Fotball
Hjem › Lag › Celje
Celje

Celje: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Slovenia · stiftet 1919 · Stadion Z'dežele

Celje: turneringer i 2026/27

Champions LeagueplayoffEuropa League29. plass, 1 poengNeste: Sturm Graz · tor. 5.11. · 21:00
1. SNLRunde 13Neste: Olimpija Ljubljana · ons. 28.10. · 19:30
CupsekstendelsfinaleNeste: Korotan Prevalje · søn. 25.10. · 15:00

Celje: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Korotan Prevalje–Celje
Cup
ons. 28.10. · 19:30Olimpija Ljubljana–Celje
1. SNL
søn. 1.11. · 17:30Celje–Nafta
1. SNL
tor. 5.11. · 21:00Sturm Graz–Celje
Europa League
søn. 8.11. · 17:30Radomlje–Celje
1. SNL

Celje: siste resultater

22.10.26Celje2–2Red Bull Salzburg
Europa League
18.10.26Maribor0–0Celje
1. SNL
15.10.26Celje0–3Omonia Nicosia
Europa League
10.10.26Celje1–0Aluminij
1. SNL
20.9.26Mura0–0Celje
1. SNL
16.9.26Bayer Leverkusen2–0Celje
Europa League
12.9.26Bravo2–1Celje
1. SNL
6.9.26Celje0–1Koper
1. SNL

Celje: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Korotan Prevalje–Celje
Cup
ons. 28.10. · 19:30Olimpija Ljubljana–Celje
1. SNL
søn. 1.11. · 17:30Celje–Nafta
1. SNL
tor. 5.11. · 21:00Sturm Graz–Celje
Europa League
søn. 8.11. · 17:30Radomlje–Celje
1. SNL
lør. 21.11. · 18:00Celje–Brinje-Grosuplje
1. SNL
tor. 26.11. · 21:00Ferencvarosi TC–Celje
Europa League
lør. 28.11. · 18:00Koper–Celje
1. SNL
ons. 2.12. · 17:30Celje–Radomlje
1. SNL
lør. 5.12. · 18:00Celje–Bravo
1. SNL
tor. 10.12. · 21:00Celje–Olympiakos Piraeus
Europa League
tor. 21.1. · 18:45Ararat-Armenia–Celje
Europa League
tor. 28.1. · 21:00Celje–NEC Nijmegen
Europa League
lør. 30.1. · 18:00Celje–Mura
1. SNL
lør. 6.2. · 18:00Aluminij–Celje
1. SNL
ons. 10.2. · 18:00Celje–Maribor
1. SNL
lør. 13.2. · 18:00Celje–Olimpija Ljubljana
1. SNL
lør. 20.2. · 18:00Nafta–Celje
1. SNL
lør. 27.2. · 18:00Celje–Radomlje
1. SNL
lør. 6.3. · 18:00Brinje-Grosuplje–Celje
1. SNL
lør. 13.3. · 18:00Celje–Koper
1. SNL
lør. 20.3. · 18:00Bravo–Celje
1. SNL
lør. 3.4. · 18:00Mura–Celje
1. SNL
lør. 10.4. · 18:00Celje–Aluminij
1. SNL
ons. 14.4. · 18:00Maribor–Celje
1. SNL
lør. 17.4. · 18:00Olimpija Ljubljana–Celje
1. SNL
lør. 24.4. · 18:00Celje–Nafta
1. SNL
lør. 1.5. · 18:00Radomlje–Celje
1. SNL
lør. 8.5. · 18:00Celje–Brinje-Grosuplje
1. SNL
lør. 15.5. · 18:00Koper–Celje
1. SNL
lør. 22.5. · 18:00Celje–Bravo
1. SNL
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Celje2–2Red Bull Salzburg
Europa League
18.10.26Maribor0–0Celje
1. SNL
15.10.26Celje0–3Omonia Nicosia
Europa League
10.10.26Celje1–0Aluminij
1. SNL
20.9.26Mura0–0Celje
1. SNL
16.9.26Bayer Leverkusen2–0Celje
Europa League
12.9.26Bravo2–1Celje
1. SNL
6.9.26Celje0–1Koper
1. SNL
2.9.26Aluminij0–2Celje
1. SNL
30.8.26Brinje-Grosuplje4–1Celje
1. SNL
26.8.26Celje1–2Slovan Bratislava
Champions League
19.8.26Slovan Bratislava1–1Celje
Champions League
15.8.26Nafta1–3Celje
1. SNL
11.8.26Celje2–0Ararat-Armenia
Champions League
8.8.26Celje1–0Olimpija Ljubljana
1. SNL
4.8.26Ararat-Armenia2–1Celje
Champions League
1.8.26Celje1–1Maribor
1. SNL
28.7.26Celje1–1Egnatia Rrogozhinë
Champions League
22.7.26Egnatia Rrogozhinë3–3Celje
Champions League
17.7.26Celje2–2Mura
1. SNL

