Fotball
Hjem › Lag › Ajax
Ajax

Ajax: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1900 · Johan Cruijff Arena

Ajax: turneringer i 2026/27

Eredivisie4. plass, 18 poengNeste: Sparta Rotterdam · søn. 25.10. · 16:45
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: FC Midtjylland · tor. 5.11. · 18:45

Ajax: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:45Sparta Rotterdam–Ajax
Eredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 21:00Ajax–AZ AlkmaarEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45FC Midtjylland–Ajax
Conference League
søn. 8.11. · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie

Ajax: siste resultater

Form i serienVUUVV
22.10.26Ajax2–0Atalanta
Conference League
18.10.26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
15.10.26HNK Hajduk Split2–1Ajax
Conference League
10.10.26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
19.9.26Ajax2–2Excelsior
Eredivisie
15.9.26Ajax5–1Willem II
Eredivisie
12.9.26Fortuna Sittard1–5Ajax
Eredivisie
5.9.26Ajax1–3PSV Eindhoven
Eredivisie

Ajax: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:45Sparta Rotterdam–Ajax
Eredivisie
lør. 31.10. · 21:00Ajax–AZ Alkmaar
Eredivisie
tor. 5.11. · 18:45FC Midtjylland–Ajax
Conference League
søn. 8.11. · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie
tor. 26.11. · 18:45Ajax–FC Thun
Conference League
søn. 29.11. · 14:30Feyenoord–Ajax
Eredivisie
søn. 6.12. · 14:30Ajax–Utrecht
Eredivisie
tor. 10.12. · 21:00St. Truiden–Ajax
Conference League
søn. 13.12. · 20:00Ajax–Cambuur
Eredivisie
tor. 17.12. · 21:00Ajax–Getafe
Conference League
søn. 20.12. · 16:45GO Ahead Eagles–Ajax
Eredivisie
lør. 9.1. · 20:00Willem II–Ajax
Eredivisie
søn. 17.1. · 14:30Ajax–Groningen
Eredivisie
lør. 23.1. · 16:30Ajax–Telstar
Eredivisie
søn. 31.1. · 12:15Heerenveen–Ajax
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Excelsior–Ajax
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Ajax–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Ajax–Feyenoord
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00ADO Den Haag–Ajax
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Ajax–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00NEC Nijmegen–Ajax
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Ajax–Twente
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00Utrecht–Ajax
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00PSV Eindhoven–Ajax
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Ajax–Fortuna Sittard
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00AZ Alkmaar–Ajax
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Ajax–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Cambuur–Ajax
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Ajax2–0Atalanta
Conference League
18.10.26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
15.10.26HNK Hajduk Split2–1Ajax
Conference League
10.10.26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
19.9.26Ajax2–2Excelsior
Eredivisie
15.9.26Ajax5–1Willem II
Eredivisie
12.9.26Fortuna Sittard1–5Ajax
Eredivisie
5.9.26Ajax1–3PSV Eindhoven
Eredivisie
30.8.26Telstar0–4Ajax
Eredivisie
27.8.26Ajax5–3FC Sion
Conference League
20.8.26FC Sion2–4Ajax
Conference League
16.8.26Ajax2–2Heerenveen
Eredivisie
13.8.26Shelbourne2–2Ajax
Conference League
9.8.26PEC Zwolle0–2Ajax
Eredivisie
6.8.26Ajax3–1Shelbourne
Conference League
30.7.26Ajax4–1Vojvodina
Conference League
23.7.26Vojvodina1–4Ajax
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Ajax: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • S. Adingrafravær
  • Caio Henriquelårskade
  • K. Dolbergkneskade
  • O. Edvardsenikke i troppen
  • A. Gaaeiskade
  • S. Berghuisskade
  • D. Blindryggskade

Ajax: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2AZ Alkmaar96-2-120:1020UTVUV
3PSV Eindhoven96-1-227:1219TVTVV
4Ajax95-3-127:1218VUUVV
5Twente95-2-217:1017TUVVV
6Fortuna Sittard94-3-216:1715UUVTV

Ajax: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp3,0
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,2 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn4,0 / 0,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort18
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (7×) · 4-2-3-1 (1×) · 4-4-1-1 (1×)

Ajax: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. GloukhM9591142111107,54
S. BerghuisA640612126107,43
J. BrandtM9605601510007,34
D. JanseF31930010107,25
A. BouwmanF64611022107,24
M. GodtsA1290110007,20
T. ArokodareA836741176007,09
Lucas RosaF54330141207,09
A. OuazaneA931710147307,01
S. AmrabatM63530011007,00
J. MokioM961331125206,92
S. AdingraA1300011006,90
D. KlaassenM954031126206,85
K. DolbergA632923103006,77
Rayane BounidaA180000006,77
A. GaaeiF43600072106,73
Y. RegeerM21510011106,70
Caio HenriqueF74880120106,66
O. WijndalF43040100006,61
Marcos LeonardoA61921064006,47
O. EdvardsenA41120010006,40
Y. BaasF86541041206,32
Y. BissoumaM180000006,12
T. KehrerF53611143006,00
V. TsygankovA52051132005,80
Jofre TorrentsF180000003,45

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Ajax: stall

Keepere

1J. HeerkensNasjonalitetNederlandAlder19 år
1M. ter StegenNasjonalitetTysklandAlder33 årHøyde187 cmVekt88 kg26M. PaesNasjonalitetNederlandAlder27 årHøyde191 cmVekt82 kg
30V. van der VeldeAlder18 år
51C. SetfordNasjonalitetEnglandAlder21 årHøyde187 cmVekt76 kg
62A. HaniNasjonalitetNederlandAlder18 årHøyde182 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Ajax: overganger

Inn

  • Y. BissoumaTottenham · fri spiller15.9.26
  • S. AdingraSunderland · lån1.9.26
  • T. KehrerMonaco · lån1.9.26
  • S. AmrabatFenerbahçe · fri spiller29.8.26
  • V. TsygankovGirona · overgang26.8.26
  • R. van de PavertCambuur · retur fra lån25.8.26
  • Jofre TorrentsBarcelona · fri spiller16.8.26
  • M. ter StegenBarcelona · lån3.8.26

Ut

  • A. van Axel Dongenvan Axel Dongen Amourricho · fri spiller31.8.26
  • Y. RegeerWerder Bremen · lån30.8.26
  • M. CarrizoFC Copenhagen · lån30.8.26
  • T. GooijerLommel United · overgang26.8.26
  • J. ŠutaloLazio · lån21.8.26
  • Don-Angelo Christoffel Annum-Assamoah KonaduLommel United · lån20.8.26
  • A. KaplanNEC Nijmegen · overgang19.8.26
  • K. ItakuraBorussia Mönchengladbach · overgang19.8.26

Ajax: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1900
StadionJohan Cruijff Arena
Kapasitet55 885
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering4. · 18 poeng

Ajax: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Ajax på?

Ajax spiller hjemmekampene sine på Johan Cruijff Arena (Amsterdam), som har plass til 55 885 tilskuere.

Hvor ligger Ajax på tabellen?

Ajax ligger på 4. plass i Eredivisie med 18 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Ajax neste kamp?

Neste kamp: Sparta Rotterdam – Ajax, søn. 25.10. · 16:45 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til Ajax?

Siste seriekamp: Groningen 2–5 Ajax (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Ajax?

Klubbens toppscorer i turneringen er T. Arokodare med 8 mål.

Ajax: terminliste, tabell og tips

Ajax (Nederland) spiller i disse turneringene denne sesongen: Eredivisie, Conference League. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.