Fotball
Hjem › Lag › SK Beveren
SK Beveren

SK Beveren: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1936 · Freethielstadion

SK Beveren: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League12. plass, 10 poengNeste: Union St. Gilloise · lør. 31.10. · 20:45
CupåttedelsfinaleNeste: Club Brugge KV · lør. 5.12. · 16:00

SK Beveren: kommende kamper

lør. 31.10. · 20:45SK Beveren–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:45Standard Liege–SK Beveren
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 13:30SK Beveren–Gent
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 20:45Charleroi–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Club Brugge KV–SK Beveren
Cup

SK Beveren: siste resultater

Form i serienUTTVV
24.10.26KVC Westerlo4–4SK Beveren
Jupiler Pro League
16.10.26SK Beveren3–0Habay-la-Neuve
Cup
9.10.26SK Beveren1–3Lommel United
Jupiler Pro League
20.9.26Kortrijk1–0SK Beveren
Jupiler Pro League
12.9.26SK Beveren2–0St. Truiden
Jupiler Pro League
6.9.26SK Beveren3–0OH Leuven
Jupiler Pro League
28.8.26Genk4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
22.8.26Zulte Waregem4–0SK Beveren
Jupiler Pro League

SK Beveren: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 20:45SK Beveren–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
fre. 6.11. · 20:45Standard Liege–SK Beveren
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 13:30SK Beveren–Gent
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 20:45Charleroi–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Club Brugge KV–SK Beveren
Cup
lør. 12.12. · 20:45SK Beveren–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 19.12. · 16:00SK Beveren–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 26.12. · 20:45RAAL La Louvière–SK Beveren
Jupiler Pro League
fre. 15.1. · 20:45SK Beveren–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Union St. Gilloise–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00SK Beveren–Kortrijk
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Gent–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00SK Beveren–Genk
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00KV Mechelen–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00SK Beveren–Charleroi
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00Club Brugge KV–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00SK Beveren–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00St. Truiden–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00SK Beveren–Antwerp
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Anderlecht–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00SK Beveren–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00OH Leuven–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00SK Beveren–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Lommel United–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00Cercle Brugge–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00SK Beveren–Standard Liege
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26KVC Westerlo4–4SK Beveren
Jupiler Pro League
16.10.26SK Beveren3–0Habay-la-Neuve
Cup
9.10.26SK Beveren1–3Lommel United
Jupiler Pro League
20.9.26Kortrijk1–0SK Beveren
Jupiler Pro League
12.9.26SK Beveren2–0St. Truiden
Jupiler Pro League
6.9.26SK Beveren3–0OH Leuven
Jupiler Pro League
28.8.26Genk4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
22.8.26Zulte Waregem4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
16.8.26SK Beveren1–0Anderlecht
Jupiler Pro League
9.8.26Antwerp2–1SK Beveren
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

SK Beveren: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10Zulte Waregem93-2-410:1211TTTTV
11Antwerp93-1-515:2010VTTTT
12SK Beveren93-1-512:1810UTTVV
13St. Truiden82-2-415:168TTTVT
14RAAL La Louvière92-1-611:187VTTVT

SK Beveren: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 3,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort19
Gule kort per kamp2,1
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-1-4-1 (1×) · 4-3-3 (1×)

SK Beveren: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Y. GomisF76191011107,26
V. OlatunjiA2532032107,25
C. LokesaM96305086107,20
J. MargarithaA847122128307,05
A. VerschuerenM51860330006,98
S. KellerF1900000006,90
C. BrülsM97280374206,87
C. CondeM95390010106,84
S. DewaeleM98020011306,80
D. ThompsonF4480110006,80
C. JanssensF97730041406,78
D. RigoM190000006,70
B. GodeauF97530020206,69
L. JansF87200121006,61
J. RobatschF2400000006,60
F. SlegersM73040131106,60
M. KaboréA72971075006,59
K. AbrahamsM52180011006,53
G. De SchryverM4520010006,50
L. MertensA84350061006,41
V. BooneF21010000006,30
C. KonatéF1890000006,30
I. NajimA1160010006,20

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

SK Beveren: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

SK Beveren: overganger

Inn

  • S. KellerAl-Ittihad FC · lån2.9.26
  • C. KonatéClermont Foot · overgang2.9.26
  • V. OlatunjiReal Salt Lake · lån2.9.26
  • A. VerschuerenTwente · overgang31.8.26
  • J. RobatschFC St. Pauli · lån20.8.26
  • M. KaboréHammarby FF · lån11.8.26
  • J. SchenkPreußen Münster · lån4.8.26
  • C. CondeVenezia · fri spiller28.7.26

Ut

  • D. RigoRigo Dante · fri spiller1.9.26
  • J. Van HeckeNAC Breda · fri spiller3.8.26
  • B. ReusHeart Of Midlothian · fri spiller16.7.26
  • D. DassyK. Lierse S.K. · fri spiller30.6.26
  • Hüseyin ErtürkPatro Eisden · fri spiller30.6.26
  • B. ReusReus Beau · fri spiller29.6.26
  • Y. GomisStrasbourg · retur fra lån29.6.26
  • F. AntunesAntunes Fabien · fri spiller29.6.26

SK Beveren: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1936
StadionFreethielstadion
Kapasitet8 235
Underlagnaturgress
Tabellplassering12. · 10 poeng

SK Beveren: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller SK Beveren på?

SK Beveren spiller hjemmekampene sine på Freethielstadion (Beveren), som har plass til 8 235 tilskuere.

Hvor ligger SK Beveren på tabellen?

SK Beveren ligger på 12. plass i Jupiler Pro League med 10 poeng etter 9 kamper (3 seirer, 1 uavgjort, 5 tap).

Når spiller SK Beveren neste kamp?

Neste kamp: SK Beveren – Union St. Gilloise, lør. 31.10. · 20:45 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til SK Beveren?

Siste seriekamp: KVC Westerlo 4–4 SK Beveren (24.10.26).

Hvem er toppscorer for SK Beveren?

Klubbens toppscorer i turneringen er C. Lokesa med 5 mål.

SK Beveren: terminliste, tabell og tips

SK Beveren (Belgia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Jupiler Pro League, Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Jupiler Pro League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.