Fotball
Hjem › Lag › Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam

Sparta Rotterdam: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Nederland · stiftet 1888 · Sparta-Stadion Het Kasteel

Sparta Rotterdam: turneringer i 2026/27

Eredivisie14. plass, 9 poengNeste: Ajax · søn. 25.10. · 16:45
KNVB-cupenrunde 64Neste: Fortuna Sittard · ons. 28.10. · 18:45

Sparta Rotterdam: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:45Sparta Rotterdam–Ajax
Eredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 18:45Sparta Rotterdam–Fortuna Sittard
KNVB-cupensøn. 1.11. · 16:45Groningen–Sparta RotterdamEredivisie · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:45ADO Den Haag–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Sparta Rotterdam–AZ Alkmaar
Eredivisie

Sparta Rotterdam: siste resultater

Form i serienVUTTU
17.10.26Sparta Rotterdam3–2Willem II
Eredivisie
10.10.26GO Ahead Eagles3–3Sparta Rotterdam
Eredivisie
19.9.26Sparta Rotterdam0–4Heerenveen
Eredivisie
13.9.26PSV Eindhoven4–1Sparta Rotterdam
Eredivisie
4.9.26Sparta Rotterdam2–2PEC Zwolle
Eredivisie
29.8.26Excelsior2–1Sparta Rotterdam
Eredivisie
22.8.26Sparta Rotterdam3–3Utrecht
Eredivisie
14.8.26Telstar1–3Sparta Rotterdam
Eredivisie

Sparta Rotterdam: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:45Sparta Rotterdam–Ajax
Eredivisie
ons. 28.10. · 18:45Sparta Rotterdam–Fortuna Sittard
KNVB-cupen
søn. 1.11. · 16:45Groningen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
lør. 7.11. · 18:45ADO Den Haag–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 22.11. · 14:30Sparta Rotterdam–AZ Alkmaar
Eredivisie
lør. 28.11. · 21:00Cambuur–Sparta Rotterdam
Eredivisie
lør. 5.12. · 18:45Sparta Rotterdam–NEC Nijmegen
Eredivisie
søn. 13.12. · 17:00Twente–Sparta Rotterdam
Eredivisie
lør. 19.12. · 18:45Fortuna Sittard–Sparta Rotterdam
Eredivisie
lør. 9.1. · 16:30Sparta Rotterdam–Excelsior
Eredivisie
fre. 15.1. · 20:00Heerenveen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 24.1. · 14:30Sparta Rotterdam–Groningen
Eredivisie
lør. 30.1. · 16:30Sparta Rotterdam–Telstar
Eredivisie
søn. 14.2. · 17:00Willem II–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 21.2. · 17:00NEC Nijmegen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 28.2. · 17:00Sparta Rotterdam–PSV Eindhoven
Eredivisie
søn. 7.3. · 17:00Sparta Rotterdam–Cambuur
Eredivisie
søn. 14.3. · 17:00AZ Alkmaar–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 21.3. · 17:00Utrecht–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 4.4. · 17:00Sparta Rotterdam–ADO Den Haag
Eredivisie
søn. 11.4. · 17:00Sparta Rotterdam–GO Ahead Eagles
Eredivisie
søn. 25.4. · 17:00Feyenoord–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 2.5. · 17:00Sparta Rotterdam–Twente
Eredivisie
søn. 9.5. · 17:00PEC Zwolle–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 16.5. · 14:30Ajax–Sparta Rotterdam
Eredivisie
søn. 23.5. · 14:30Sparta Rotterdam–Fortuna Sittard
Eredivisie
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Sparta Rotterdam3–2Willem II
Eredivisie
10.10.26GO Ahead Eagles3–3Sparta Rotterdam
Eredivisie
19.9.26Sparta Rotterdam0–4Heerenveen
Eredivisie
13.9.26PSV Eindhoven4–1Sparta Rotterdam
Eredivisie
4.9.26Sparta Rotterdam2–2PEC Zwolle
Eredivisie
29.8.26Excelsior2–1Sparta Rotterdam
Eredivisie
22.8.26Sparta Rotterdam3–3Utrecht
Eredivisie
14.8.26Telstar1–3Sparta Rotterdam
Eredivisie
9.8.26Sparta Rotterdam0–1Feyenoord
Eredivisie

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sparta Rotterdam: skader og fravær

Spillere som går glipp av neste kamp.

