Fotball
Hjem › Lag › Feyenoord
Feyenoord

Feyenoord: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1908 · Stadion Feijenoord

Feyenoord: turneringer i 2026/27

Feyenoord: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30PSV Eindhoven–Feyenoord
Eredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:30Feyenoord–Fortuna SittardEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 21:00Feyenoord–Inter
Champions League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 12:15Heerenveen–Feyenoord
Eredivisie
lør. 21.11. · 18:45Feyenoord–Excelsior
Eredivisie

Feyenoord: siste resultater

Form i serienVVVVV
21.10.26Real Betis1–0Feyenoord
Champions League
17.10.26Telstar3–4Feyenoord
Eredivisie
14.10.26Feyenoord3–2Como
Champions League
10.10.26Feyenoord2–0AZ Alkmaar
Eredivisie
20.9.26Feyenoord5–0Utrecht
Eredivisie
13.9.26PEC Zwolle0–7Feyenoord
Eredivisie
9.9.26Barcelona5–1Feyenoord
Champions League
5.9.26NEC Nijmegen1–3Feyenoord
Eredivisie

Feyenoord: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30PSV Eindhoven–Feyenoord
Eredivisie
lør. 31.10. · 16:30Feyenoord–Fortuna Sittard
Eredivisie
tir. 3.11. · 21:00Feyenoord–Inter
Champions League
søn. 8.11. · 12:15Heerenveen–Feyenoord
Eredivisie
lør. 21.11. · 18:45Feyenoord–Excelsior
Eredivisie
tir. 24.11. · 21:00Feyenoord–FC Porto
Champions League
søn. 29.11. · 14:30Feyenoord–Ajax
Eredivisie
lør. 5.12. · 16:30Willem II–Feyenoord
Eredivisie
tir. 8.12. · 18:45Viking–Feyenoord
Champions League
søn. 13.12. · 14:30Groningen–Feyenoord
Eredivisie
søn. 20.12. · 14:30Feyenoord–Twente
Eredivisie
søn. 10.1. · 14:30Feyenoord–PSV Eindhoven
Eredivisie
lør. 16.1. · 18:45Excelsior–Feyenoord
Eredivisie
tir. 19.1. · 18:45Galatasaray–Feyenoord
Champions League
lør. 23.1. · 18:45Feyenoord–PEC Zwolle
Eredivisie
ons. 27.1. · 21:00Feyenoord–RB Leipzig
Champions League
søn. 31.1. · 14:30AZ Alkmaar–Feyenoord
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Feyenoord–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Feyenoord–Telstar
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Ajax–Feyenoord
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Feyenoord–Heerenveen
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00GO Ahead Eagles–Feyenoord
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00Feyenoord–Cambuur
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Fortuna Sittard–Feyenoord
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00ADO Den Haag–Feyenoord
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Feyenoord–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Feyenoord–Willem II
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00Utrecht–Feyenoord
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Twente–Feyenoord
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Feyenoord–Groningen
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Real Betis1–0Feyenoord
Champions League
17.10.26Telstar3–4Feyenoord
Eredivisie
14.10.26Feyenoord3–2Como
Champions League
10.10.26Feyenoord2–0AZ Alkmaar
Eredivisie
20.9.26Feyenoord5–0Utrecht
Eredivisie
13.9.26PEC Zwolle0–7Feyenoord
Eredivisie
9.9.26Barcelona5–1Feyenoord
Champions League
5.9.26NEC Nijmegen1–3Feyenoord
Eredivisie
30.8.26Feyenoord2–2ADO Den Haag
Eredivisie
23.8.26Cambuur2–5Feyenoord
Eredivisie
16.8.26Feyenoord2–2GO Ahead Eagles
Eredivisie
9.8.26Sparta Rotterdam0–1Feyenoord
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

Feyenoord: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • T. Beelenbeinbrudd
  • J. Boskneskade
  • R. Nelsonmuskelskade
  • B. Nieuwkoopkneskade
  • G. Smalankelskade
  • S. van Persiesmell
  • J. Moderkneskade

