Fotball
Hjem › Lag › Club Brugge KV
Club Brugge KV

Club Brugge KV: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1891 · Jan Breydelstadion

Club Brugge KV: turneringer i 2026/27

Club Brugge KV: kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00Club Brugge KV–St. Truiden
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 30.10. · 20:45Zulte Waregem–Club Brugge KV
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 4.11. · 21:00PSV Eindhoven–Club Brugge KV
Champions League
søn. 8.11. · 13:30Club Brugge KV–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45KV Mechelen–Club Brugge KV
Jupiler Pro League

Club Brugge KV: siste resultater

Form i serienVVVVT
21.10.26Club Brugge KV3–0Lens
Champions League
17.10.26Club Brugge KV1–0Lokeren-Temse
Cup
13.10.26Inter3–4Club Brugge KV
Champions League
10.10.26RAAL La Louvière1–4Club Brugge KV
Jupiler Pro League
20.9.26Club Brugge KV3–0Genk
Jupiler Pro League
13.9.26Club Brugge KV3–1Antwerp
Jupiler Pro League
8.9.26Club Brugge KV2–3Aston Villa
Champions League
4.9.26Lommel United0–1Club Brugge KV
Jupiler Pro League

Club Brugge KV: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 16:00Club Brugge KV–St. Truiden
Jupiler Pro League
fre. 30.10. · 20:45Zulte Waregem–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
ons. 4.11. · 21:00PSV Eindhoven–Club Brugge KV
Champions League
søn. 8.11. · 13:30Club Brugge KV–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45KV Mechelen–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
ons. 25.11. · 21:00Club Brugge KV–Liverpool
Champions League
søn. 29.11. · 18:30Standard Liege–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Club Brugge KV–SK Beveren
Cup
tir. 8.12. · 21:00Napoli–Club Brugge KV
Champions League
søn. 13.12. · 16:00Club Brugge KV–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
søn. 20.12. · 18:30Union St. Gilloise–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 26.12. · 13:30Club Brugge KV–Charleroi
Jupiler Pro League
fre. 15.1. · 20:45SK Beveren–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
tir. 19.1. · 21:00VfB Stuttgart–Club Brugge KV
Champions League
lør. 23.1. · 17:00Club Brugge KV–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
ons. 27.1. · 21:00Club Brugge KV–Bodo/Glimt
Champions League
lør. 30.1. · 17:00Antwerp–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Club Brugge KV–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00KVC Westerlo–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Club Brugge KV–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00Anderlecht–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00Club Brugge KV–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Charleroi–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00Club Brugge KV–Gent
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Kortrijk–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Club Brugge KV–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00Genk–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Club Brugge KV–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00Cercle Brugge–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Club Brugge KV–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00St. Truiden–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00Club Brugge KV–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
21.10.26Club Brugge KV3–0Lens
Champions League
17.10.26Club Brugge KV1–0Lokeren-Temse
Cup
13.10.26Inter3–4Club Brugge KV
Champions League
10.10.26RAAL La Louvière1–4Club Brugge KV
Jupiler Pro League
20.9.26Club Brugge KV3–0Genk
Jupiler Pro League
13.9.26Club Brugge KV3–1Antwerp
Jupiler Pro League
8.9.26Club Brugge KV2–3Aston Villa
Champions League
4.9.26Lommel United0–1Club Brugge KV
Jupiler Pro League
30.8.26Gent2–1Club Brugge KV
Jupiler Pro League
23.8.26Club Brugge KV1–0Cercle Brugge
Jupiler Pro League
15.8.26OH Leuven0–3Club Brugge KV
Jupiler Pro League
7.8.26Club Brugge KV3–0Kortrijk
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Club Brugge KV: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (21.10.26).

  • J. Ordonezfotskade

Club Brugge KV: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Gent87-1-015:422VVUVV
2Club Brugge KV87-0-119:421VVVVT
3Charleroi97-0-216:1021TVVVT
4Union St. Gilloise86-2-022:420UVVVV

Club Brugge KV: tabellplassering – Champions League

Hele tabellen
#LagKMålP
9Como310:56
10Manchester City39:56
11Club Brugge KV39:66
12Sporting CP37:46
13Borussia Dortmund35:46

Club Brugge KV: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp2,4
Innslupne mål per kamp0,5
Hjemme: scoret / sluppet inn2,5 / 0,3
Borte: scoret / sluppet inn2,3 / 0,8
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,4
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-3-3 (1×)

Club Brugge KV: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
B. MecheleF87202083107,85
Carlos ForbsA757123116117,74
H. VanakenM76231254007,69
Lee Han-BeomF76301033107,54
K. SabbeF75640040007,44
M. DiakhonA73631264007,43
J. SeysF87100343107,29
F. LemaréchalM81881142007,20
J. SpileersF41660000107,13
H. VetlesenM863240138107,10
F. PottsM87080020407,06
N. TresoldiA861140186006,93
Jan VirgiliA73432095006,86
B. MeijerF1130000006,70
R. VermantA821501105106,65
C. TsawaM4450031006,63
H. SiquetF5860020006,57
A. VasovicA190000006,50
T. N. Koren370000003,40

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Club Brugge KV: stall

Keepere

1Y. SommerNasjonalitetSveitsAlder37 årHøyde183 cmVekt79 kg
29N. JackersNasjonalitetBelgiaAlder28 årHøyde187 cmVekt82 kg
71A. De CorteAlder19 år
81Argus Vanden DriesscheNasjonalitetBelgiaAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Club Brugge KV: overganger

Inn

  • W. MikeBayern München · overgang26.8.26
  • M. DamsAl-Ahli Jeddah · overgang21.8.26
  • Jan VirgiliMallorca · overgang7.8.26
  • F. PottsWest Ham United U21 · overgang3.8.26
  • F. PottsWest Ham · overgang3.8.26
  • Lee Han-BeomFC Midtjylland · overgang2.8.26
  • A. VasovicFC Luzern · overgang14.7.26
  • Y. SommerInter · fri spiller13.7.26

Ut

  • R. BuifrahiFC Eindhoven · fri spiller1.9.26
  • G. NilssonHertha BSC · lån30.8.26
  • V. OsujiTromso · fri spiller18.8.26
  • L. ReisWerder Bremen · fri spiller13.8.26
  • B. MeijerSampdoria · overgang11.8.26
  • C. SandraKVC Westerlo · overgang3.8.26
  • R. OnyedikaEintracht Frankfurt · overgang1.8.26
  • Yanis MusuayiLevante · overgang1.8.26

Club Brugge KV: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1891
StadionJan Breydelstadion
Kapasitet29 062
Underlagnaturgress
Tabellplassering2. · 21 poeng

Club Brugge KV: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Club Brugge KV på?

Club Brugge KV spiller hjemmekampene sine på Jan Breydelstadion (Brugge), som har plass til 29 062 tilskuere.

Hvor ligger Club Brugge KV på tabellen?

Club Brugge KV ligger på 2. plass i Jupiler Pro League med 21 poeng etter 8 kamper (7 seirer, 0 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Club Brugge KV neste kamp?

Neste kamp: Club Brugge KV – St. Truiden, søn. 25.10. · 16:00 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Club Brugge KV?

Siste seriekamp: RAAL La Louvière 1–4 Club Brugge KV (10.10.26).

Hvem er toppscorer for Club Brugge KV?

Klubbens toppscorer i turneringen er N. Tresoldi med 8 mål.

Club Brugge KV: terminliste, tabell og tips

Club Brugge KV (Belgia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Jupiler Pro League, Champions League, Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Jupiler Pro League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.