Fotball
Hjem › Lag › Levski Sofia
Levski Sofia

Levski Sofia: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Bulgaria · stiftet 1914 · Stadion Georgi Asparuhov

Levski Sofia: turneringer i 2026/27

Champions LeagueplayoffEuropa League17. plass, 4 poengNeste: Jagiellonia · tor. 5.11. · 18:45
First LeagueRunde 12Neste: Arda Kardzhali · tir. 27.10. · 18:30
Super Cupfinale
Cupsekstendelsfinale
Pro CupkvartfinaleNeste: Arda Kardzhali · søn. 7.2. · 15:00

Levski Sofia: kommende kamper

tir. 27.10. · 18:30Arda Kardzhali–Levski Sofia
First League
lør. 31.10. · 17:00Levski Sofia–CSKA Sofia
First League
tor. 5.11. · 18:45Levski Sofia–Jagiellonia
Europa League
lør. 7.11. · 17:00Dunav Ruse–Levski Sofia
First League
lør. 21.11. · 17:00Levski Sofia–Lokomotiv Sofia
First League

Levski Sofia: siste resultater

22.10.26Plzen1–2Levski Sofia
Europa League
18.10.26Spartak Pleven0–2Levski Sofia
Cup
15.10.26NEC Nijmegen1–1Levski Sofia
Europa League
11.10.26Cherno More Varna0–2Levski Sofia
First League
17.9.26Levski Sofia0–1Red Bull Salzburg
Europa League
13.9.26Botev Vratsa0–0Levski Sofia
First League
9.9.26Levski Sofia2–4CSKA Sofia
Super Cup
5.9.26Levski Sofia1–0CSKA 1948
First League

Levski Sofia: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 20.9. · 19:30Levski Sofia–Ludogorets
First League
tir. 27.10. · 18:30Arda Kardzhali–Levski Sofia
First League
lør. 31.10. · 17:00Levski Sofia–CSKA Sofia
First League
tor. 5.11. · 18:45Levski Sofia–Jagiellonia
Europa League
lør. 7.11. · 17:00Dunav Ruse–Levski Sofia
First League
lør. 21.11. · 17:00Levski Sofia–Lokomotiv Sofia
First League
tor. 26.11. · 18:45Marseille–Levski Sofia
Europa League
lør. 28.11. · 17:00Septemvri Sofia–Levski Sofia
First League
lør. 5.12. · 17:00Lokomotiv Plovdiv–Levski Sofia
First League
tor. 10.12. · 21:00Levski Sofia–Lillestrom
Europa League
tor. 21.1. · 21:00Levski Sofia–AC Milan
Europa League
tor. 28.1. · 21:00Sunderland–Levski Sofia
Europa League
søn. 7.2. · 15:00Levski Sofia–Arda Kardzhali
Pro Cup
lør. 13.2. · 17:00Levski Sofia–Slavia Sofia
First League
lør. 20.2. · 17:00Spartak Varna–Levski Sofia
First League
lør. 27.2. · 17:00Levski Sofia–Botev Plovdiv
First League
lør. 6.3. · 17:00CSKA 1948–Levski Sofia
First League
lør. 13.3. · 17:00Levski Sofia–Botev Vratsa
First League
lør. 20.3. · 17:00Ludogorets–Levski Sofia
First League
lør. 3.4. · 17:00Levski Sofia–Cherno More Varna
First League
lør. 10.4. · 17:00Levski Sofia–Arda Kardzhali
First League
lør. 17.4. · 17:00CSKA Sofia–Levski Sofia
First League
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Plzen1–2Levski Sofia
Europa League
18.10.26Spartak Pleven0–2Levski Sofia
Cup
15.10.26NEC Nijmegen1–1Levski Sofia
Europa League
11.10.26Cherno More Varna0–2Levski Sofia
First League
17.9.26Levski Sofia0–1Red Bull Salzburg
Europa League
13.9.26Botev Vratsa0–0Levski Sofia
First League
9.9.26Levski Sofia2–4CSKA Sofia
Super Cup
5.9.26Levski Sofia1–0CSKA 1948
First League
2.9.26Slavia Sofia1–2Levski Sofia
First League
30.8.26Botev Plovdiv1–3Levski Sofia
First League
26.8.26AEK Athens FC4–0Levski Sofia
Champions League
22.8.26Levski Sofia6–0Spartak Varna
First League
18.8.26Levski Sofia0–0AEK Athens FC
Champions League
11.8.26Kairat Almaty0–1Levski Sofia
Champions League
7.8.26Levski Sofia2–0Lokomotiv Plovdiv
First League
4.8.26Levski Sofia1–0Kairat Almaty
Champions League
1.8.26Levski Sofia3–0Septemvri Sofia
First League
29.7.26Universitatea Craiova2–2Levski Sofia
Champions League
25.7.26Lokomotiv Sofia1–2Levski Sofia
First League
22.7.26Levski Sofia1–0Universitatea Craiova
Champions League
17.7.26Levski Sofia2–1Dunav Ruse
First League
14.7.26Levski Sofia4–0Borac Banja Luka
Champions League
7.7.26Borac Banja Luka1–1Levski Sofia
Champions League