Feyenoord: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Feyenoord97-2-031:1023VVVVV
2AZ Alkmaar96-2-120:1020UTVUV
3PSV Eindhoven96-1-227:1219TVTVV

Feyenoord: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
24Lask Linz36:93
25Sabah FC33:63
26Feyenoord34:83
27Lens33:73
28Bodo/Glimt34:93

Feyenoord: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp3,4
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn4,0 / 1,2
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,2
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (7×) · 4-2-3-1 (2×)

Feyenoord: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. Hadj-MoussaM870651219108,04
G. ZechiëlM9764541511207,82
L. ValenteM970441178007,54
Nacho FerriA8415611912107,29
G. ReadF975105102007,23
A. UedaA430831156007,18
T. WatanabeF75810142007,03
Mika MàrmolF97810160006,93
C. VanhoutteM96240120206,81
O. TarghallineM84700150206,73
R. NelsonA1120000006,57
S. van PersieA61040051006,54
J. St. JusteF76190020006,12
G. DiarraM841321228106,11
S. SteijnM5189211510005,04
Javi LópezF52471051204,66
J. LotombaF2340100004,43
T. KraaijeveldF61890011004,42
T. van den ElshoutM4590062003,64
M. DeijlF2250000002,22
J. ZinhagelA2441031001,95
Gonçalo BorgesA1260010001,73
J. SchakenM1311011001,46
T. WesselsF1180000001,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Feyenoord: stall

Keepere

1T. ErnstNasjonalitetTysklandAlder22 årHøyde193 cmVekt87 kg
33F. KastenmeierNasjonalitetTysklandAlder28 årHøyde192 cmVekt85 kg
37M. BergerAlder21 år
39L. BossinNasjonalitetRepublic of IrelandAlder29 årHøyde190 cmVekt81 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Feyenoord: overganger

Inn

  • R. NelsonArsenal · fri spiller1.9.26
  • F. KastenmeierFortuna Düsseldorf · fri spiller31.8.26
  • Javi LópezReal Sociedad · lån16.8.26
  • C. NadjeMonterey Bay · retur fra lån30.7.26
  • T. ErnstHertha BSC · overgang15.7.26
  • Nacho FerriKVC Westerlo · overgang30.6.26
  • Mika MàrmolLas Palmas · fri spiller30.6.26
  • C. VanhoutteNice · overgang30.6.26

Ut

  • J. LotombaCeltic · overgang1.9.26
  • L. IvanušecDinamo Zagreb · fri spiller31.8.26
  • A. UedaLille · overgang31.8.26
  • C. TengstedtToulouse · overgang30.8.26
  • N. KasanwirjoBrann · overgang28.8.26
  • A. AhmedhodžićBurnley · overgang19.8.26
  • A. SlitiExcelsior · lån3.8.26
  • C. NadjeAS Eupen · overgang31.7.26

Feyenoord: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1908
StadionStadion Feijenoord
Kapasitet51 117
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering1. · 23 poeng

Feyenoord: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Feyenoord på?

Feyenoord spiller hjemmekampene sine på Stadion Feijenoord (Rotterdam), som har plass til 51 117 tilskuere.

Hvor ligger Feyenoord på tabellen?

Feyenoord ligger på 1. plass i Eredivisie med 23 poeng etter 9 kamper (7 seirer, 2 uavgjorte, 0 tap).

Når spiller Feyenoord neste kamp?

Neste kamp: PSV Eindhoven – Feyenoord, søn. 25.10. · 14:30 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til Feyenoord?

Siste seriekamp: Telstar 3–4 Feyenoord (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Feyenoord?

Klubbens toppscorer i turneringen er G. Zechiël med 6 mål.

Feyenoord: terminliste, tabell og tips

Feyenoord (Nederland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eredivisie, Champions League. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.