Fotball
Hjem › Lag › Kairat Almaty
Kairat Almaty

Kairat Almaty: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Kasakhstan · stiftet 1952 · Ortalyq stadıon

Kairat Almaty: turneringer i 2026/27

Champions Leaguekvalifiseringsrunde 3Europa Leagueplayoff
Conference Leagueligafasen, Runde 3Neste: Atalanta · tor. 5.11. · 18:45
Super Cupfinale
Premier LeagueRunde 30Neste: Altay · lør. 31.10. · 11:00
Cupåttedelsfinale

Kairat Almaty: kommende kamper

lør. 31.10. · 11:00Kairat Almaty–Altay
Premier League
tor. 5.11. · 18:45Atalanta–Kairat Almaty
Conference League
tor. 26.11. · 16:30Kairat Almaty–Mjallby AIF
Conference League
tor. 10.12. · 16:30Kairat Almaty–Universitatea Craiova
Conference League
tor. 17.12. · 21:00Twente–Kairat Almaty
Conference League

Kairat Almaty: siste resultater

25.10.26Aktobe2–2Kairat Almaty
Premier League
22.10.26Kairat Almaty1–5Panathinaikos
Conference League
18.10.26Kairat Almaty5–0Irtysh
Premier League
15.10.26Riga1–1Kairat Almaty
Conference League
10.10.26Kairat Almaty1–0Zhetysu
Premier League
17.9.26FC Astana1–0Kairat Almaty
Premier League
13.9.26Kairat Almaty1–4FK Tobol Kostanay
Premier League
9.9.26Kairat Almaty3–0Zhenys
Premier League

Kairat Almaty: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 31.10. · 11:00Kairat Almaty–Altay
Premier League
tor. 5.11. · 18:45Atalanta–Kairat Almaty
Conference League
tor. 26.11. · 16:30Kairat Almaty–Mjallby AIF
Conference League
tor. 10.12. · 16:30Kairat Almaty–Universitatea Craiova
Conference League
tor. 17.12. · 21:00Twente–Kairat Almaty
Conference League
Spilte kamper denne sesongen
25.10.26Aktobe2–2Kairat Almaty
Premier League
22.10.26Kairat Almaty1–5Panathinaikos
Conference League
18.10.26Kairat Almaty5–0Irtysh
Premier League
15.10.26Riga1–1Kairat Almaty
Conference League
10.10.26Kairat Almaty1–0Zhetysu
Premier League
17.9.26FC Astana1–0Kairat Almaty
Premier League
13.9.26Kairat Almaty1–4FK Tobol Kostanay
Premier League
9.9.26Kairat Almaty3–0Zhenys
Premier League
5.9.26Kaspiy0–3Kairat Almaty
Premier League
31.8.26Yelimay Semey0–2Kairat Almaty
Premier League
27.8.26Anderlecht3–0Kairat Almaty
Europa League
20.8.26Kairat Almaty0–3Anderlecht
Europa League
15.8.26Kairat Almaty3–1Ulytau
Premier League
11.8.26Kairat Almaty0–1Levski Sofia
Champions League
4.8.26Levski Sofia1–0Kairat Almaty
Champions League
29.7.26Kairat Almaty1–0Omonia Nicosia
Champions League
26.7.26Kairat Almaty2–1Ordabasy
Premier League
22.7.26Omonia Nicosia1–0Kairat Almaty
Champions League
18.7.26Atyrau1–3Kairat Almaty
Premier League
15.7.26Sutjeska0–2Kairat Almaty
Champions League
8.7.26Kairat Almaty2–1Sutjeska
Champions League
2.7.26Kairat Almaty5–0Okzhetpes
Premier League
27.6.26Okzhetpes1–3Kairat Almaty
Premier League
21.6.26Kyzyl-Zhar2–4Kairat Almaty
Premier League
17.6.26Kairat Almaty3–0Kyzyl-Zhar
Premier League
13.6.26Kairat Almaty1–1Atyrau
Premier League
28.5.26Ordabasy2–1Kairat Almaty
Premier League
23.5.26Kairat Almaty0–0Kaisar
Premier League
17.5.26Zhenys1–2Kairat Almaty
Premier League
10.5.26Ulytau1–1Kairat Almaty
Premier League
6.5.26Kaisar1–2Kairat Almaty
Premier League
2.5.26Irtysh0–1Kairat Almaty
Premier League
29.4.26Kaisar2–1Kairat Almaty
Cup
26.4.26Kairat Almaty2–2Yelimay Semey
Premier League
18.4.26Kairat Almaty2–0Kaspiy
Premier League
11.4.26FK Tobol Kostanay1–1Kairat Almaty
Premier League
8.4.26Jaiyq1–3Kairat Almaty
Cup
5.4.26Kairat Almaty4–0FC Astana
Premier League
21.3.26Zhetysu0–0Kairat Almaty
Premier League
16.3.26Kairat Almaty1–0Aktobe
Premier League
7.3.26Altay0–1Kairat Almaty
Premier League
28.2.26Kairat Almaty2–2FK Tobol Kostanay
Super Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Kairat Almaty: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp0,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn0,7 / 0,7
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort11
Gule kort per kamp1,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 4-3-3 (1×)