  • S. Mitoskade

Sparta Rotterdam: tabellplassering – Eredivisie

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
12Excelsior93-2-416:1811TTUTU
13NEC Nijmegen92-4-315:1610UUUTU
14Sparta Rotterdam92-3-416:229VUTTU
15PEC Zwolle102-2-611:238UVTTT
16Telstar101-3-612:216TTUTU

Sparta Rotterdam: sesongstatistikk (Eredivisie)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp2,4
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 2,4
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 2,5
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp1,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 5-4-1 (2×) · 3-4-3 (1×)

Sparta Rotterdam: spillerstatistikk (Eredivisie)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. ZonneveldA9592612211107,42
A. SantosM32570052007,07
M. van BergenA73260174106,98
M. YoungM97992083106,91
L. MartesF97922085306,91
N. ÞórissonA32091174006,90
I. BabadiM52911253106,88
Cedric HatenboerM14320040106,69
B. KuipersF98100351206,68
Robin van CruijsenM83501094006,66
S. MitoM54230210006,62
A. KostićA3280010006,60
N. VerschurenF95731061006,58
B. Martins IndiF86410032106,45
Teo QuinteroF61150010006,38
C. TerhoM84321083105,97
J. ToornstraM63671142105,95
J. BaasM64640110105,71
Joel IdehoA51040110005,61
A. RoaldsøyM5790021105,32
B. ReithF1180000002,81

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sparta Rotterdam: stall

Keepere

1M. BrouwerNasjonalitetNederlandAlder32 årHøyde189 cmVekt81 kg
1R. SuurNasjonalitetNederlandAlder19 årHøyde195 cmVekt75 kg
20F. BednarekNasjonalitetPolenAlder33 årHøyde188 cmVekt81 kg
20D. Lindhout
30P. KuiperNasjonalitetNederlandAlder21 årHøyde194 cmVekt87 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sparta Rotterdam: overganger

Inn

  • I. BabadiPSV Eindhoven · lån1.9.26
  • M. BrouwerUtrecht · overgang31.8.26
  • C. HatenboerAnderlecht · overgang30.8.26
  • A. KostićAC Milan · lån18.8.26
  • Robin van CruijsenFC Volendam · overgang29.7.26
  • C. TerhoOH Leuven · overgang30.6.26
  • N. VerschurenAjax · overgang30.6.26
  • B. KuipersTwente · overgang30.6.26

Ut

  • A. SantosPSV Eindhoven · overgang1.9.26
  • J. TriepDe Graafschap · overgang31.8.26
  • N. ÞórissonTelstar · lån28.8.26
  • Jafar Howard BynoeFC OSS · fri spiller4.8.26
  • M. KleijnFC Volendam · lån28.7.26
  • T. LauritsenSampdoria · fri spiller17.7.26
  • J. KitolanoBodo/Glimt · fri spiller13.7.26
  • Y. SchoonderwaldtVVV Venlo · overgang9.7.26

Sparta Rotterdam: nøkkelfakta

LandNederland
Stiftet1888
StadionSparta-Stadion Het Kasteel
Kapasitet11 026
Underlagkunstgress
TurneringEredivisie
Tabellplassering14. · 9 poeng

Sparta Rotterdam: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sparta Rotterdam på?

Sparta Rotterdam spiller hjemmekampene sine på Sparta-Stadion Het Kasteel (Rotterdam), som har plass til 11 026 tilskuere.

Hvor ligger Sparta Rotterdam på tabellen?

Sparta Rotterdam ligger på 14. plass i Eredivisie med 9 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Sparta Rotterdam neste kamp?

Neste kamp: Sparta Rotterdam – Ajax, søn. 25.10. · 16:45 (Eredivisie).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sparta Rotterdam?

Siste seriekamp: Sparta Rotterdam 3–2 Willem II (17.10.26).

Hvem er toppscorer for Sparta Rotterdam?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Zonneveld med 6 mål.

Sparta Rotterdam: terminliste, tabell og tips

Sparta Rotterdam (Nederland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Eredivisie, KNVB-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Eredivisie finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.