Fotball
Hjem › Lag › ADO Den Haag
ADO Den Haag

ADO Den Haag: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1905 · WerkTalent Stadion

ADO Den Haag: turneringer i 2026/27

Eredivisie17. plass, 6 poengNeste: PEC Zwolle · søn. 1.11. · 12:15
KNVB-cupenrunde 64Neste: Excelsior '31 · tir. 27.10. · 18:45

ADO Den Haag: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:45Excelsior '31–ADO Den Haag
KNVB-cupensøn. 1.11. · 12:15PEC Zwolle–ADO Den HaagEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:45ADO Den Haag–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 29.11. · 12:15ADO Den Haag–Utrecht
Eredivisie

ADO Den Haag: siste resultater

Form i serienTVUUT
24.10.26ADO Den Haag2–3Heerenveen
Eredivisie
17.10.26ADO Den Haag2–1PSV Eindhoven
Eredivisie
11.10.26Telstar2–2ADO Den Haag
Eredivisie
19.9.26ADO Den Haag1–1Cambuur
Eredivisie
12.9.26Twente2–0ADO Den Haag
Eredivisie
6.9.26ADO Den Haag2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
30.8.26Feyenoord2–2ADO Den Haag
Eredivisie
23.8.26GO Ahead Eagles3–1ADO Den Haag
Eredivisie

ADO Den Haag: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 18:45Excelsior '31–ADO Den Haag
KNVB-cupen
søn. 1.11. · 12:15PEC Zwolle–ADO Den Haag
Eredivisie
lør. 7.11. · 18:45ADO Den Haag–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 29.11. · 12:15ADO Den Haag–Utrecht
Eredivisie
søn. 6.12. · 16:45ADO Den Haag–Excelsior
Eredivisie
søn. 13.12. · 14:30Willem II–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 20.12. · 12:15NEC Nijmegen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 10.1. · 14:30ADO Den Haag–Telstar
Eredivisie
lør. 16.1. · 20:00ADO Den Haag–PEC Zwolle
Eredivisie
lør. 23.1. · 21:00PSV Eindhoven–ADO Den Haag
Eredivisie
lør. 30.1. · 18:45ADO Den Haag–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Fortuna Sittard–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Utrecht–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00ADO Den Haag–Twente
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00ADO Den Haag–Ajax
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Cambuur–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00ADO Den Haag–Willem II
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Sparta Rotterdam–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00ADO Den Haag–Feyenoord
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Heerenveen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Groningen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00ADO Den Haag–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Excelsior–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30ADO Den Haag–AZ Alkmaar
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26ADO Den Haag2–3Heerenveen
Eredivisie
17.10.26ADO Den Haag2–1PSV Eindhoven
Eredivisie
11.10.26Telstar2–2ADO Den Haag
Eredivisie
19.9.26ADO Den Haag1–1Cambuur
Eredivisie
12.9.26Twente2–0ADO Den Haag
Eredivisie
6.9.26ADO Den Haag2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
30.8.26Feyenoord2–2ADO Den Haag
Eredivisie
23.8.26GO Ahead Eagles3–1ADO Den Haag
Eredivisie
16.8.26ADO Den Haag1–4Groningen
Eredivisie
8.8.26AZ Alkmaar2–0ADO Den Haag
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

ADO Den Haag: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • D. Baranylårskade
  • L. Reischllyskeskade

ADO Den Haag: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15PEC Zwolle102-2-611:238UVTTT
16Telstar101-3-612:216TTUTU
17ADO Den Haag101-3-613:236TVUUT
18Willem II100-2-810:322TTTTT

ADO Den Haag: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 2,4
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,2
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp1,7
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (7×) · 4-2-3-1 (2×) · 5-3-2 (1×)

ADO Den Haag: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. KiloM109001165207,17
E. RottierA1079424105206,97
D. van MieghemM104870093006,67
Y. EduardoA1075532145106,64
P. MulderF108830081206,64
D. BárányA3631011006,62
M. ŠínM52600042006,52
J. HawkinsM94510071106,45
M. WaemF96190041106,44
O. RaterinkF84930010106,41
M. HokkeF96520142016,34
S. SyllaF105271021306,29
J. BalA82941063005,79
J. ŽambůrekM52180041005,31
N. ThomasA62933184105,29
J. Jensen-AbbewF64450020005,18
Illaijh de RuijterF51980030004,50
L. ReischlA2570000004,30
Finn de BruinM41760150103,76
L. WilhelmF3650000003,36
M. JiménezM31540010103,23
C. PeupionA1230000003,19

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

ADO Den Haag: stall

Keepere

1K. NikiémaNasjonalitetBurkina FasoAlder22 årHøyde188 cmVekt78 kg
12Sem EekhoutAlder19 år
20Richard VogtNasjonalitetLiechtensteinAlder34 år
23N. ThiedeNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde186 cmVekt81 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

ADO Den Haag: overganger

Inn

  • Álex PozoAlmeria · fri spiller15.9.26
  • M. ŠínAZ Alkmaar · lån30.8.26
  • J. Jensen-AbbewAarhus · overgang25.8.26
  • O. RaterinkCagliari · lån11.8.26
  • Y. Eduardo1899 Hoffenheim · lån20.7.26
  • N. ThiedeVfL Bochum · overgang14.7.26
  • D. BárányDebreceni VSC · overgang14.7.26
  • J. ŽambůrekHeracles · overgang13.7.26

Ut

  • Lorenzo MaaslandIF Karlstad · fri spiller29.8.26
  • D. TomasAIK Stockholm · fri spiller31.7.26
  • A. LejolyAS Eupen · fri spiller16.7.26
  • J. VlakCastellón · overgang7.7.26
  • S. van der SlootFortuna Düsseldorf · fri spiller30.6.26
  • T. HämäläinenKuPS · fri spiller30.6.26
  • D. TomasTomas Diogo · fri spiller29.6.26
  • C. BosveldStaphorst · fri spiller29.6.26

ADO Den Haag: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1905
StadionWerkTalent Stadion
Kapasitet15 000
Underlagkunstgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering17. · 6 poeng

ADO Den Haag: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller ADO Den Haag på?

ADO Den Haag spiller hjemmekampene sine på WerkTalent Stadion (La Haye), som har plass til 15 000 tilskuere.

Hvor ligger ADO Den Haag på tabellen?

ADO Den Haag ligger på 17. plass i Eredivisie med 6 poeng etter 10 kamper (1 seier, 3 uavgjorte, 6 tap).

Når spiller ADO Den Haag neste kamp?

Neste kamp: Excelsior '31 – ADO Den Haag, tir. 27.10. · 18:45 (KNVB-cupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til ADO Den Haag?

Siste seriekamp: ADO Den Haag 2–3 Heerenveen (24.10.26).

Hvem er toppscorer for ADO Den Haag?

Klubbens toppscorer i turneringen er Y. Eduardo med 3 mål.

ADO Den Haag: terminliste, tabell og tips

ADO Den Haag (Nederland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eredivisie, KNVB-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.