Fotball
Hjem › Lag › Olympiakos Piraeus
Olympiakos Piraeus

Olympiakos Piraeus: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Hellas · stiftet 1925 · Stadio Georgios Karaiskáki

Olympiakos Piraeus: turneringer i 2026/27

Champions Leaguekvalifiseringsrunde 3Europa League5. plass, 9 poengNeste: Rennes · tor. 5.11. · 18:45
Super Cupfinale
Super League 1Runde 8Neste: Kalamata · søn. 25.10. · 15:00
CupGreek Cup, Runde 4Neste: Marko · ons. 28.10. · 14:00

Olympiakos Piraeus: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Olympiakos Piraeus–Kalamata
Super League 1
ons. 28.10. · 14:00Marko–Olympiakos Piraeus
Cup
lør. 31.10. · 18:00Kifisia–Olympiakos Piraeus
Super League 1
tor. 5.11. · 18:45Rennes–Olympiakos Piraeus
Europa League
søn. 8.11. · 20:00Olympiakos Piraeus–PAOK
Super League 1

Olympiakos Piraeus: siste resultater

22.10.26Olympiakos Piraeus1–0Sparta Praha
Europa League
18.10.26Panetolikos0–2Olympiakos Piraeus
Super League 1
15.10.26Marseille0–1Olympiakos Piraeus
Europa League
11.10.26Olympiakos Piraeus1–0Panathinaikos
Super League 1
20.9.26Levadiakos0–1Olympiakos Piraeus
Super League 1
16.9.26Olympiakos Piraeus2–1Jagiellonia
Europa League
12.9.26Olympiakos Piraeus0–1OFI
Super League 1
8.9.26Olympiakos Piraeus3–2Volos NFC
Cup

Olympiakos Piraeus: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Olympiakos Piraeus–Kalamata
Super League 1
ons. 28.10. · 14:00Marko–Olympiakos Piraeus
Cup
lør. 31.10. · 18:00Kifisia–Olympiakos Piraeus
Super League 1
tor. 5.11. · 18:45Rennes–Olympiakos Piraeus
Europa League
søn. 8.11. · 20:00Olympiakos Piraeus–PAOK
Super League 1
søn. 22.11. · 18:00Olympiakos Piraeus–Iraklis 1908
Super League 1
tor. 26.11. · 18:45Olympiakos Piraeus–AC Milan
Europa League
søn. 29.11. · 18:00Aris Thessalonikis–Olympiakos Piraeus
Super League 1
ons. 2.12. · 17:00Olympiakos Piraeus–Panathinaikos
Cup
lør. 5.12. · 19:00Olympiakos Piraeus–AEK Athens FC
Super League 1
tor. 10.12. · 21:00Celje–Olympiakos Piraeus
Europa League
søn. 13.12. · 16:00Atromitos–Olympiakos Piraeus
Super League 1
søn. 20.12. · 16:00Olympiakos Piraeus–Panetolikos
Super League 1
lør. 9.1. · 18:30Kalamata–Olympiakos Piraeus
Super League 1
lør. 16.1. · 17:00PAOK–Olympiakos Piraeus
Super League 1
tor. 21.1. · 18:45Olympiakos Piraeus–1899 Hoffenheim
Europa League
lør. 23.1. · 17:00Olympiakos Piraeus–Levadiakos
Super League 1
tor. 28.1. · 21:00Torreense–Olympiakos Piraeus
Europa League
lør. 30.1. · 17:00Panathinaikos–Olympiakos Piraeus
Super League 1
lør. 6.2. · 17:00Olympiakos Piraeus–Asteras Tripolis
Super League 1
lør. 13.2. · 17:00Olympiakos Piraeus–Volos NFC
Super League 1
lør. 20.2. · 17:00Iraklis 1908–Olympiakos Piraeus
Super League 1
lør. 27.2. · 17:00Olympiakos Piraeus–Aris Thessalonikis
Super League 1
lør. 6.3. · 17:00AEK Athens FC–Olympiakos Piraeus
Super League 1
lør. 13.3. · 17:00Olympiakos Piraeus–Kifisia
Super League 1
lør. 20.3. · 17:00OFI–Olympiakos Piraeus
Super League 1
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Olympiakos Piraeus1–0Sparta Praha
Europa League
18.10.26Panetolikos0–2Olympiakos Piraeus
Super League 1
15.10.26Marseille0–1Olympiakos Piraeus
Europa League
11.10.26Olympiakos Piraeus1–0Panathinaikos
Super League 1
20.9.26Levadiakos0–1Olympiakos Piraeus
Super League 1
16.9.26Olympiakos Piraeus2–1Jagiellonia
Europa League
12.9.26Olympiakos Piraeus0–1OFI
Super League 1
8.9.26Olympiakos Piraeus3–2Volos NFC
Cup
5.9.26Volos NFC1–1Olympiakos Piraeus
Super League 1
2.9.26Larisa0–4Olympiakos Piraeus
Cup
30.8.26Asteras Tripolis0–1Olympiakos Piraeus
Super League 1
22.8.26Olympiakos Piraeus1–0Atromitos
Super League 1
11.8.26NEC Nijmegen2–1Olympiakos Piraeus
Champions League
4.8.26Olympiakos Piraeus0–0NEC Nijmegen
Champions League
3.1.26Olympiakos Piraeus3–0OFI
Super Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Olympiakos Piraeus: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • L. Baileyskade
  • Claytonikke i troppen
  • A. El Kaabibeinbrudd
  • K. Fortounismuskelskade
  • M. Mouandilmadjiikke i troppen
  • B. Popovicikke i troppen
  • J. Rocaikke i troppen
  • L. Scipioniikke i troppen
  • Y. Yazicikneskade

