Fotball
Hjem › Lag › Twente
Twente

Twente: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1965 · De Grolsch Veste

Twente: turneringer i 2026/27

Eredivisie5. plass, 17 poengNeste: AZ Alkmaar · søn. 25.10. · 20:00Europa Leaguekvalifiseringsrunde 2
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Pafos · tor. 5.11. · 21:00

Twente: kommende kamper

søn. 25.10. · 20:00AZ Alkmaar–TwenteEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 14:30Excelsior–TwenteEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 21:00Twente–Pafos
Conference League
søn. 8.11. · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
søn. 22.11. · 12:15Twente–Willem II
Eredivisie

Twente: siste resultater

Form i serienTUVVV
22.10.26Lincoln Red Imps FC1–4Twente
Conference League
18.10.26Twente1–2Utrecht
Eredivisie
15.10.26Twente1–0FC Thun
Conference League
10.10.26Fortuna Sittard1–1Twente
Eredivisie
20.9.26Twente3–2PSV Eindhoven
Eredivisie
12.9.26Twente2–0ADO Den Haag
Eredivisie
9.9.26Twente1–0Telstar
Eredivisie
6.9.26Groningen2–2Twente
Eredivisie

Twente: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 20:00AZ Alkmaar–Twente
Eredivisie
søn. 1.11. · 14:30Excelsior–Twente
Eredivisie
tor. 5.11. · 21:00Twente–Pafos
Conference League
søn. 8.11. · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
søn. 22.11. · 12:15Twente–Willem II
Eredivisie
tor. 26.11. · 21:00SC Freiburg–Twente
Conference League
søn. 29.11. · 20:00NEC Nijmegen–Twente
Eredivisie
søn. 6.12. · 14:30GO Ahead Eagles–Twente
Eredivisie
tor. 10.12. · 21:00Aarhus–Twente
Conference League
søn. 13.12. · 17:00Twente–Sparta Rotterdam
Eredivisie
tor. 17.12. · 21:00Twente–Kairat Almaty
Conference League
søn. 20.12. · 14:30Feyenoord–Twente
Eredivisie
fre. 8.1. · 20:00Twente–Fortuna Sittard
Eredivisie
søn. 17.1. · 12:15Utrecht–Twente
Eredivisie
lør. 23.1. · 20:00Twente–Heerenveen
Eredivisie
søn. 31.1. · 14:30Twente–Cambuur
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00PSV Eindhoven–Twente
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Twente–Excelsior
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00ADO Den Haag–Twente
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Twente–AZ Alkmaar
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Willem II–Twente
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00Twente–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Ajax–Twente
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00Telstar–Twente
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Twente–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Sparta Rotterdam–Twente
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00Twente–Groningen
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Twente–Feyenoord
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30PEC Zwolle–Twente
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Lincoln Red Imps FC1–4Twente
Conference League
18.10.26Twente1–2Utrecht
Eredivisie
15.10.26Twente1–0FC Thun
Conference League
10.10.26Fortuna Sittard1–1Twente
Eredivisie
20.9.26Twente3–2PSV Eindhoven
Eredivisie
12.9.26Twente2–0ADO Den Haag
Eredivisie
9.9.26Twente1–0Telstar
Eredivisie
6.9.26Groningen2–2Twente
Eredivisie
30.8.26Cambuur1–4Twente
Eredivisie
27.8.26Qarabag1–4Twente
Conference League
20.8.26Twente0–1Qarabag
Conference League
16.8.26Twente3–1PEC Zwolle
Eredivisie
13.8.26Dunajska Streda3–3Twente
Conference League
9.8.26Heerenveen1–0Twente
Eredivisie
6.8.26Twente6–0Dunajska Streda
Conference League
30.7.26Ferencvarosi TC2–2Twente
Europa League
23.7.26Twente1–2Ferencvarosi TC
Europa League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Twente: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • M. Brunsikke i troppen
  • S. Lemkinmuskelskade
  • F. Thorvaldsenikke i troppen
  • L. Unnerstallikke i troppen

Twente: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3PSV Eindhoven96-1-227:1219TVTVV
4Ajax95-3-127:1218VUUVV
5Twente95-2-217:1017TUVVV
6Fortuna Sittard94-3-216:1715UUVTV
7Heerenveen104-3-318:1315VVTVU

Twente: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,3
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort7
Gule kort per kamp0,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (9×)

Twente: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. WeidmannM862831199007,56
B. van RooijF97840111107,42
M. BrunsF64580131107,27
M. KjøløM1220011007,20
Y. TahaA855722135107,13
R. ZerroukiM97970180107,13
D. RotsM845011133107,00
R. NijstadF87201041006,98
W. WeghorstA9788422616106,94
R. PröpperF969520105006,91
A. AdelgaardF64910130006,90
S. ØrjasæterM858612136106,85
M. PjacaM94542084006,82
Guilherme Martinho PeixotoF2290000006,75
T. van den BeltM92200074006,67
K. HlynssonM41310061006,54
S. LammersA2210020006,50
Lucas Vennegoor of HesselinkA6750041006,39
F. ThorvaldsenA61770085005,86
Jordy BawuahM1140010003,35
K. KurowskiF1130011002,95

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Twente: stall

Keepere

1L. UnnerstallNasjonalitetTysklandAlder35 årHøyde198 cmVekt103 kg16J. DrommelNasjonalitetNederlandAlder29 årHøyde192 cmVekt89 kg
22R. PasveerNasjonalitetNederlandAlder42 årHøyde188 cmVekt88 kg
31Yannick GerritsenNasjonalitetNederlandAlder19 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Twente: overganger

Inn

  • M. RosiakSlask Wroclaw · overgang1.9.26
  • Jordy BawuahPSV Eindhoven · overgang30.8.26
  • F. ThorvaldsenValerenga · overgang10.8.26
  • J. DrommelPSV Eindhoven · overgang3.8.26
  • R. ZerroukiFeyenoord · overgang19.7.26
  • R. PasveerHeracles · fri spiller30.6.26
  • A. AdelgaardGO Ahead Eagles · overgang30.6.26
  • K. KurowskiSlask Wroclaw · fri spiller30.6.26

Ut

  • S. LammersPSV Eindhoven · overgang1.9.26
  • T. BoothReal Salt Lake · lån1.9.26
  • Guilherme Martinho PeixotoRoda · lån1.9.26
  • I. El MaachEl Maach Issam · fri spiller31.8.26
  • A. VerschuerenSK Beveren · overgang31.8.26
  • M. KjøløRosenborg · overgang30.8.26
  • A. VerschuerenKSK Beveren · overgang30.8.26
  • M. HilgersHeerenveen · overgang30.8.26

Twente: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1965
StadionDe Grolsch Veste
Kapasitet30 205
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering5. · 17 poeng

Twente: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Twente på?

Twente spiller hjemmekampene sine på De Grolsch Veste (Enschede), som har plass til 30 205 tilskuere.

Hvor ligger Twente på tabellen?

Twente ligger på 5. plass i Eredivisie med 17 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 2 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Twente neste kamp?

Neste kamp: AZ Alkmaar – Twente, søn. 25.10. · 20:00 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til Twente?

Siste seriekamp: Twente 1–2 Utrecht (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Twente?

Klubbens toppscorer i turneringen er W. Weghorst med 6 mål.

Twente: terminliste, tabell og tips

Twente (Nederland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eredivisie, Europa League, Conference League. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.