Fotball
Hjem › Lag › Groningen
Groningen

Groningen: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1971 · Euroborg

Groningen: turneringer i 2026/27

Eredivisie8. plass, 14 poengNeste: NEC Nijmegen · søn. 25.10. · 14:30
KNVB-cupenrunde 64Neste: Emmen · tor. 29.10. · 21:00

Groningen: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30NEC Nijmegen–Groningen
Eredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 29.10. · 21:00Groningen–Emmen
KNVB-cupensøn. 1.11. · 16:45Groningen–Sparta RotterdamEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie

Groningen: siste resultater

Form i serienTVVUU
18.10.26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
11.10.26Excelsior1–5Groningen
Eredivisie
18.9.26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
12.9.26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
6.9.26Groningen2–2Twente
Eredivisie
28.8.26Groningen2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
23.8.26PSV Eindhoven5–1Groningen
Eredivisie
16.8.26ADO Den Haag1–4Groningen
Eredivisie

Groningen: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30NEC Nijmegen–Groningen
Eredivisie
tor. 29.10. · 21:00Groningen–Emmen
KNVB-cupen
søn. 1.11. · 16:45Groningen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 8.11. · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie
fre. 27.11. · 20:00Groningen–Willem II
Eredivisie
fre. 4.12. · 20:00Telstar–Groningen
Eredivisie
søn. 13.12. · 14:30Groningen–Feyenoord
Eredivisie
søn. 20.12. · 14:30Cambuur–Groningen
Eredivisie
søn. 10.1. · 16:45Groningen–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 17.1. · 14:30Ajax–Groningen
Eredivisie
søn. 24.1. · 14:30Sparta Rotterdam–Groningen
Eredivisie
søn. 31.1. · 16:45Groningen–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Groningen–AZ Alkmaar
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00PEC Zwolle–Groningen
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Willem II–Groningen
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Groningen–Telstar
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Utrecht–Groningen
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00Groningen–PSV Eindhoven
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Heerenveen–Groningen
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00Groningen–Excelsior
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Fortuna Sittard–Groningen
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Groningen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00Twente–Groningen
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Groningen–Cambuur
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Feyenoord–Groningen
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
11.10.26Excelsior1–5Groningen
Eredivisie
18.9.26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
12.9.26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
6.9.26Groningen2–2Twente
Eredivisie
28.8.26Groningen2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
23.8.26PSV Eindhoven5–1Groningen
Eredivisie
16.8.26ADO Den Haag1–4Groningen
Eredivisie
9.8.26Groningen2–1Utrecht
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

Groningen: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • M. Jengfravær
  • T. Merceraskade
  • E. van der Laanskade

Groningen: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
6Fortuna Sittard94-3-216:1715UUVTV
7Heerenveen104-3-318:1315VVTVU
8Groningen94-2-322:1914TVVUU
9GO Ahead Eagles103-5-223:2314VTUUU
10Cambuur103-3-419:2212VUVUV

Groningen: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp2,4
Innslupne mål per kamp2,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,2 / 2,2
Borte: scoret / sluppet inn2,8 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp1,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (9×)

Groningen: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
T. van BergenM9805622515107,46
D. van der WerffM973523137207,33
B. WillumssonA9682601712007,21
T. de JongeM979400115007,04
M. RenteF62982022006,97
T. LandM95562142106,91
J. SchreudersF97651164006,77
Nils EggensA6531042006,74
P. ClementM97580242006,71
E. van der LaanF41720000006,68
R. MetuA3220010006,57
T. BlokzijlF98100120006,56
M. BrandisF3480000006,55
H. HateboerF31860010006,46
J. OndrejkaA83070031106,44
M. CsingerF84830010206,40
Tyrique MerceraF1190000006,30
T. HernesM5400000105,32
Wouter PrinsF74890010005,25
O. ZawadaA4730020005,14
A. NordinM2160010004,20
J. MosselaarF110000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Groningen: stall

Keepere

1E. VaessenNasjonalitetNederlandAlder30 årHøyde189 cmVekt93 kg
13L. ŠtubljarNasjonalitetSloveniaAlder21 år
30P. BoevinkNasjonalitetNederlandAlder27 årHøyde190 cmVekt79 kg
31R. JanseNasjonalitetNederlandAlder23 årHøyde189 cmVekt72 kg
73Daan ErdmanNasjonalitetNederlandAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Groningen: overganger

Inn

  • H. HateboerRennes · fri spiller14.9.26
  • P. BoevinkSpVgg Greuther Fürth · fri spiller1.9.26
  • J. OndrejkaParma · lån13.8.26
  • A. NordinHelsingborg · overgang3.8.26
  • J. MosselaarGroningen 2 · fri spiller31.7.26
  • M. JengReims · lån29.7.26
  • N. BrandisAS Trencin · overgang22.7.26
  • T. HernesNewcastle · overgang30.6.26

Ut

  • Noam Fritz EmeranStade Lausanne-Ouchy · fri spiller7.9.26
  • Noam Fritz EmeranEmeran Noam · fri spiller30.8.26
  • Sven BoulandMVV · fri spiller18.8.26
  • S. ResinkAZ Alkmaar · overgang17.8.26
  • H. JurjusFC Volendam · fri spiller27.7.26
  • M. SeuntjensNAC Breda · fri spiller23.7.26
  • R. PostemaViking · overgang13.7.26
  • Rui MendesTelstar · fri spiller13.7.26

Groningen: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1971
StadionEuroborg
Kapasitet22 579
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering8. · 14 poeng

Groningen: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Groningen på?

Groningen spiller hjemmekampene sine på Euroborg (Groningen), som har plass til 22 579 tilskuere.

Hvor ligger Groningen på tabellen?

Groningen ligger på 8. plass i Eredivisie med 14 poeng etter 9 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Groningen neste kamp?

Neste kamp: NEC Nijmegen – Groningen, søn. 25.10. · 14:30 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til Groningen?

Siste seriekamp: Groningen 2–5 Ajax (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Groningen?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. van Bergen med 6 mål.

Groningen: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Groningen (Nederland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eredivisie, KNVB-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.