Fotball
Hjem › Lag › Shamrock Rovers
Shamrock Rovers

Shamrock Rovers: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Irland · stiftet 1899 · Tallaght Stadium

Shamrock Rovers: turneringer i 2026/27

Champions Leaguekvalifiseringsrunde 2Europa Leaguekvalifiseringsrunde 3
Conference LeaguePlayoff round
Premier DivisionRunde 36Neste: Dundalk · fre. 30.10. · 20:45
FAI Cupåttedelsfinale

Shamrock Rovers: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Dundalk–Shamrock Rovers
Premier Division · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Shamrock Rovers: siste resultater

23.10.26Shamrock Rovers4–0Sligo Rovers
Premier Division
16.10.26Galway United2–0Shamrock Rovers
Premier Division
12.10.26Shamrock Rovers2–1Bohemians
Premier Division
8.10.26Shamrock Rovers3–1Drogheda United
Premier Division
18.9.26Shamrock Rovers3–2Waterford
Premier Division
11.9.26St Patrick's Athl.2–0Shamrock Rovers
Premier Division
4.9.26Shamrock Rovers0–0Shelbourne
Premier Division
30.8.26Derry City3–3Shamrock Rovers
Premier Division

Shamrock Rovers: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Dundalk–Shamrock Rovers
Premier Division
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Shamrock Rovers4–0Sligo Rovers
Premier Division
16.10.26Galway United2–0Shamrock Rovers
Premier Division
12.10.26Shamrock Rovers2–1Bohemians
Premier Division
8.10.26Shamrock Rovers3–1Drogheda United
Premier Division
18.9.26Shamrock Rovers3–2Waterford
Premier Division
11.9.26St Patrick's Athl.2–0Shamrock Rovers
Premier Division
4.9.26Shamrock Rovers0–0Shelbourne
Premier Division
30.8.26Derry City3–3Shamrock Rovers
Premier Division
27.8.26KuPS1–0Shamrock Rovers
Conference League
20.8.26Shamrock Rovers1–1KuPS
Conference League
16.8.26St Patrick's Athl.3–2Shamrock Rovers
FAI Cup
13.8.26Egnatia Rrogozhinë5–1Shamrock Rovers
Europa League
7.8.26Shamrock Rovers3–2Dundalk
Premier Division
4.8.26Shamrock Rovers3–1Egnatia Rrogozhinë
Europa League
31.7.26Drogheda United0–0Shamrock Rovers
Premier Division
28.7.26Shamrock Rovers2–1Ararat-Armenia
Champions League
21.7.26Ararat-Armenia2–0Shamrock Rovers
Champions League
17.7.26Shamrock Rovers4–1Cork City
FAI Cup
14.7.26Shamrock Rovers5–1Floriana
Champions League
7.7.26Floriana2–0Shamrock Rovers
Champions League
3.7.26Sligo Rovers1–2Shamrock Rovers
Premier Division
26.6.26Shamrock Rovers3–1Galway United
Premier Division
22.6.26Shamrock Rovers1–1Derry City
Premier Division
19.6.26Waterford0–2Shamrock Rovers
Premier Division
12.6.26Shelbourne2–1Shamrock Rovers
Premier Division
29.5.26Shamrock Rovers1–0St Patrick's Athl.
Premier Division
25.5.26Bohemians1–2Shamrock Rovers
Premier Division
22.5.26Shamrock Rovers1–2Sligo Rovers
Premier Division
15.5.26Dundalk1–0Shamrock Rovers
Premier Division
8.5.26Galway United1–3Shamrock Rovers
Premier Division
4.5.26Shamrock Rovers4–1Drogheda United
Premier Division
1.5.26Shamrock Rovers1–0Waterford
Premier Division
24.4.26Derry City1–0Shamrock Rovers
Premier Division
17.4.26Shamrock Rovers2–1Bohemians
Premier Division
10.4.26St Patrick's Athl.0–1Shamrock Rovers
Premier Division
6.4.26Shamrock Rovers3–2Shelbourne
Premier Division
3.4.26Waterford1–1Shamrock Rovers
Premier Division
20.3.26Shamrock Rovers2–0Galway United
Premier Division
16.3.26Drogheda United0–0Shamrock Rovers
Premier Division
13.3.26Sligo Rovers0–2Shamrock Rovers
Premier Division
9.3.26Shelbourne2–2Shamrock Rovers
Premier Division
6.3.26Shamrock Rovers1–0Derry City
Premier Division
27.2.26Bohemians3–2Shamrock Rovers
Premier Division
23.2.26Shamrock Rovers1–1Dundalk
Premier Division
20.2.26Shamrock Rovers2–0St Patrick's Athl.
Premier Division

