Fotball
Hjem › Lag › KVC Westerlo
KVC Westerlo

KVC Westerlo: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1933 · Het Kuipje

KVC Westerlo: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League6. plass, 14 poengNeste: Anderlecht · lør. 31.10. · 20:45
CupåttedelsfinaleNeste: Union St. Gilloise · lør. 5.12. · 16:00

KVC Westerlo: kommende kamper

lør. 31.10. · 20:45Anderlecht–KVC Westerlo
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00KVC Westerlo–Charleroi
Jupiler Pro League
fre. 20.11. · 20:45Cercle Brugge–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 16:00KVC Westerlo–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Union St. Gilloise–KVC Westerlo
Cup · Innbyrdes oppgjør (H2H)

KVC Westerlo: siste resultater

Form i serienUVVVV
24.10.26KVC Westerlo4–4SK Beveren
Jupiler Pro League
16.10.26KVC Westerlo2–0Patro Eisden
Cup
11.10.26KVC Westerlo5–1Antwerp
Jupiler Pro League
20.9.26St. Truiden0–2KVC Westerlo
Jupiler Pro League
12.9.26KVC Westerlo4–2Standard Liege
Jupiler Pro League
5.9.26KV Mechelen0–4KVC Westerlo
Jupiler Pro League
30.8.26KVC Westerlo2–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
23.8.26Lommel United4–0KVC Westerlo
Jupiler Pro League

KVC Westerlo: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 20:45Anderlecht–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 7.11. · 16:00KVC Westerlo–Charleroi
Jupiler Pro League
fre. 20.11. · 20:45Cercle Brugge–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 16:00KVC Westerlo–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Union St. Gilloise–KVC Westerlo
Cup
søn. 13.12. · 16:00Club Brugge KV–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
søn. 20.12. · 19:15KVC Westerlo–Gent
Jupiler Pro League
lør. 26.12. · 18:15OH Leuven–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 16.1. · 20:45KVC Westerlo–Kortrijk
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Standard Liege–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00KVC Westerlo–Genk
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Charleroi–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00KVC Westerlo–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Union St. Gilloise–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00KVC Westerlo–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00KVC Westerlo–Anderlecht
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00SK Beveren–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00KVC Westerlo–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Gent–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00Zulte Waregem–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00KVC Westerlo–St. Truiden
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Kortrijk–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00KVC Westerlo–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00RAAL La Louvière–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00KVC Westerlo–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00Antwerp–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26KVC Westerlo4–4SK Beveren
Jupiler Pro League
16.10.26KVC Westerlo2–0Patro Eisden
Cup
11.10.26KVC Westerlo5–1Antwerp
Jupiler Pro League
20.9.26St. Truiden0–2KVC Westerlo
Jupiler Pro League
12.9.26KVC Westerlo4–2Standard Liege
Jupiler Pro League
5.9.26KV Mechelen0–4KVC Westerlo
Jupiler Pro League
30.8.26KVC Westerlo2–2Zulte Waregem
Jupiler Pro League
23.8.26Lommel United4–0KVC Westerlo
Jupiler Pro League
15.8.26Genk3–2KVC Westerlo
Jupiler Pro League
8.8.26KVC Westerlo1–5Union St. Gilloise
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

KVC Westerlo: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Union St. Gilloise86-2-022:420UVVVV
5Anderlecht85-1-29:616VVVUV
6KVC Westerlo94-2-324:2114UVVVV
7Genk83-3-216:1212VTUUV
8Lommel United93-3-311:1112UVUTT

KVC Westerlo: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp2,7
Innslupne mål per kamp2,3
Hjemme: scoret / sluppet inn3,2 / 2,8
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,2
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 3-4-2-1 (1×) · 4-4-2 (1×)

KVC Westerlo: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. SaitoA86033185007,50
N. BassetteA9651702114107,14
A. LapageF97101051107,08
I. FofanaM97430180007,08
D. DionguM4541011007,05
L. FløM85271211106,94
C. CongreveM64910385106,90
Yang Min-HyeokA3691011006,87
S. KimuraF98030020006,84
T. Van den KeybusM4641011106,80
C. SandraM98092165206,79
N. StormA3541031006,70
K. BorysM1100000006,70
D. OuregaM97461163006,67
I. SakamotoA967114103206,63
D. AmegnagloA3820021106,62
Reno MünzF1850000006,50
R. LaalalouiM62310052116,45
F. TsimbaA2901032006,35
N. Bohamdi-KamoniA3250000006,35
L. Mbamba-MuandaF52370010006,28
B. BaloghF1210000006,20
F. FerraroF1290000006,20
M. NdembiF1900000005,60

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

KVC Westerlo: stall

Keepere

1B. LathouwersNasjonalitetBelgiaAlder26 årHøyde191 cmVekt83 kg
99A. JungdalNasjonalitetDanmarkAlder23 årHøyde195 cmVekt82 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

KVC Westerlo: overganger

Inn

  • N. StormAntalyaspor · overgang2.9.26
  • A. KoneAC Oulu · overgang1.9.26
  • B. BaloghParma · overgang31.8.26
  • Dino DelicAustria Klagenfurt · overgang30.8.26
  • D. DionguStrasbourg · overgang26.8.26
  • F. TsimbaBSC Young Boys · overgang16.8.26
  • Yang Min-HyeokTottenham · lån11.8.26
  • C. SandraClub Brugge KV · overgang3.8.26

Ut

  • K. BorysSlask Wroclaw · fri spiller8.9.26
  • Afonso PatrãoPafos · overgang3.9.26
  • O. AnnellHoutvenne · lån22.7.26
  • Candan BaskaleFatih Karagümrük · fri spiller16.7.26
  • B. ReynoldsRennes · overgang8.7.26
  • E. BayramBaşakşehir · overgang8.7.26
  • J. AlcócerSparta Praha · overgang3.7.26
  • F. GouréRadomiak Radom · fri spiller30.6.26

KVC Westerlo: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1933
StadionHet Kuipje
Kapasitet8 035
Underlagnaturgress
Tabellplassering6. · 14 poeng

KVC Westerlo: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller KVC Westerlo på?

KVC Westerlo spiller hjemmekampene sine på Het Kuipje (Westerlo), som har plass til 8 035 tilskuere.

Hvor ligger KVC Westerlo på tabellen?

KVC Westerlo ligger på 6. plass i Jupiler Pro League med 14 poeng etter 9 kamper (4 seirer, 2 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller KVC Westerlo neste kamp?

Neste kamp: Anderlecht – KVC Westerlo, lør. 31.10. · 20:45 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til KVC Westerlo?

Siste seriekamp: KVC Westerlo 4–4 SK Beveren (24.10.26).

Hvem er toppscorer for KVC Westerlo?

Klubbens toppscorer i turneringen er N. Bassette med 7 mål.

KVC Westerlo: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over KVC Westerlo (Belgia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Jupiler Pro League, Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Jupiler Pro League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.