagoF97650000406,97
I. MoribaM96271051006,91
Iago AspasA72451152006,80
Javi GalánM73130000006,74
W. SwedbergA83740033006,70
Hugo ÁlvarezM74400220006,69
Aleix FebasM42950011106,68
H. BurcioM41060011006,68
Pablo DuránA63062054006,65
Javi RuedaM95100010306,63
Ferran JutglàA955520104006,60
C. DriouechA51520041106,60
Borja IglesiasA3780020006,40
J. El AbdellaouiA31530021006,27
A. FayeF1450000006,20
Andrés AntañónM2830010006,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Celta Vigo: stall

Keepere

1A. BayındırNasjonalitetTyrkiaAlder27 årHøyde198 cmVekt88 kg
1Coke CarrilloAlder23 år
13I. RaduNasjonalitetRomaniaAlder28 årHøyde188 cmVekt70 kg
25Iván VillarNasjonalitetSpaniaAlder28 årHøyde186 cmVekt76 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Celta Vigo: overganger

Inn

  • S. CáceresClub America · overgang31.8.26
  • C. DriouechPSV Eindhoven · overgang24.8.26
  • A. BayındırManchester United · lån6.8.26
  • Vladimir SilvaPacos Ferreira · lån4.8.26
  • H. CuencaGenoa · lån3.8.26
  • A. FayeBayer Leverkusen · lån2.8.26
  • Javi GalánOsasuna · fri spiller30.6.26
  • B. SomuahAsante Kotoko · overgang30.6.26

Ut

  • I. ServerFelgueiras 1932 · overgang3.9.26
  • Carles PérezGirona · fri spiller2.9.26
  • Marc VidalSabadell · fri spiller31.8.26
  • Carles PérezPerez Carles · fri spiller30.8.26
  • C. ArceoUD Ourense · lån23.8.26
  • M. RistićFK Crvena Zvezda · fri spiller21.8.26
  • Manu FernándezCadiz · fri spiller20.8.26
  • M. VecinoVecino Matias · fri spiller20.8.26

Celta Vigo: nøkkelfakta

LandSpania
Stiftet1923
StadionEstadio Abanca-Balaídos
Kapasitet24 791
Underlagnaturgress
TurneringLa Liga
Tabellplassering9. · 11 poeng

Celta Vigo: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Celta Vigo på?

Celta Vigo spiller hjemmekampene sine på Estadio Abanca-Balaídos (Vigo), som har plass til 24 791 tilskuere.

Hvor ligger Celta Vigo på tabellen?

Celta Vigo ligger på 9. plass i La Liga med 11 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 5 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Celta Vigo neste kamp?

Neste kamp: Celta Vigo – Real Betis, søn. 25.10. · 16:15 (La Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Celta Vigo?

Siste seriekamp: Celta Vigo 2–1 Alaves (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Celta Vigo?

Klubbens toppscorer i turneringen er Javi Rodríguez med 3 mål.

Celta Vigo: terminliste, tabell og tips

Celta Vigo (Spania) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (La Liga, Europa League, Copa del Rey), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i La Liga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.