Oppdatert: 25. oktober 2026

Shamrock Rovers: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn3,5 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,0 / 2,0
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort9
Gule kort per kamp2,3
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (4×)

Shamrock Rovers: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
G. BurkeA41491000000,00
J. ByrneM41801100000,00
L. GraceF41801000100,00
D. WattsM41411200100,00
J. McGovernA2961000100,00
E. StevensF2900000000,00
C. MalleyM1130000000,00
J. MulraneyM41290100000,00
PicoF3900000100,00
A. GreeneA200000000,00
J. AfolabiA3130000100,00
T. SobowaleF3250000000,00
M. HealyM3580000200,00
M. AsamoahA1180000000,00
John O'Sullivan21030000000,00
C. O'SullivanF31800000000,00
N. RaziM3130000100,00
M. NoonanA3840000000,00
A. BrennanM41800100000,00
L. O'Regan2260000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Shamrock Rovers: stall

Keepere

1E. McGintyNasjonalitetRepublic of IrelandAlder26 år
25L. SteacyNasjonalitetRepublic of IrelandAlder32 årHøyde180 cmVekt77 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Shamrock Rovers: overganger

Inn

  • T. SobowaleST Mirren · overgang28.7.26
  • W. FitzgeraldSligo Rovers · overgang27.7.26
  • J. AfolabiKortrijk · fri spiller4.7.26
  • S. MurphyUCD · overgang1.7.26
  • C. BarrettWaterford · retur fra lån29.6.26
  • C. HonohanCobh Ramblers · retur fra lån29.6.26
  • E. KoufieKerry · retur fra lån29.6.26
  • M. AsamoahWigan · lån22.2.26

Ut

  • R. GaffneyGaffney Rory · la opp1.9.26
  • Alex NoonanIpswich · lån31.8.26
  • M. AsamoahWigan · retur fra lån30.8.26
  • T. SobowaleST Mirren · retur fra lån28.7.26
  • Z. ReddyBray Wanderers · fri spiller27.7.26
  • E. VasseninDundalk · lån15.7.26
  • S. MurphyUCD · lån2.7.26
  • R. DawsonLongford Town · fri spiller30.6.26

Shamrock Rovers: nøkkelfakta

LandIrland
Stiftet1899
StadionTallaght Stadium
Kapasitet10 500
Underlagnaturgress

Shamrock Rovers: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Shamrock Rovers på?

Shamrock Rovers spiller hjemmekampene sine på Tallaght Stadium (Dublin), som har plass til 10 500 tilskuere.

Når spiller Shamrock Rovers neste kamp?

Neste kamp: Dundalk – Shamrock Rovers, fre. 30.10. · 20:45 (Premier Division).

Hvordan endte den siste seriekampen til Shamrock Rovers?

Siste seriekamp: Shamrock Rovers 2–1 Ararat-Armenia (28.7.26).

Hvem er toppscorer for Shamrock Rovers?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. McGovern med 11 mål.

Shamrock Rovers: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Shamrock Rovers (Irland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (Champions League, Europa League, Conference League, Premier Division, FAI Cup): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i Champions League finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.