Fotball
Hjem › Lag › Gent
Gent

Gent: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1900 · Planet Group Arena

Gent: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League1. plass, 22 poengNeste: Anderlecht · søn. 25.10. · 18:30
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: KuPS · tor. 5.11. · 18:45
Cupsekstendelsfinale

Gent: kommende kamper

søn. 25.10. · 18:30Gent–AnderlechtJupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 1.11. · 18:30Lommel United–Gent
Jupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45KuPS–Gent
Conference League
søn. 8.11. · 16:00Gent–Kortrijk
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 13:30SK Beveren–Gent
Jupiler Pro League

Gent: siste resultater

Form i serienVVUVV
22.10.26SC Braga2–0Gent
Conference League
18.10.26Rochefort3–3Gent
Cup
15.10.26Gent1–0Aarhus
Conference League
10.10.26Zulte Waregem0–2Gent
Jupiler Pro League
18.9.26Gent2–1Standard Liege
Jupiler Pro League
13.9.26Genk1–1Gent
Jupiler Pro League
6.9.26Cercle Brugge0–3Gent
Jupiler Pro League
3.9.26Gent1–0OH Leuven
Jupiler Pro League

Gent: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 18:30Gent–Anderlecht
Jupiler Pro League
søn. 1.11. · 18:30Lommel United–Gent
Jupiler Pro League
tor. 5.11. · 18:45KuPS–Gent
Conference League
søn. 8.11. · 16:00Gent–Kortrijk
Jupiler Pro League
søn. 22.11. · 13:30SK Beveren–Gent
Jupiler Pro League
tor. 26.11. · 21:00Gent–FK Crvena Zvezda
Conference League
søn. 29.11. · 19:15Union St. Gilloise–Gent
Jupiler Pro League
tor. 10.12. · 21:00FC Thun–Gent
Conference League
søn. 13.12. · 19:15Gent–St. Truiden
Jupiler Pro League
tor. 17.12. · 21:00Gent–Brann
Conference League
søn. 20.12. · 19:15KVC Westerlo–Gent
Jupiler Pro League
søn. 27.12. · 18:30Gent–Antwerp
Jupiler Pro League
søn. 17.1. · 18:30Charleroi–Gent
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00Gent–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00Anderlecht–Gent
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00Gent–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00St. Truiden–Gent
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00Gent–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00Standard Liege–Gent
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00Gent–Charleroi
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Gent–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00Club Brugge KV–Gent
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Gent–KVC Westerlo
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00KV Mechelen–Gent
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00Gent–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Antwerp–Gent
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00Gent–Genk
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Kortrijk–Gent
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00Gent–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00OH Leuven–Gent
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26SC Braga2–0Gent
Conference League
18.10.26Rochefort3–3Gent
Cup
15.10.26Gent1–0Aarhus
Conference League
10.10.26Zulte Waregem0–2Gent
Jupiler Pro League
18.9.26Gent2–1Standard Liege
Jupiler Pro League
13.9.26Genk1–1Gent
Jupiler Pro League
6.9.26Cercle Brugge0–3Gent
Jupiler Pro League
3.9.26Gent1–0OH Leuven
Jupiler Pro League
30.8.26Gent2–1Club Brugge KV
Jupiler Pro League
27.8.26Hibernian2–3Gent
Conference League
20.8.26Gent0–0Hibernian
Conference League
16.8.26RAAL La Louvière1–2Gent
Jupiler Pro League
13.8.26Gent1–1IFK Goteborg
Conference League
9.8.26Gent2–0KV Mechelen
Jupiler Pro League
6.8.26IFK Goteborg0–1Gent
Conference League
30.7.26Gent0–0LNZ Cherkasy
Conference League
23.7.26LNZ Cherkasy0–0Gent
Conference League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Gent: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Gent87-1-015:422VVUVV
2Club Brugge KV87-0-119:421VVVVT
3Charleroi97-0-216:1021TVVVT

Gent: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp0,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 0,5
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort12
Gule kort per kamp1,5
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (7×) · 4-2-3-1 (1×)

Gent: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. DeanA1280122007,70
C. BurgessF86751021007,48
Tiago AraújoM87192292107,46
M. SonkoA864121129107,20
T. De VliegerM74191231007,17
M. Delorge-KnieperM84760043107,13
S. Van der HeydenF87200121307,10
M. BalikwishaA63611011007,05
M. PaskotšiF41990000006,97
J. Y. Vergara OrtegaA753130137106,96
M. NgomF75670060006,96
I. CisseA61703044116,94
A. KadriA31580010006,90
M. VolckaertM74390154006,84
E. SeckA5811021006,82
Leonardo LopesM84980021206,79
L. BénesM41820010006,73
B. GooreA41100043006,63
A. OmgbaM4770000106,50
Kyrell WilsonA41740041106,45
A. AyindéF22000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Gent: stall

Keepere

30K. PeersmanNasjonalitetBelgiaAlder21 årHøyde194 cm
31B. EversAlder17 år
33D. RoefNasjonalitetBelgiaAlder31 årHøyde187 cmVekt84 kg
50Noa VandenabeeleNasjonalitetBelgiaAlder16 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Gent: overganger

Inn

  • Y. MohammedMalmo FF · lån2.9.26
  • M. BalikwishaCeltic · lån28.8.26
  • Kyrell WilsonSwansea · overgang4.8.26
  • D. J. WisdomFK Spartak Zdrepceva KRV · lån16.7.26
  • M. NgomGrasshoppers · overgang12.7.26
  • J. Y. Vergara OrtegaAuda · overgang30.6.26
  • L. CoomanKnokke · overgang30.6.26
  • L. BénesUnion Berlin · overgang30.6.26

Ut

  • H. GamborAcademico Viseu · overgang3.9.26
  • A. ItoBolton · overgang27.8.26
  • W. KangaAl-Fateh · overgang12.8.26
  • M. SkóraśLens · overgang13.7.26
  • Núrio FortunaPetro de Luanda · fri spiller30.6.26
  • D. YokotaHannover 96 · overgang30.6.26
  • H. EssaoubiVolos NFC · lån30.6.26
  • S. KottoReims · overgang30.6.26

Gent: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1900
StadionPlanet Group Arena
Kapasitet20 185
Underlagnaturgress
Tabellplassering1. · 22 poeng

Gent: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Gent på?

Gent spiller hjemmekampene sine på Planet Group Arena (Gent), som har plass til 20 185 tilskuere.

Hvor ligger Gent på tabellen?

Gent ligger på 1. plass i Jupiler Pro League med 22 poeng etter 8 kamper (7 seirer, 1 uavgjort, 0 tap).

Når spiller Gent neste kamp?

Neste kamp: Gent – Anderlecht, søn. 25.10. · 18:30 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Gent?

Siste seriekamp: Zulte Waregem 0–2 Gent (10.10.26).

Hvem er toppscorer for Gent?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Y. Vergara Ortega med 4 mål.

Gent: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Gent (Belgia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Jupiler Pro League, Conference League, Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Jupiler Pro League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.