Fotball
Hjem › Lag › NEC Nijmegen
NEC Nijmegen

NEC Nijmegen: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1900 · Goffertstadion

NEC Nijmegen: turneringer i 2026/27

NEC Nijmegen: kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30NEC Nijmegen–Groningen
Eredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 18:45Heerenveen–NEC NijmegenEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45NEC Nijmegen–Omonia Nicosia
Europa League
søn. 8.11. · 20:00Utrecht–NEC Nijmegen
Eredivisie
lør. 21.11. · 16:30NEC Nijmegen–PSV Eindhoven
Eredivisie

NEC Nijmegen: siste resultater

Form i serienUUUTU
22.10.26Dinamo Zagreb2–4NEC Nijmegen
Europa League
18.10.26NEC Nijmegen2–2Fortuna Sittard
Eredivisie
15.10.26NEC Nijmegen1–1Levski Sofia
Europa League
10.10.26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
20.9.26NEC Nijmegen1–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
17.9.26Juventus5–0NEC Nijmegen
Europa League
12.9.26Cambuur3–0NEC Nijmegen
Eredivisie
8.9.26NEC Nijmegen2–2Excelsior
Eredivisie

NEC Nijmegen: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 14:30NEC Nijmegen–Groningen
Eredivisie
lør. 31.10. · 18:45Heerenveen–NEC Nijmegen
Eredivisie
tor. 5.11. · 18:45NEC Nijmegen–Omonia Nicosia
Europa League
søn. 8.11. · 20:00Utrecht–NEC Nijmegen
Eredivisie
lør. 21.11. · 16:30NEC Nijmegen–PSV Eindhoven
Eredivisie
tor. 26.11. · 21:00NEC Nijmegen–Rennes
Europa League
søn. 29.11. · 20:00NEC Nijmegen–Twente
Eredivisie
lør. 5.12. · 18:45Sparta Rotterdam–NEC Nijmegen
Eredivisie
tor. 10.12. · 18:45Ararat-Armenia–NEC Nijmegen
Europa League
søn. 13.12. · 16:45AZ Alkmaar–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 20.12. · 12:15NEC Nijmegen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 10.1. · 12:15NEC Nijmegen–Cambuur
Eredivisie
lør. 16.1. · 16:30Telstar–NEC Nijmegen
Eredivisie
tor. 21.1. · 18:45NEC Nijmegen–Benfica
Europa League
søn. 24.1. · 14:30NEC Nijmegen–Willem II
Eredivisie
tor. 28.1. · 21:00Celje–NEC Nijmegen
Europa League
søn. 31.1. · 16:45Groningen–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Feyenoord–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00NEC Nijmegen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00NEC Nijmegen–AZ Alkmaar
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Fortuna Sittard–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Excelsior–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00NEC Nijmegen–Ajax
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00GO Ahead Eagles–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00NEC Nijmegen–Heerenveen
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Twente–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00NEC Nijmegen–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00ADO Den Haag–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30PSV Eindhoven–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30NEC Nijmegen–Utrecht
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Dinamo Zagreb2–4NEC Nijmegen
Europa League
18.10.26NEC Nijmegen2–2Fortuna Sittard
Eredivisie
15.10.26NEC Nijmegen1–1Levski Sofia
Europa League
10.10.26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
20.9.26NEC Nijmegen1–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
17.9.26Juventus5–0NEC Nijmegen
Europa League
12.9.26Cambuur3–0NEC Nijmegen
Eredivisie
8.9.26NEC Nijmegen2–2Excelsior
Eredivisie
5.9.26NEC Nijmegen1–3Feyenoord
Eredivisie
29.8.26PEC Zwolle1–3NEC Nijmegen
Eredivisie
25.8.26Bodo/Glimt3–0NEC Nijmegen
Champions League
19.8.26NEC Nijmegen1–3Bodo/Glimt
Champions League
15.8.26Willem II1–4NEC Nijmegen
Eredivisie
11.8.26NEC Nijmegen2–1Olympiakos Piraeus
Champions League
8.8.26NEC Nijmegen1–2Telstar
Eredivisie
4.8.26Olympiakos Piraeus0–0NEC Nijmegen
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

