Fotball
Hjem › Lag › KV Mechelen
KV Mechelen

KV Mechelen: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Belgia · stiftet 1904 · AFAS Stadion

KV Mechelen: turneringer i 2026/27

Jupiler Pro League15. plass, 6 poengNeste: Genk · lør. 31.10. · 16:00
CupåttedelsfinaleNeste: Rochefort · lør. 5.12. · 16:00

KV Mechelen: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00KV Mechelen–GenkJupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)ons. 4.11. · 20:30Kortrijk–KV MechelenJupiler Pro League · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 18:15OH Leuven–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45KV Mechelen–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 18:15Cercle Brugge–KV Mechelen
Jupiler Pro League

KV Mechelen: siste resultater

Form i serienVUTTU
18.10.26KV Mechelen5–1AS Eupen
Cup
11.10.26KV Mechelen4–3St. Truiden
Jupiler Pro League
19.9.26Lommel United0–0KV Mechelen
Jupiler Pro League
11.9.26KV Mechelen0–1Anderlecht
Jupiler Pro League
5.9.26KV Mechelen0–4KVC Westerlo
Jupiler Pro League
29.8.26RAAL La Louvière2–2KV Mechelen
Jupiler Pro League
22.8.26Charleroi2–0KV Mechelen
Jupiler Pro League
16.8.26KV Mechelen3–3Standard Liege
Jupiler Pro League

KV Mechelen: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00KV Mechelen–Genk
Jupiler Pro League
ons. 4.11. · 20:30Kortrijk–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 7.11. · 18:15OH Leuven–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 21.11. · 20:45KV Mechelen–Club Brugge KV
Jupiler Pro League
lør. 28.11. · 18:15Cercle Brugge–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 5.12. · 16:00Rochefort–KV Mechelen
Cup
søn. 13.12. · 18:30KV Mechelen–Union St. Gilloise
Jupiler Pro League
lør. 19.12. · 16:00SK Beveren–KV Mechelen
Jupiler Pro League
søn. 27.12. · 19:15KV Mechelen–Zulte Waregem
Jupiler Pro League
lør. 16.1. · 20:45Antwerp–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 23.1. · 17:00KV Mechelen–Lommel United
Jupiler Pro League
lør. 30.1. · 17:00St. Truiden–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 6.2. · 17:00KV Mechelen–Cercle Brugge
Jupiler Pro League
lør. 13.2. · 17:00Anderlecht–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 20.2. · 17:00KV Mechelen–SK Beveren
Jupiler Pro League
lør. 27.2. · 17:00KVC Westerlo–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 6.3. · 17:00KV Mechelen–Kortrijk
Jupiler Pro League
lør. 13.3. · 17:00Standard Liege–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 20.3. · 17:00KV Mechelen–Charleroi
Jupiler Pro League
lør. 3.4. · 17:00Union St. Gilloise–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 10.4. · 17:00KV Mechelen–Gent
Jupiler Pro League
lør. 17.4. · 17:00KV Mechelen–RAAL La Louvière
Jupiler Pro League
lør. 24.4. · 17:00Zulte Waregem–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 1.5. · 17:00KV Mechelen–Antwerp
Jupiler Pro League
lør. 8.5. · 17:00Club Brugge KV–KV Mechelen
Jupiler Pro League
lør. 15.5. · 17:00KV Mechelen–OH Leuven
Jupiler Pro League
lør. 22.5. · 17:00Genk–KV Mechelen
Jupiler Pro League
Spilte kamper denne sesongen
18.10.26KV Mechelen5–1AS Eupen
Cup
11.10.26KV Mechelen4–3St. Truiden
Jupiler Pro League
19.9.26Lommel United0–0KV Mechelen
Jupiler Pro League
11.9.26KV Mechelen0–1Anderlecht
Jupiler Pro League
5.9.26KV Mechelen0–4KVC Westerlo
Jupiler Pro League
29.8.26RAAL La Louvière2–2KV Mechelen
Jupiler Pro League
22.8.26Charleroi2–0KV Mechelen
Jupiler Pro League
16.8.26KV Mechelen3–3Standard Liege
Jupiler Pro League
9.8.26Gent2–0KV Mechelen
Jupiler Pro League

