Fotball
Hjem › Lag › Standard Liege
Standard Liege

Standard Liege: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1898 · Stade Maurice Dufrasne

Standard Liege: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League9. plass, 11 poengNeste: Genk · søn. 25.10. · 13:30
CupåttedelsfinaleNeste: RAAL La Louvière · lør. 5.12. · 16:00

Standard Liege: kommende kamper

søn. 25.10. · 13:30Genk–Standard Liege
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 18:15Standard Liege–KortrijkJupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:45Standard Liege–SK Beveren
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 19:15Lommel United–Standard Liege
Jupiler Pro League
søn. 29.11. · 18:30Standard Liege–Club Brugge KV
Jupiler Pro League

Standard Liege: siste resultater

Form i serienTTTVV
16.10.26Standard Liege2–0Dender
Cup
11.10.26Standard Liege0–1Charleroi
Jupiler Pro League
18.9.26Gent2–1Standard Liege
Jupiler Pro League
12.9.26KVC Westerlo4–2Standard Liege
Jupiler Pro League
5.9.26Standard Liege1–0Antwerp
Jupiler Pro League
29.8.26OH Leuven1–2Standard Liege
Jupiler Pro League
21.8.26Standard Liege2–0RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
16.8.26KV Mechelen3–3Standard Liege
Jupiler Pro League

Standard Liege: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 13:30Genk–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 31.10. · 18:15Standard Liege–Kortrijk
Jupiler Pro League
fre. 6.11. · 20:45Standard Liege–SK Beveren
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 19:15Lommel United–Standard Liege
Jupiler Pro League
søn. 29.11. · 18:30Standard Liege–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00RAAL La Louvière–Standard Liege
Cup
lør. 12.12. · 20:45Zulte Waregem–Standard Liege
Jupiler Pro League
søn. 20.12. · 13:30Standard Liege–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 26.12. · 20:45Standard Liege–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
søn. 17.1. · 13:30St. Truiden–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Standard Liege–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00Cercle Brugge–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Club Brugge KV–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00Standard Liege–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Charleroi–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00Standard Liege–Gent
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00Union St. Gilloise–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Standard Liege–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00Anderlecht–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Standard Liege–St. Truiden
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Kortrijk–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00Standard Liege–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00RAAL La Louvière–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00Standard Liege–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Antwerp–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00Standard Liege–Genk
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00SK Beveren–Standard Liege
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
16.10.26Standard Liege2–0Dender
Cup
11.10.26Standard Liege0–1Charleroi
Jupiler Pro League
18.9.26Gent2–1Standard Liege
Jupiler Pro League
12.9.26KVC Westerlo4–2Standard Liege
Jupiler Pro League
5.9.26Standard Liege1–0Antwerp
Jupiler Pro League
29.8.26OH Leuven1–2Standard Liege
Jupiler Pro League
21.8.26Standard Liege2–0RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
16.8.26KV Mechelen3–3Standard Liege
Jupiler Pro League
8.8.26Standard Liege2–2Cercle Brugge
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Standard Liege: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
7Genk83-3-216:1212VTUUV
8Lommel United93-3-311:1112UVUTT
9Standard Liege83-2-313:1311TTTVV
10Zulte Waregem93-2-410:1211TTTTV
11Antwerp93-1-515:2010VTTTT

Standard Liege: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 2,5
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp1,1
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (7×) · 4-2-3-1 (1×)

Standard Liege: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. AbidM872032147107,79
C. NielsenM869523116107,31
A. TrouilletM86450032107,18
M. IlaimaharitraM21010000007,10
D. Eckert AyensaA854341139007,04
I. KaramokoF87200150106,83
S. DrammehM72782075006,79
M. FosseyF86080150006,79
B. NsimbaA6991033006,72
A. ZeqiriA1250020006,70
R. FossoM6900010106,70
I. HautekietF87200021106,66
H. LawrenceF51990000006,63
R. TouzgharM85550032006,58
G. MortensenF65130022116,55
T. NkadaA1200000006,50
S. JasperM2300010006,50
T. MohrM61410010006,45
D. DierckxF2370000006,45
Bernard NgueneM848611123006,44

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Standard Liege: stall

Keepere

1M. EpoloNasjonalitetBelgiaAlder20 årHøyde185 cmVekt75 kg
21L. PirardNasjonalitetBelgiaAlder30 årHøyde191 cmVekt85 kg
35B. DizdarevićAlder24 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Standard Liege: overganger

Inn

  • A. ZeqiriWidzew Łódź · lån31.8.26
  • R. FossoSturm Graz · overgang13.8.26
  • S. JasperŽelezničar Pančevo · overgang30.7.26
  • R. TouzgharPAU · overgang16.7.26
  • A. TrouilletRodez · overgang10.7.26
  • D. LavaléeSturm Graz · fri spiller30.6.26
  • L. GoemaereClub Brugge II · overgang30.6.26
  • B. NsimbaDender · fri spiller30.6.26

Ut

  • A. CalutOlympic Charleroi · fri spiller2.9.26
  • T. HenryReggiana · fri spiller31.8.26
  • T. NkadaEstac Troyes · lån31.8.26
  • B. ŠutaloAris Thessalonikis · lån23.8.26
  • M. ŠimičićKeflavik · overgang11.8.26
  • S. AssengueExcelsior Virton · lån7.8.26
  • G. KyeiKyei Grejohn · fri spiller29.7.26
  • R. MutebaTrabzonspor · overgang27.7.26

Standard Liege: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1898
StadionStade Maurice Dufrasne
Kapasitet27 670
Underlagnaturgress
Tabellplassering9. · 11 poeng

Standard Liege: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Standard Liege på?

Standard Liege spiller hjemmekampene sine på Stade Maurice Dufrasne (Luik), som har plass til 27 670 tilskuere.

Hvor ligger Standard Liege på tabellen?

Standard Liege ligger på 9. plass i Jupiler Pro League med 11 poeng etter 8 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Standard Liege neste kamp?

Neste kamp: Genk – Standard Liege, søn. 25.10. · 13:30 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Standard Liege?

Siste seriekamp: Standard Liege 0–1 Charleroi (11.10.26).

Hvem er toppscorer for Standard Liege?

Klubbens toppscorer i turneringen er D. Eckert Ayensa med 4 mål.

Standard Liege: terminliste, tabell og tips

Standard Liege (Belgia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Jupiler Pro League, Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Jupiler Pro League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.