Oppdatert: 25. oktober 2026

Levski Sofia: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • P. Hristovikke i troppen
  • O. Kamdemikke i troppen
  • R. Kirilovkneskade
  • A. Mitkovskade
  • M. Sangareikke i troppen
  • G. Trdinskade

Levski Sofia: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
15Crystal Palace38:54
16Sparta Praha35:34
17Levski Sofia33:34
18Dinamo Zagreb33:44
19Sturm Graz31:34

Levski Sofia: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 0,0
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,8
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,6
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (4×) · 4-4-2 (2×) · 4-2-3-1 (2×)

Levski Sofia: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. MitkovM4210000006,75
Hevertton SantosF2130000006,60
M. SoulaA6360000006,23
E. El MoubarikM83030021005,28
Everton BalaM83040152205,10
K. DimitrovF84500021004,54
N. SerafimovF84170010304,16
SerginhoM84320130104,16
A. Oko-FlexM83352010004,04
MaiconF73430021204,04
AldairF72720010304,02
ReinaldoA83663061003,98
Álex CentellesF83460120003,90
J. PereaA71071000103,86
G. TrdinM72970010003,55
David KussoM4870022002,23
C. MakounF270000000,00
O. KamdemF21800000000,00
A. BourasM3900000100,00
S. StoyanchovA410000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Levski Sofia: stall

Keepere

1O. VladimirovNasjonalitetBulgariaAlder17 år
78M. LukovNasjonalitetBulgariaAlder32 år
92S. VutsovNasjonalitetBulgariaAlder23 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Levski Sofia: overganger

Inn

  • P. HristovSpezia · lån7.9.26
  • M. GrujićAEK Athens FC · fri spiller14.8.26
  • Hevertton SantosQPR · fri spiller29.7.26
  • David KussoChaves · overgang30.6.26
  • A. RaychevPisa · lån30.6.26
  • SerginhoSanta Clara · overgang30.6.26
  • E. El MoubarikAl Ain · overgang30.6.26
  • ReinaldoSanta Clara · overgang30.6.26

Ut

  • M. DugandžićBali United · fri spiller20.9.26
  • K. FabienIMT Novi Beograd · fri spiller3.9.26
  • S. VulikićSeptemvri Sofia · lån30.8.26
  • P. BachevArda Kardzhali · overgang30.6.26
  • K. YovovDobrudzha · lån30.6.26
  • V. LyubenovArda Kardzhali · overgang30.6.26
  • G. KostadinovKostadinov Georgi · la opp29.6.26
  • C. OheneOhene Carlos · fri spiller29.6.26

Levski Sofia: nøkkelfakta

LandBulgaria
Stiftet1914
StadionStadion Georgi Asparuhov
Kapasitet29 200
Underlagnaturgress

Levski Sofia: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Levski Sofia på?

Levski Sofia spiller hjemmekampene sine på Stadion Georgi Asparuhov (Sofia), som har plass til 29 200 tilskuere.

Når spiller Levski Sofia neste kamp?

Neste kamp: Arda Kardzhali – Levski Sofia, tir. 27.10. · 18:30 (First League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Levski Sofia?

Siste seriekamp: AEK Athens FC 4–0 Levski Sofia (26.8.26).

Hvem er toppscorer for Levski Sofia?

Klubbens toppscorer i turneringen er Reinaldo med 5 mål.

Levski Sofia: terminliste, tabell og tips

Levski Sofia (Bulgaria) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Europa League, First League, Super Cup, Cup, Pro Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.