Fotball
Hjem › Lag › Zulte Waregem
Zulte Waregem

Zulte Waregem: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 2001 · Elindus Arena

Zulte Waregem: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League10. plass, 11 poengNeste: Club Brugge KV · fre. 30.10. · 20:45
CupåttedelsfinaleNeste: Cercle Brugge · lør. 5.12. · 16:00

Zulte Waregem: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Zulte Waregem–Club Brugge KV
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 19:15St. Truiden–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45Zulte Waregem–Antwerp
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 20:45Lommel United–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Zulte Waregem–Cercle Brugge
Cup

Zulte Waregem: siste resultater

Form i serienTTTTV
24.10.26RAAL La Louvière3–0Zulte Waregem
Jupiler Pro League
17.10.26Zulte Waregem3–0Seraing United
Cup
10.10.26Zulte Waregem0–2Gent
Jupiler Pro League
19.9.26Anderlecht3–0Zulte Waregem
Jupiler Pro League
13.9.26Zulte Waregem0–1Charleroi
Jupiler Pro League
6.9.26Kortrijk0–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
30.8.26KVC Westerlo2–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
22.8.26Zulte Waregem4–0SK Beveren
Jupiler Pro League

Zulte Waregem: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Zulte Waregem–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
søn. 8.11. · 19:15St. Truiden–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45Zulte Waregem–Antwerp
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 20:45Lommel United–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Zulte Waregem–Cercle Brugge
Cup
lør. 12.12. · 20:45Zulte Waregem–Standard Liege
Jupiler Pro League
lør. 19.12. · 18:15Cercle Brugge–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
søn. 27.12. · 19:15KV Mechelen–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
søn. 17.1. · 19:15Zulte Waregem–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Genk–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00Zulte Waregem–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Zulte Waregem–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00Standard Liege–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Zulte Waregem–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00Antwerp–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00Zulte Waregem–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Gent–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00Zulte Waregem–Kortrijk
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00OH Leuven–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Zulte Waregem–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00SK Beveren–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Zulte Waregem–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00Charleroi–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Zulte Waregem–St. Truiden
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00Zulte Waregem–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00Club Brugge KV–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26RAAL La Louvière3–0Zulte Waregem
Jupiler Pro League
17.10.26Zulte Waregem3–0Seraing United
Cup
10.10.26Zulte Waregem0–2Gent
Jupiler Pro League
19.9.26Anderlecht3–0Zulte Waregem
Jupiler Pro League
13.9.26Zulte Waregem0–1Charleroi
Jupiler Pro League
6.9.26Kortrijk0–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
30.8.26KVC Westerlo2–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
22.8.26Zulte Waregem4–0SK Beveren
Jupiler Pro League
15.8.26Union St. Gilloise0–0Zulte Waregem
Jupiler Pro League
9.8.26Zulte Waregem2–1Genk
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Zulte Waregem: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8Lommel United93-3-311:1112UVUTT
9Standard Liege83-2-313:1311TTTVV
10Zulte Waregem93-2-410:1211TTTTV
11Antwerp93-1-515:2010VTTTT
12SK Beveren93-1-512:1810UTTVV

Zulte Waregem: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,6
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp1,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (5×) · 4-3-2-1 (3×) · 4-2-3-1 (1×)

Zulte Waregem: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
E. LofolomoM97980010107,18
J. KiilerichF98100041007,14
W. PaugainF21600000007,10
M. AkéM976410103107,09
L. LemoineF98100062206,94
T. HedlM94842287006,92
A. EmentaA97961475306,90
Y. CappelleF87030140006,89
Á. ZalánM94793086006,86
T. ClaesM97361093006,84
F. TangalaM73380000106,82
E. MbodjiF31120011006,80
A. HemsleyA4461044006,70
S. UjkaM92831075006,69
M. MbayeA61930162016,65
O. NiangM32200022106,60
N. MituljikićA4870010006,60
T. PanduroM1130000006,60
D. De JaegereF21070000006,45
S. DiakitéF31820000006,37
Kewan VembaA11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Zulte Waregem: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Zulte Waregem: overganger

Inn

  • O. NiangUnion St. Gilloise · fri spiller2.9.26
  • N. HorvatBorussia Mönchengladbach · lån26.8.26
  • E. MbodjiSlavia Praha · lån16.8.26
  • S. DiakitéPalermo · lån16.8.26
  • Á. ZalánMTK Budapest · overgang22.7.26
  • M. AkéYverdon Sport · overgang30.6.26
  • A. HemsleySeraing United · overgang30.6.26
  • E. van der GouwRio Ave · retur fra lån29.6.26

Ut

  • A. TangheTanghe Anton · fri spiller2.9.26
  • K. SevenVanspor FK · lån31.8.26
  • D. DemuynckHoek · fri spiller26.8.26
  • J. SimonsÚstí nad Labem · overgang13.8.26
  • T. DierickxDierickx Tuur · fri spiller1.8.26
  • L. WillenPogon Szczecin · fri spiller30.7.26
  • Joseph OkopuSwansea · overgang22.7.26
  • Siebe Van KeymolenSporting Hasselt · overgang20.7.26

Zulte Waregem: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet2001
StadionElindus Arena
Kapasitet12 300
Underlagnaturgress
Tabellplassering10. · 11 poeng

Zulte Waregem: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Zulte Waregem på?

Zulte Waregem spiller hjemmekampene sine på Elindus Arena (Waregem), som har plass til 12 300 tilskuere.

Hvor ligger Zulte Waregem på tabellen?

Zulte Waregem ligger på 10. plass i Jupiler Pro League med 11 poeng etter 9 kamper (3 seirer, 2 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Zulte Waregem neste kamp?

Neste kamp: Zulte Waregem – Club Brugge KV, fre. 30.10. · 20:45 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Zulte Waregem?

Siste seriekamp: RAAL La Louvière 3–0 Zulte Waregem (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Zulte Waregem?

Klubbens toppscorer i turneringen er Á. Zalán med 3 mål.

Zulte Waregem: terminliste, tabell og tips

Zulte Waregem (Belgia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Jupiler Pro League, Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Jupiler Pro League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.