Oppdatert: 25. oktober 2026

KV Mechelen: tabellplassering – Jupiler Pro League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13St. Truiden82-2-415:168TTTVT
14RAAL La Louvière92-1-611:187VTTVT
15KV Mechelen81-3-49:176VUTTU
16OH Leuven91-3-58:166UUVUT
17Kortrijk81-0-72:183TVTTT

KV Mechelen: sesongstatistikk (Jupiler Pro League)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp2,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 2,8
Borte: scoret / sluppet inn0,5 / 1,5
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (3×) · 4-2-3-1 (2×) · 3-4-1-2 (2×)

KV Mechelen: spillerstatistikk (Jupiler Pro League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. EerdhuijzenF54310061107,20
G. DioufF1280000007,20
M. van BrederodeM87203054007,01
C. Van MeirvenneA83510010006,98
L. MarijnissenF75210060006,86
D. PraetM85880020106,85
T. KoudouM76111072006,83
F. HammarM86720010406,83
Adrían Eduardo Choco CordovaF2290000006,80
B. AntonioA4820042006,73
B. RamanA72761042006,70
K. CorbanieF21520100006,70
S. MichezA42591032106,68
José MarsàF86940040006,60
Bouke BoersmaA53200052006,58
M. Lohunanu-MbasiA72710141006,57
M. DecoeneF52840010106,55
K. Van RafelghemA31840141106,50
B. BafdiliM51680042006,50
Shina AyodeleA41091054106,48
Marco DecherfM41750031306,45
L. HjeldeF1380000006,30
M. KireevM2270020006,30
D. SalifouM21350011006,25
M. ZekriF1900000005,90

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

KV Mechelen: stall

Keepere

1O. De WolfNasjonalitetBelgiaAlder28 årHøyde190 cmVekt73 kg
13Nacho MirásNasjonalitetSpaniaAlder28 årHøyde186 cmVekt75 kg
15Tijn Van IngelgomNasjonalitetBelgiaAlder18 år
32Axel WillockxAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

KV Mechelen: overganger

Inn

  • Marco DecherfDunkerque · overgang2.9.26
  • S. MichezSlavia Praha · overgang26.8.26
  • M. EerdhuijzenUtrecht · overgang21.8.26
  • L. MarijnissenDender · overgang14.8.26
  • L. HjeldeSunderland · overgang10.8.26
  • Shina AyodeleLille · overgang5.8.26
  • D. PraetAntwerp · fri spiller15.7.26
  • C. Van MeirvenneK. Lierse S.K. · overgang30.6.26

Ut

  • L. GolicHelmond Sport · lån1.9.26
  • Noah MakanzaUMM Salal · overgang1.9.26
  • M. ZekriSporting CP · overgang24.8.26
  • K. MrabtiAEK Larnaca · fri spiller7.8.26
  • M. LenaertsHelmond Sport · lån5.8.26
  • R. HalhalVenezia · overgang31.7.26
  • M. KonatéAl-Hazm · fri spiller31.7.26
  • Xander van der VeldeHelmond Sport · fri spiller17.7.26

KV Mechelen: nøkkelfakta

LandBelgia
Stiftet1904
StadionAFAS Stadion
Kapasitet16 715
Underlagnaturgress
Tabellplassering15. · 6 poeng

KV Mechelen: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller KV Mechelen på?

KV Mechelen spiller hjemmekampene sine på AFAS Stadion (Malines), som har plass til 16 715 tilskuere.

Hvor ligger KV Mechelen på tabellen?

KV Mechelen ligger på 15. plass i Jupiler Pro League med 6 poeng etter 8 kamper (1 seier, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller KV Mechelen neste kamp?

Neste kamp: KV Mechelen – Genk, lør. 31.10. · 16:00 (Jupiler Pro League).

Hvordan endte den siste seriekampen til KV Mechelen?

Siste seriekamp: KV Mechelen 4–3 St. Truiden (11.10.26).

Hvem er toppscorer for KV Mechelen?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. van Brederode med 3 mål.

KV Mechelen: terminliste, tabell og tips

KV Mechelen (Belgia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Jupiler Pro League, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Jupiler Pro League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.