Olympiakos Piraeus: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
3Bournemouth38:19
4Ferencvarosi TC39:39
5Olympiakos Piraeus34:19
6Union St. Gilloise38:17
7Juventus39:37

Olympiakos Piraeus: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp0,5
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn0,0 / 0,0
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort6
Gule kort per kamp3,0
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (2×)

Olympiakos Piraeus: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
S. OnyemaechiF22100010007,00
RodineiM22100021106,95
David CarmoF1560011106,90
L. PirolaF21540010006,90
S. HezzeM11200000006,90
Dani GarcíaM21620000206,85
C. MouzakitisM21320010006,80
Z. SmajlovićF2430000006,80
Gelson MartinsM21170021006,75
Jota SilvaA2490000006,75
P. RetsosF21670010006,70
Pablo MaffeoF1330000006,70
M. SaliakasF1570000006,60
A. El KaabiA22101043006,55
L. ScipioniM1480010106,30
ChiquinhoM2730000006,25
Joel RocaM2930031006,20
Gustavo SáM1610010106,20
K. FortounisM1650000015,50

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Olympiakos Piraeus: stall

Keepere

1S. OrtegaNasjonalitetTysklandAlder33 årHøyde185 cmVekt88 kg31B. PopovićNasjonalitetMontenegroAlder25 årHøyde194 cm
61G. KouraklisNasjonalitetHellasAlder18 år
76A. TsompanidisNasjonalitetHellasAlder21 årHøyde185 cm
91D. StournarasNasjonalitetHellasAlder24 år
92I. GeorgakopoulosAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Olympiakos Piraeus: overganger

Inn

  • L. BaileyAston Villa · overgang2.9.26
  • G. PuertaRacing Santander · overgang31.8.26
  • M. PedersenTorino · overgang28.8.26
  • A. GonzálezGuadalajara Chivas · overgang21.8.26
  • N. TiknizyanFK Crvena Zvezda · overgang17.8.26
  • R. FreulerBologna · fri spiller16.8.26
  • Gustavo SáNottingham Forest · lån29.7.26
  • S. OrtegaNottingham Forest · fri spiller28.7.26

Ut

  • Dani GarcíaAtromitos · fri spiller19.9.26
  • R. CabellaVolos NFC · fri spiller13.9.26
  • RodineiSantos · fri spiller1.9.26
  • C. MouzakitisHull City · overgang31.8.26
  • M. TaremiAl-Wasl FC · overgang21.8.26
  • Pablo MaffeoValencia · lån19.8.26
  • André LuizSporting Kansas City · overgang17.8.26
  • G. MasourasNEOM · overgang7.8.26

Olympiakos Piraeus: nøkkelfakta

LandHellas
Stiftet1925
StadionStadio Georgios Karaiskáki
Kapasitet33 296
Underlagnaturgress

Olympiakos Piraeus: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Olympiakos Piraeus på?

Olympiakos Piraeus spiller hjemmekampene sine på Stadio Georgios Karaiskáki (Piraeus), som har plass til 33 296 tilskuere.

Når spiller Olympiakos Piraeus neste kamp?

Neste kamp: Olympiakos Piraeus – Kalamata, søn. 25.10. · 15:00 (Super League 1).

Hvordan endte den siste seriekampen til Olympiakos Piraeus?

Siste seriekamp: NEC Nijmegen 2–1 Olympiakos Piraeus (11.8.26).

Hvem er toppscorer for Olympiakos Piraeus?

Klubbens toppscorer i turneringen er Jota Silva med 2 mål.

Olympiakos Piraeus: terminliste, tabell og tips

Olympiakos Piraeus (Hellas) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Champions League, Europa League, Super Cup, Super League 1, Cup), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Champions League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.