Oppdatert: 25. oktober 2026

Celje: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • J. Pisekkneskade

Celje: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
27Jagiellonia34:63
28Torreense34:73
29Celje32:71
30Hapoel Beer Sheva31:61
31Lillestrom32:91

Celje: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring0

Kort

Gule kort19
Gule kort per kamp3,2
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (2×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-4-2 (1×)

Celje: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Papa Mustapha DanielM51500021307,20
S. SešlarM62101021107,10
Y. DukulyA6920021106,95
M. ZabukovnikM62100000206,95
L. KoútrisF4150000106,90
A. TutyškinasF52100000306,90
M. IvanšekM3970000006,80
M. AvdyliF62101021306,75
I. ĆalušićF3130000006,70
M. KvesićM61910100106,60
B. VerbičM3800021206,55
M. PoplatnikA3150000006,50
D. HrkaF61950011006,50
A. DionkouF4600000106,50
P. ŠirvysF61500011106,30
A. KučysA6980030006,20
A. KotnikM51120054016,20
D. VukliševičF20000000–
R. PožegA30000000–
V. TushaA20000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Celje: stall

Keepere

1Žan-Luk LebanNasjonalitetSloveniaAlder23 årHøyde188 cmVekt74 kg
12L. KolarNasjonalitetSloveniaAlder20 år
21S. SlugaAlder32 år
23Ž. FrelihNasjonalitetSloveniaAlder28 årHøyde197 cmVekt90 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Celje: overganger

Inn

  • L. TičićNizhny Novgorod · overgang2.9.26
  • Ž. ŽužekGençlerbirliği S.K. · fri spiller1.9.26
  • B. KramerKonyaspor · overgang31.8.26
  • Luka Sega ZanOlimpija Ljubljana · fri spiller4.8.26
  • B. VerbičLevadiakos · fri spiller30.7.26
  • A. DionkouOmonia Nicosia · fri spiller9.7.26
  • Y. DukulyAdelaide United · fri spiller9.7.26
  • P. ŠirvysMaribor · fri spiller8.7.26

Ut

  • G. VodebKrka · lån3.9.26
  • M. KavcicBrinje-Grosuplje · lån3.9.26
  • L. CehBeltinci · lån31.8.26
  • J. PranjićHNK Gorica · lån11.8.26
  • David CastroRacing Ferrol · fri spiller6.8.26
  • F. JevšenakMura · lån30.7.26
  • Z. ŽužekDravinja · lån29.7.26
  • Stijan GobecBistrica · lån28.7.26

Celje: nøkkelfakta

LandSlovenia
Stiftet1919
StadionStadion Z'dežele
Kapasitet13 059
Underlagnaturgress

Celje: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Celje på?

Celje spiller hjemmekampene sine på Stadion Z'dežele (Celje), som har plass til 13 059 tilskuere.

Når spiller Celje neste kamp?

Neste kamp: Korotan Prevalje – Celje, søn. 25.10. · 15:00 (Cup).

Hvordan endte den siste seriekampen til Celje?

Siste seriekamp: Celje 1–2 Slovan Bratislava (26.8.26).

Hvem er toppscorer for Celje?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Sešlar med 1 mål.

Celje: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Celje (Slovenia) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Champions League, Europa League, 1. SNL, Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Champions League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.