NEC Nijmegen: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • B. Nuytinckankelskade
  • P. Sandlerskade
  • D. Tadicleggskade
  • E. Morlyskeskade
  • Y. Moslihikke i troppen

NEC Nijmegen: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
11Utrecht103-3-417:2712UVVTV
12Excelsior93-2-416:1811TTUTU
13NEC Nijmegen92-4-315:1610UUUTU
14Sparta Rotterdam92-3-416:229VUTTU
15PEC Zwolle102-2-611:238UVTTT

NEC Nijmegen: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
18Dinamo Zagreb33:44
19Sturm Graz31:34
20NEC Nijmegen35:84
21Red Bull Salzburg33:64
22Anderlecht34:33

NEC Nijmegen: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,5
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (7×) · 3-4-1-2 (2×)

NEC Nijmegen: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. OuaissaM1790020007,50
D. NejašmićF75601053007,04
P. SchuursF61882263006,97
P. SandlerF31290000106,96
E. MorA4730130006,93
M. BakkerF2440011006,81
A. KaplanF21080010006,81
D. GeigerM52480110006,67
B. PereiraF31900020106,67
Deveron FonvilleF53640000006,64
Adam TahauiA73712083006,63
N. LebretonA96101082206,63
K. SierhuisA525820134006,61
Clement BischoffM74830181006,60
T. StormF87140010206,58
B. LinssenA85471093106,49
T. CheryA7596421710006,30
D. TadićA76200142105,97
Jamiro MonteiroM84320053105,81
Kevin KersA52491041005,69
B. NuytinckF52510010005,27
Almugera Raouf Mohammed KabarF42210010205,22
A. ThomasM31790051005,03
W. WillumssonM51531131004,93
Gabriel BrásF42850010104,43
I. Hansen-AarøenM21530000102,68

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

NEC Nijmegen: stall

Keepere

1G. CrettazNasjonalitetArgentinaAlder25 årHøyde184 cmVekt78 kg12N. PolsterNasjonalitetØsterrikeAlder23 årHøyde187 cmVekt82 kg
36Freek EntiusNasjonalitetNederlandAlder19 år
38Joep GenesteNasjonalitetNederlandAlder18 årHøyde192 cmVekt74 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

NEC Nijmegen: overganger

Inn

  • M. BakkerAtalanta · fri spiller7.10.26
  • A. ThomasRB Leipzig · overgang31.8.26
  • D. Geiger1899 Hoffenheim · fri spiller27.8.26
  • A. KaplanAjax · overgang19.8.26
  • Almugera Raouf Mohammed KabarBorussia Dortmund · lån13.8.26
  • Gabriel BrásFC Porto · lån12.8.26
  • N. PolsterWolfsberger AC · overgang11.8.26
  • D. TadićAl Wahda FC · fri spiller26.7.26

Ut

  • V. MisidjanWaalwijk · fri spiller6.9.26
  • V. van CrooijWillem II · overgang31.8.26
  • S. OuaissaPSV Eindhoven · overgang31.8.26
  • T. OuwejanMachida Zelvia · overgang31.8.26
  • B. PereiraWest Brom · overgang31.8.26
  • Yousri SbaiJong Utrecht · lån26.8.26
  • Koki OgawaMachida Zelvia · overgang23.8.26
  • A. DarelasNiki Volos · fri spiller13.8.26

NEC Nijmegen: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1900
StadionGoffertstadion
Kapasitet12 540
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering13. · 10 poeng

NEC Nijmegen: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller NEC Nijmegen på?

NEC Nijmegen spiller hjemmekampene sine på Goffertstadion (Nijmegen), som har plass til 12 540 tilskuere.

Hvor ligger NEC Nijmegen på tabellen?

NEC Nijmegen ligger på 13. plass i Eredivisie med 10 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller NEC Nijmegen neste kamp?

Neste kamp: NEC Nijmegen – Groningen, søn. 25.10. · 14:30 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til NEC Nijmegen?

Siste seriekamp: NEC Nijmegen 2–2 Fortuna Sittard (18.10.26).

Hvem er toppscorer for NEC Nijmegen?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Chery med 6 mål.

NEC Nijmegen: terminliste, tabell og tips

NEC Nijmegen (Nederland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eredivisie, Champions League, Europa League), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.