Kairat Almaty: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. OksanenM63000011106,65
Luís MataF62930100006,63
O. JukkolaM62380022106,62
EdmilsonA61551000106,57
Marc GualA62870030006,53
A. TuyakbayevM4550000006,53
A. MartynovichF42100000106,48
A. MrynskiyF63000010106,47
I. BekbolatA61130000006,23
Gustavo MendonçaM41690000206,12
JorginhoM3900000106,05
A. ShirobokovF51080011004,67
Lucas ÁfricoF62820031004,63
M. BirkurmanovA3520021004,40
O. BaybekM4930000104,27
A. SadybekovM2450000003,33
E. TapalovF4580000003,20
L. KurginF3580000003,15
D. KasabulatM41000000202,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Kairat Almaty: stall

Keepere

1T. AnarbekovNasjonalitetKasakhstanAlder22 årHøyde189 cmVekt80 kg
30D. BuchAlder17 år
82S. KalmurzaNasjonalitetKasakhstanAlder18 årHøyde187 cm
98B. AldashevAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Kairat Almaty: overganger

Inn

  • G. MendonsaAVS · fri spiller15.7.26
  • M. BirkurmanovZhetysu · retur fra lån23.6.26
  • Marc GualRio Ave · fri spiller11.6.26
  • O. JukkolaIlves · overgang10.2.26
  • S. ZeballosReal Oruro · fri spiller16.1.26
  • Lucas ÁfricoVanspor FK · fri spiller15.1.26

Ut

  • D. SatpaevChelsea · overgang11.8.26
  • S. ZeballosDeportivo La Guaira · fri spiller17.7.26
  • D. GlazerMaccabi Tel Aviv · overgang7.7.26
  • RicardinhoPlzen · retur fra lån29.6.26
  • M. BirkurmanovZhetysu · lån2.4.26
  • Élder SantanaZhenys · fri spiller29.3.26
  • G. ZariaDinamo Tbilisi · fri spiller5.3.26
  • E. SaidovTuran Turkistan · fri spiller28.2.26

Kairat Almaty: nøkkelfakta

LandKasakhstan
Stiftet1952
StadionOrtalyq stadıon
Kapasitet26 242
Underlagnaturgress

Kairat Almaty: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Kairat Almaty på?

Kairat Almaty spiller hjemmekampene sine på Ortalyq stadıon (Almaty), som har plass til 26 242 tilskuere.

Når spiller Kairat Almaty neste kamp?

Neste kamp: Kairat Almaty – Altay, lør. 31.10. · 11:00 (Premier League).

Hvordan endte den siste seriekampen til Kairat Almaty?

Siste seriekamp: Kairat Almaty 0–1 Levski Sofia (11.8.26).

Hvem er toppscorer for Kairat Almaty?

Klubbens toppscorer i turneringen er Marc Gual med 5 mål.

Kairat Almaty: terminliste, tabell og tips

Kairat Almaty (Kasakhstan) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Europa League, Conference League, Super Cup, Premier League, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.