Fotball
Hjem › Lag › Genk
Genk

Genk: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1988 · Cegeka Arena

Genk: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League7. plass, 12 poengNeste: Standard Liege · søn. 25.10. · 13:30
CupåttedelsfinaleNeste: Beerschot VA · lør. 5.12. · 16:00

Genk: kommende kamper

søn. 25.10. · 13:30Genk–Standard Liege
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 16:00KV Mechelen–GenkJupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 18:30Union St. Gilloise–Genk
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 18:15Genk–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
søn. 29.11. · 13:30St. Truiden–Genk
Jupiler Pro League

Genk: siste resultater

Form i serienVTUUV
17.10.26Excelsior Virton0–2Genk
Cup
10.10.26Genk3–0Kortrijk
Jupiler Pro League
20.9.26Club Brugge KV3–0Genk
Jupiler Pro League
13.9.26Genk1–1Gent
Jupiler Pro League
6.9.26Anderlecht0–0Genk
Jupiler Pro League
28.8.26Genk4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
22.8.26Antwerp4–4Genk
Jupiler Pro League
15.8.26Genk3–2KVC Westerlo
Jupiler Pro League

Genk: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 13:30Genk–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 31.10. · 16:00KV Mechelen–Genk
Jupiler Pro League
søn. 8.11. · 18:30Union St. Gilloise–Genk
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 18:15Genk–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
søn. 29.11. · 13:30St. Truiden–Genk
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Beerschot VA–Genk
Cup
fre. 11.12. · 20:45Genk–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 19.12. · 20:45Charleroi–Genk
Jupiler Pro League
søn. 27.12. · 16:00Genk–Lommel United
Jupiler Pro League
søn. 17.1. · 16:00Cercle Brugge–Genk
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Genk–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00KVC Westerlo–Genk
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Genk–Antwerp
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00SK Beveren–Genk
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Kortrijk–Genk
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00Genk–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00OH Leuven–Genk
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Genk–St. Truiden
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00RAAL La Louvière–Genk
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Genk–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Lommel United–Genk
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00Genk–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Genk–Charleroi
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00Gent–Genk
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Genk–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00Standard Liege–Genk
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00Genk–KV Mechelen
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
17.10.26Excelsior Virton0–2Genk
Cup
10.10.26Genk3–0Kortrijk
Jupiler Pro League
20.9.26Club Brugge KV3–0Genk
Jupiler Pro League
13.9.26Genk1–1Gent
Jupiler Pro League
6.9.26Anderlecht0–0Genk
Jupiler Pro League
28.8.26Genk4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
22.8.26Antwerp4–4Genk
Jupiler Pro League
15.8.26Genk3–2KVC Westerlo
Jupiler Pro League
9.8.26Zulte Waregem2–1Genk
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Genk: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Anderlecht85-1-29:616VVVUV
6KVC Westerlo94-2-324:2114UVVVV
7Genk83-3-216:1212VTUUV
8Lommel United93-3-311:1112UVUTT
9Standard Liege83-2-313:1311TTTVV

Genk: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp2,0
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn2,8 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,3
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×)

Genk: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. KongoloF87202042207,59
B. HeynenM871310113007,48
M. SmetsF76300011007,36
J. KayembeF86671032107,30
K. AmaroF53670031007,14
Z. El OuahdiF43370020007,10
J. ItoM86631242007,03
R. DurosinmiA859460199207,00
M. RoganovićF2140000007,00
N. SattlbergerF31050000006,95
A. BiboutA81592043006,84
J. ErenbjergM85370384106,79
B. TahirovićM42000011206,78
D. HeymansM825811104206,76
R. MirisolaA190010006,70
I. BangouraM64690132106,67
A. YokoyamaA73521184006,64
J. AfriyieA4770100006,63
Y. MedinaF3400000206,60
Noah Adedeji-SternbergA52750142006,54
C. AkpanF1180000105,90
A. De WannemackerM14000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Genk: stall

Keepere

1T. LeysenNasjonalitetBelgiaAlder23 årHøyde189 cmVekt83 kg
1H. Van CrombruggeAlder32 år
26T. LawalNasjonalitetØsterrikeAlder25 årHøyde195 cmVekt84 kg
28L. Kiaba MoungangaNasjonalitetBelgiaAlder17 årHøyde197 cmVekt85 kg
97E. DoucouréAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Genk: overganger

Inn

  • M. KoneSan-Pédro · lån2.9.26
  • M. RoganovićFK Partizan · overgang2.9.26
  • T. LeysenOH Leuven · overgang2.9.26
  • C. RavychCercle Brugge · overgang31.8.26
  • L. Kiaba MoungangaLiverpool · lån31.8.26
  • B. TahirovićBrondby · lån29.8.26
  • K. AmaroLiverpool Montevideo · overgang17.8.26
  • R. DurosinmiPisa · overgang22.7.26

Ut

  • R. MirisolaOH Leuven · lån2.9.26
  • J. SteuckersVfL Bochum · lån31.8.26
  • Mujaid SadickRayo Vallecano · lån31.8.26
  • Z. El OuahdiHamburger SV · overgang31.8.26
  • L. Kiaba MoungangaLiverpool · overgang31.8.26
  • Y. SorAmed · overgang9.8.26
  • K. KaretsasBorussia Dortmund · overgang2.8.26
  • A. CaicedoVizela · fri spiller23.7.26

Genk: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1988
StadionCegeka Arena
Kapasitet24 956
Underlagnaturgress
Tabellplassering7. · 12 poeng

Genk: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Genk på?

Genk spiller hjemmekampene sine på Cegeka Arena (Genk), som har plass til 24 956 tilskuere.

Hvor ligger Genk på tabellen?

Genk ligger på 7. plass i Jupiler Pro League med 12 poeng etter 8 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Genk neste kamp?

Neste kamp: Genk – Standard Liege, søn. 25.10. · 13:30 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Genk?

Siste seriekamp: Genk 3–0 Kortrijk (10.10.26).

Hvem er toppscorer for Genk?

Klubbens toppscorer i turneringen er R. Durosinmi med 6 mål.

Genk: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Genk (Belgia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Jupiler Pro League, Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Jupiler Pro League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.