Fotball
Hjem › Lag › Heerenveen
Heerenveen

Heerenveen: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1920 · Abe Lenstra Stadion

Heerenveen: turneringer i 2026/27

Eredivisie7. plass, 15 poengNeste: NEC Nijmegen · lør. 31.10. · 18:45
KNVB-cupenrunde 64Neste: Excelsior Maassluis · ons. 28.10. · 21:00

Heerenveen: kommende kamper

ons. 28.10. · 21:00Excelsior Maassluis–Heerenveen
KNVB-cupenlør. 31.10. · 18:45Heerenveen–NEC NijmegenEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 12:15Heerenveen–Feyenoord
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie
søn. 29.11. · 14:30Fortuna Sittard–Heerenveen
Eredivisie

Heerenveen: siste resultater

Form i serienVVTVU
24.10.26ADO Den Haag2–3Heerenveen
Eredivisie
16.10.26Heerenveen4–0Excelsior
Eredivisie
9.10.26PSV Eindhoven2–0Heerenveen
Eredivisie
19.9.26Sparta Rotterdam0–4Heerenveen
Eredivisie
13.9.26Heerenveen0–0Telstar
Eredivisie
6.9.26Heerenveen2–3AZ Alkmaar
Eredivisie
30.8.26Willem II2–2Heerenveen
Eredivisie
22.8.26Heerenveen0–2PEC Zwolle
Eredivisie

Heerenveen: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 21:00Excelsior Maassluis–Heerenveen
KNVB-cupen
lør. 31.10. · 18:45Heerenveen–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 8.11. · 12:15Heerenveen–Feyenoord
Eredivisie
lør. 21.11. · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie
søn. 29.11. · 14:30Fortuna Sittard–Heerenveen
Eredivisie
søn. 6.12. · 12:15Heerenveen–Cambuur
Eredivisie
lør. 12.12. · 18:45Heerenveen–GO Ahead Eagles
Eredivisie
lør. 19.12. · 21:00Utrecht–Heerenveen
Eredivisie
lør. 9.1. · 21:00AZ Alkmaar–Heerenveen
Eredivisie
fre. 15.1. · 20:00Heerenveen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
lør. 23.1. · 20:00Twente–Heerenveen
Eredivisie
søn. 31.1. · 12:15Heerenveen–Ajax
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Telstar–Heerenveen
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Heerenveen–Willem II
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Excelsior–Heerenveen
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Feyenoord–Heerenveen
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00Heerenveen–Fortuna Sittard
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00PEC Zwolle–Heerenveen
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Heerenveen–Groningen
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00NEC Nijmegen–Heerenveen
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Heerenveen–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Heerenveen–Utrecht
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00Cambuur–Heerenveen
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30GO Ahead Eagles–Heerenveen
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Heerenveen–PSV Eindhoven
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26ADO Den Haag2–3Heerenveen
Eredivisie
16.10.26Heerenveen4–0Excelsior
Eredivisie
9.10.26PSV Eindhoven2–0Heerenveen
Eredivisie
19.9.26Sparta Rotterdam0–4Heerenveen
Eredivisie
13.9.26Heerenveen0–0Telstar
Eredivisie
6.9.26Heerenveen2–3AZ Alkmaar
Eredivisie
30.8.26Willem II2–2Heerenveen
Eredivisie
22.8.26Heerenveen0–2PEC Zwolle
Eredivisie
16.8.26Ajax2–2Heerenveen
Eredivisie
9.8.26Heerenveen1–0Twente
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

Heerenveen: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (24.10.26).

  • D. Properhamstringskade
  • L. Smansikke i troppen

Heerenveen: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Twente95-2-217:1017TUVVV
6Fortuna Sittard94-3-216:1715UUVTV
7Heerenveen104-3-318:1315VVTVU
8Groningen94-2-322:1914TVVUU
9GO Ahead Eagles103-5-223:2314VTUUU

Heerenveen: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,4 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn2,2 / 1,6
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp0,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×) · 4-1-4-1 (1×) · 4-4-2 (1×)

Heerenveen: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. TrenskowM10867622111107,67
O. BraudeF86782063007,13
M. WillemsenF108960021007,12
L. SmansM73410362007,10
M. RiveraM9625232413007,06
R. MeerveldM105742183007,05
S. KerstenF108560120107,01
N. CourtensM75322074106,98
V. ZagaritisF109000064106,78
L. OyenA92132154106,77
M. LindayM76200021206,75
M. FarjiA5721032106,74
D. ProperM54090121106,70
N. HoplandF1130000006,60
D. VenteA1082812227006,57
L. BrouwersM2310020006,45
R. UldriķisA5860042005,47
M. EgbringF2830000004,38
H. PetrovF7980000004,34
L. MachineM41010000004,34
Anass BouzianeM150000003,27
D. BladiF1130000001,38

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Heerenveen: stall

Keepere

1B. KlaverboerNasjonalitetNederlandAlder20 årHøyde190 cmVekt80 kg
30T. SchreuderAlder19 år
44A. NoppertNasjonalitetNederlandAlder31 årHøyde203 cmVekt94 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Heerenveen: overganger

Inn

  • R. UldriķisArminia Bielefeld · fri spiller1.9.26
  • M. FarjiVenezia · overgang31.8.26
  • M. HilgersTwente · overgang30.8.26
  • D. ProperNEC Nijmegen · overgang27.7.26
  • L. MachineAngers · lån26.7.26
  • Anass BouzianeFC Volendam · fri spiller30.6.26
  • V. SejkSparta Praha · overgang16.1.26
  • L. NordåsLuton · lån5.1.26

Ut

  • L. BrouwersOmonia Nicosia · overgang1.9.26
  • N. HoplandRanders FC · overgang31.8.26
  • Ilyas el MoussaouiKatwijk · fri spiller25.8.26
  • Anass BouzianeBouziane Anass · fri spiller30.7.26
  • Isaiah AhmedTelstar · overgang23.7.26
  • E. GürbüzWillem II · lån20.7.26
  • J. van OvereemUtrecht · overgang19.7.26
  • N. BakkerFC Midtjylland · overgang30.6.26

Heerenveen: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1920
StadionAbe Lenstra Stadion
Kapasitet27 224
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering7. · 15 poeng

Heerenveen: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Heerenveen på?

Heerenveen spiller hjemmekampene sine på Abe Lenstra Stadion (Heerenveen), som har plass til 27 224 tilskuere.

Hvor ligger Heerenveen på tabellen?

Heerenveen ligger på 7. plass i Eredivisie med 15 poeng etter 10 kamper (4 seirer, 3 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Heerenveen neste kamp?

Neste kamp: Excelsior Maassluis – Heerenveen, ons. 28.10. · 21:00 (KNVB-cupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til Heerenveen?

Siste seriekamp: ADO Den Haag 2–3 Heerenveen (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Heerenveen?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Trenskow med 6 mål.

Heerenveen: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Heerenveen (Nederland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Eredivisie, KNVB-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Eredivisie finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.