Fotball
Hjem › Lag › GO Ahead Eagles
GO Ahead Eagles

GO Ahead Eagles: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1971 · De Adelaarshorst

GO Ahead Eagles: turneringer i 2026/27

Eredivisie9. plass, 14 poengNeste: Cambuur · lør. 31.10. · 21:00
KNVB-cupenrunde 64Neste: Koninklijke HFC · tir. 27.10. · 21:00

GO Ahead Eagles: kommende kamper

tir. 27.10. · 21:00Koninklijke HFC–GO Ahead Eagles
KNVB-cupenlør. 31.10. · 21:00Cambuur–GO Ahead EaglesEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 21:00Excelsior–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 22.11. · 16:45GO Ahead Eagles–Fortuna Sittard
Eredivisie
lør. 28.11. · 18:45PSV Eindhoven–GO Ahead Eagles
Eredivisie

GO Ahead Eagles: siste resultater

Form i serienVTUUU
23.10.26GO Ahead Eagles3–2Telstar
Eredivisie
18.10.26PEC Zwolle4–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
10.10.26GO Ahead Eagles3–3Sparta Rotterdam
Eredivisie
20.9.26NEC Nijmegen1–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
12.9.26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
8.9.26Utrecht3–3GO Ahead Eagles
Eredivisie
29.8.26AZ Alkmaar5–2GO Ahead Eagles
Eredivisie
23.8.26GO Ahead Eagles3–1ADO Den Haag
Eredivisie

GO Ahead Eagles: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 21:00Koninklijke HFC–GO Ahead Eagles
KNVB-cupen
lør. 31.10. · 21:00Cambuur–GO Ahead Eagles
Eredivisie
lør. 7.11. · 21:00Excelsior–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 22.11. · 16:45GO Ahead Eagles–Fortuna Sittard
Eredivisie
lør. 28.11. · 18:45PSV Eindhoven–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 6.12. · 14:30GO Ahead Eagles–Twente
Eredivisie
lør. 12.12. · 18:45Heerenveen–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 20.12. · 16:45GO Ahead Eagles–Ajax
Eredivisie
søn. 10.1. · 16:45Groningen–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 17.1. · 14:30GO Ahead Eagles–AZ Alkmaar
Eredivisie
søn. 24.1. · 12:15GO Ahead Eagles–Cambuur
Eredivisie
lør. 30.1. · 18:45ADO Den Haag–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00GO Ahead Eagles–PEC Zwolle
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00Ajax–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Telstar–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00GO Ahead Eagles–Excelsior
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00GO Ahead Eagles–Feyenoord
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00Twente–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00GO Ahead Eagles–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00Sparta Rotterdam–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00GO Ahead Eagles–Utrecht
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00GO Ahead Eagles–PSV Eindhoven
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00Fortuna Sittard–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30GO Ahead Eagles–Heerenveen
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Willem II–GO Ahead Eagles
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26GO Ahead Eagles3–2Telstar
Eredivisie
18.10.26PEC Zwolle4–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
10.10.26GO Ahead Eagles3–3Sparta Rotterdam
Eredivisie
20.9.26NEC Nijmegen1–1GO Ahead Eagles
Eredivisie
12.9.26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
8.9.26Utrecht3–3GO Ahead Eagles
Eredivisie
29.8.26AZ Alkmaar5–2GO Ahead Eagles
Eredivisie
23.8.26GO Ahead Eagles3–1ADO Den Haag
Eredivisie
16.8.26Feyenoord2–2GO Ahead Eagles
Eredivisie
8.8.26GO Ahead Eagles4–1Willem II
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

GO Ahead Eagles: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (23.10.26).

  • P. Saathofkneskade

GO Ahead Eagles: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Heerenveen104-3-318:1315VVTVU
8Groningen94-2-322:1914TVVUU
9GO Ahead Eagles103-5-223:2314VTUUU
10Cambuur103-3-419:2212VUVUV
11Utrecht103-3-417:2712UVVTV

GO Ahead Eagles: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 1,6
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 3,0
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp0,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (10×)

GO Ahead Eagles: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. TengstedtM10850822716107,48
M. SurayM1082833166007,09
M. MeulensteenM97751295007,06
S. SigurðarsonA1057441228007,05
V. EdvardsenM10854321711006,78
O. SivertsenA81770121006,75
E. LinthorstM107971153006,72
D. JamesF107640231106,67
C. TwigtM2250000006,65
T. BaetenA102040083106,64
J. KramerF109000031106,57
Y. RahmouniM71820041106,44
Tomas GalvezF3640100006,43
A. SampstedF107820110006,41
J. DirksenF75681032306,02
E. WaayersF1310000006,00
G. van ZwamF73190031005,83
E. FlatakerA72471063005,68
R. MargaretA3540011004,02
R. WeijenbergM160000003,05
T. JukićF1170000002,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

GO Ahead Eagles: stall

Keepere

1K. HaugNasjonalitetNorgeAlder27 årHøyde190 cmVekt83 kg
22N. MarsmanNasjonalitetNederlandAlder35 årHøyde188 cmVekt88 kg
30T. HullemanAlder16 år
33N. VerdoniNasjonalitetNederlandAlder22 årHøyde189 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

GO Ahead Eagles: overganger

Inn

  • T. JukicNK Lokomotiva Zagreb · overgang26.8.26
  • E. FlatakerAIK Stockholm · overgang7.7.26
  • Tomas GalvezManchester City · overgang6.7.26
  • N. MarsmanFortuna Sittard · fri spiller30.6.26
  • K. HaugToulouse · fri spiller30.6.26
  • L. EverinkEmmen · retur fra lån29.6.26
  • X. BlommeFC Eindhoven · retur fra lån29.6.26
  • C. TwigtWillem II · retur fra lån29.6.26

Ut

  • L. PlogmannCambuur · fri spiller31.8.26
  • C. TwigtWillem II · overgang16.8.26
  • J. BreumSaint Etienne · overgang2.7.26
  • L. EverinkEmmen · fri spiller30.6.26
  • X. BlommeFC Eindhoven · fri spiller30.6.26
  • J. De BusserAZ Alkmaar · overgang30.6.26
  • A. AdelgaardTwente · overgang30.6.26
  • M. SmitStoke City · overgang30.6.26

GO Ahead Eagles: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1971
StadionDe Adelaarshorst
Kapasitet10 400
Underlagnaturgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering9. · 14 poeng

GO Ahead Eagles: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller GO Ahead Eagles på?

GO Ahead Eagles spiller hjemmekampene sine på De Adelaarshorst (Deventer), som har plass til 10 400 tilskuere.

Hvor ligger GO Ahead Eagles på tabellen?

GO Ahead Eagles ligger på 9. plass i Eredivisie med 14 poeng etter 10 kamper (3 seirer, 5 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller GO Ahead Eagles neste kamp?

Neste kamp: Koninklijke HFC – GO Ahead Eagles, tir. 27.10. · 21:00 (KNVB-cupen).

Hvordan endte den siste seriekampen til GO Ahead Eagles?

Siste seriekamp: GO Ahead Eagles 3–2 Telstar (23.10.26).

Hvem er toppscorer for GO Ahead Eagles?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Tengstedt med 8 mål.

GO Ahead Eagles: terminliste, tabell og tips

GO Ahead Eagles (Nederland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eredivisie, KNVB-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.