Fotball
Hjem › Lag › PEC Zwolle
PEC Zwolle

PEC Zwolle: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1910 · MAC³PARK Stadion

PEC Zwolle: turneringer i 2026/27

Eredivisie15. plass, 8 poengNeste: ADO Den Haag · søn. 1.11. · 12:15
KNVB-cupenrunde 64Neste: FC OSS · ons. 28.10. · 20:00

PEC Zwolle: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:00PEC Zwolle–FC OSS
KNVB-cupensøn. 1.11. · 12:15PEC Zwolle–ADO Den HaagEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:00Willem II–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Telstar–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 29.11. · 16:45PEC Zwolle–AZ Alkmaar
Eredivisie

PEC Zwolle: siste resultater

Form i serienUVTTT
24.10.26Utrecht1–1PEC Zwolle
Eredivisie
18.10.26PEC Zwolle4–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
11.10.26PEC Zwolle0–1Cambuur
Eredivisie
18.9.26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
13.9.26PEC Zwolle0–7Feyenoord
Eredivisie
4.9.26Sparta Rotterdam2–2PEC Zwolle
Eredivisie
29.8.26PEC Zwolle1–3NEC Nijmegen
Eredivisie
22.8.26Heerenveen0–2PEC Zwolle
Eredivisie

PEC Zwolle: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:00PEC Zwolle–FC OSS
KNVB-cupen
søn. 1.11. · 12:15PEC Zwolle–ADO Den Haag
Eredivisie
fre. 6.11. · 20:00Willem II–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Telstar–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 29.11. · 16:45PEC Zwolle–AZ Alkmaar
Eredivisie
lør. 5.12. · 21:00Fortuna Sittard–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 12.12. · 21:00PEC Zwolle–Excelsior
Eredivisie
søn. 20.12. · 20:00PSV Eindhoven–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 9.1. · 18:45PEC Zwolle–Utrecht
Eredivisie
lør. 16.1. · 20:00ADO Den Haag–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 23.1. · 18:45Feyenoord–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 30.1. · 21:00PEC Zwolle–Fortuna Sittard
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00GO Ahead Eagles–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00PEC Zwolle–Groningen
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Cambuur–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00PEC Zwolle–Willem II
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Ajax–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00PEC Zwolle–Heerenveen
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Excelsior–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00PEC Zwolle–PSV Eindhoven
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00PEC Zwolle–Telstar
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00NEC Nijmegen–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00PEC Zwolle–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30AZ Alkmaar–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30PEC Zwolle–Twente
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Utrecht1–1PEC Zwolle
Eredivisie
18.10.26PEC Zwolle4–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
11.10.26PEC Zwolle0–1Cambuur
Eredivisie
18.9.26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
13.9.26PEC Zwolle0–7Feyenoord
Eredivisie
4.9.26Sparta Rotterdam2–2PEC Zwolle
Eredivisie
29.8.26PEC Zwolle1–3NEC Nijmegen
Eredivisie
22.8.26Heerenveen0–2PEC Zwolle
Eredivisie
16.8.26Twente3–1PEC Zwolle
Eredivisie
9.8.26PEC Zwolle0–2Ajax
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

PEC Zwolle: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • S. Floranusskade
  • F. Krastevakillesskade

PEC Zwolle: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13NEC Nijmegen92-4-315:1610UUUTU
14Sparta Rotterdam92-3-416:229VUTTU
15PEC Zwolle102-2-611:238UVTTT
16Telstar101-3-612:216TTUTU
17ADO Den Haag101-3-613:236TVUUT

PEC Zwolle: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 2,8
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 1,8
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort14
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (9×) · 4-1-4-1 (1×)

PEC Zwolle: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
R. ThomasM86940063106,89
T. OostingM1069222117006,85
D. MbayoM107290485006,72
S. GravesF109000040006,65
T. SommerM108890175206,63
K. KostonsA10674401610306,60
S. van HooijdonkA62891082006,59
N. ViergeverF109001031006,52
D. van der HaarF84490131006,43
O. AertssenF108790020106,38
S. FloranusF64230000316,34
I. CissokoM93541183105,99
E. SørensenA93982073005,94
Gilles van der WalM31020051004,89
O. VelanasM61240011004,83
G. ReizigerM61340021204,79
T. VelthuisF5880000004,33
N. FichtingerM31470000003,12

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

PEC Zwolle: stall

Keepere

1J. SchendelaarNasjonalitetNederlandAlder25 årHøyde186 cmVekt75 kg
16T. de GraaffNasjonalitetNederlandAlder21 årHøyde188 cmVekt74 kg
41D. VerduinNasjonalitetNederlandAlder22 årHøyde195 cmVekt82 kg
48L. BakkerAlder19 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

PEC Zwolle: overganger

Inn

  • F. KrastevLommel United · lån1.9.26
  • S. van HooijdonkEstrela · lån31.8.26
  • J. BurgerVfL Wolfsburg · overgang13.8.26
  • I. CissokoToulouse · overgang22.7.26
  • T. SommerSonderjyske · overgang8.7.26
  • T. OostingGroningen · overgang30.6.26
  • T. de GraaffUtrecht · overgang30.6.26
  • T. VelthuisSparta Rotterdam · overgang30.6.26

Ut

  • Rodney KroezeSpakenburg · fri spiller11.8.26
  • Jamiro MonteiroNEC Nijmegen · fri spiller12.7.26
  • D. VouteEmmen · fri spiller6.7.26
  • T. BuitinkSparta Nijkerk · fri spiller30.6.26
  • Jamiro MonteiroMonteiro Jamiro · fri spiller30.6.26
  • A. MacNulty1. FC Magdeburg · fri spiller30.6.26
  • S. LagsirLagsir Samir · la opp30.6.26
  • K. de RooijValladolid · fri spiller30.6.26

PEC Zwolle: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1910
StadionMAC³PARK Stadion
Kapasitet14 000
Underlagkunstgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering15. · 8 poeng

PEC Zwolle: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller PEC Zwolle på?

PEC Zwolle spiller hjemmekampene sine på MAC³PARK Stadion (Zwolle), som har plass til 14 000 tilskuere.

Hvor ligger PEC Zwolle på tabellen?

PEC Zwolle ligger på 15. plass i Eredivisie med 8 poeng etter 10 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller PEC Zwolle neste kamp?

Neste kamp: PEC Zwolle – FC OSS, ons. 28.10. · 20:00 (KNVB-cupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til PEC Zwolle?

Siste seriekamp: Utrecht 1–1 PEC Zwolle (24.10.26).

Hvem er toppscorer for PEC Zwolle?

Klubbens toppscorer i turneringen er K. Kostons med 4 mål.

PEC Zwolle: terminliste, tabell og tips

PEC Zwolle (Nederland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eredivisie, KNVB-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.