Fotball
Hjem › Lag › Gornik Zabrze
Gornik Zabrze

Gornik Zabrze: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Polen · stiftet 1948 · Stadion im. Ernesta Pohla

Gornik Zabrze: turneringer i 2026/27

Champions Leaguekvalifiseringsrunde 2Europa Leaguekvalifiseringsrunde 3
Conference LeaguePlayoff round
Super Cupfinale
EkstraklasaRunde 13Neste: Legia Warszawa · lør. 31.10. · 18:00
CupsekstendelsfinaleNeste: Piast Gliwice · tir. 27.10. · 20:30

Gornik Zabrze: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:30Piast Gliwice–Gornik Zabrze
Cup
lør. 31.10. · 18:00Gornik Zabrze–Legia Warszawa
Ekstraklasa
lør. 7.11. · 18:00Gornik Zabrze–Wieczysta Kraków
Ekstraklasa
lør. 21.11. · 18:00Zaglebie Lubin–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 28.11. · 18:00Gornik Zabrze–Wisla Plock
Ekstraklasa

Gornik Zabrze: siste resultater

23.10.26Widzew Łódź1–1Gornik Zabrze
Ekstraklasa
18.10.26Gornik Zabrze1–1Piast Gliwice
Ekstraklasa
10.10.26Jagiellonia1–3Gornik Zabrze
Ekstraklasa
19.9.26Motor Lublin0–0Gornik Zabrze
Ekstraklasa
15.9.26Korona Kielce0–2Gornik Zabrze
Ekstraklasa
12.9.26Gornik Zabrze2–1Lech Poznan
Ekstraklasa
6.9.26Cracovia Krakow0–1Gornik Zabrze
Ekstraklasa
3.9.26Raków Częstochowa1–2Gornik Zabrze
Ekstraklasa

Gornik Zabrze: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:30Piast Gliwice–Gornik Zabrze
Cup
lør. 31.10. · 18:00Gornik Zabrze–Legia Warszawa
Ekstraklasa
lør. 7.11. · 18:00Gornik Zabrze–Wieczysta Kraków
Ekstraklasa
lør. 21.11. · 18:00Zaglebie Lubin–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 28.11. · 18:00Gornik Zabrze–Wisla Plock
Ekstraklasa
lør. 5.12. · 18:00Pogon Szczecin–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 12.12. · 18:00Slask Wroclaw–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 30.1. · 18:00Gornik Zabrze–Korona Kielce
Ekstraklasa
lør. 6.2. · 18:00Gornik Zabrze–Radomiak Radom
Ekstraklasa
lør. 13.2. · 18:00Wisla Krakow–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 20.2. · 18:00Gornik Zabrze–Raków Częstochowa
Ekstraklasa
lør. 27.2. · 18:00GKS Katowice–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 6.3. · 18:00Gornik Zabrze–Cracovia Krakow
Ekstraklasa
lør. 13.3. · 18:00Lech Poznan–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 20.3. · 18:00Gornik Zabrze–Motor Lublin
Ekstraklasa
lør. 3.4. · 18:00Gornik Zabrze–Jagiellonia
Ekstraklasa
lør. 10.4. · 18:00Piast Gliwice–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 17.4. · 18:00Gornik Zabrze–Widzew Łódź
Ekstraklasa
fre. 23.4. · 18:00Legia Warszawa–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 1.5. · 18:00Wieczysta Kraków–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 8.5. · 18:00Gornik Zabrze–Zaglebie Lubin
Ekstraklasa
lør. 15.5. · 18:00Wisla Plock–Gornik Zabrze
Ekstraklasa
lør. 22.5. · 18:00Gornik Zabrze–Pogon Szczecin
Ekstraklasa
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Widzew Łódź1–1Gornik Zabrze
Ekstraklasa
18.10.26Gornik Zabrze1–1Piast Gliwice
Ekstraklasa
10.10.26Jagiellonia1–3Gornik Zabrze
Ekstraklasa
19.9.26Motor Lublin0–0Gornik Zabrze
Ekstraklasa
15.9.26Korona Kielce0–2Gornik Zabrze
Ekstraklasa
12.9.26Gornik Zabrze2–1Lech Poznan
Ekstraklasa
6.9.26Cracovia Krakow0–1Gornik Zabrze
Ekstraklasa
3.9.26Raków Częstochowa1–2Gornik Zabrze
Ekstraklasa
30.8.26Gornik Zabrze2–3GKS Katowice
Ekstraklasa
27.8.26Monaco4–1Gornik Zabrze
Conference League
20.8.26Gornik Zabrze2–3Monaco
Conference League
16.8.26Gornik Zabrze2–1Wisla Krakow
Ekstraklasa
13.8.26Gornik Zabrze1–1Ferencvarosi TC
Europa League
8.8.26Radomiak Radom1–3Gornik Zabrze
Ekstraklasa
5.8.26Ferencvarosi TC1–0Gornik Zabrze
Europa League
29.7.26Gornik Zabrze1–1Fenerbahçe
Champions League
25.7.26Gornik Zabrze2–1Slask Wroclaw
Ekstraklasa
21.7.26Fenerbahçe1–0Gornik Zabrze
Champions League
16.7.26Lech Poznan3–1Gornik Zabrze
Super Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Gornik Zabrze: sesongstatistikk (Champions League)

Scorede mål per kamp0,5
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn0,0 / 1,0
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort4
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (1×) · 4-1-4-1 (1×)

Gornik Zabrze: spillerstatistikk (Champions League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. SáčekF21801021007,40
T. IsmaheelM1900010007,30
Josema SánchezF21800000107,05
R. JanickiF21800000106,90
E. PrekopA21530111006,80
K. UrbańskiM21620000006,80
O. ZmrzlýF1180000006,70
E. JanžaF21800032106,65
M. KhlanA21160021006,60
B. DonioM1140000006,60
S. LisethA2450000006,45
Y. Ikia DimiA21440000006,40
PeterM1180011006,30
B. DurdovA190000006,30
M. DietzM21390000006,20
L. SadílekM21710011106,05
P. WarczakF11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Gornik Zabrze: stall

Keepere

1P. SchulzeNasjonalitetTysklandAlder22 årHøyde189 cmVekt82 kg
29W. KaniaAlder17 år
92P. PietrygaNasjonalitetPolenAlder23 årHøyde187 cmVekt82 kg
99T. LoskaNasjonalitetPolenAlder29 årHøyde190 cmVekt85 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Gornik Zabrze: overganger

Inn

  • Z. InoussaSwansea · lån8.9.26
  • M. HøjholtPisa · overgang1.9.26
  • J. AntisteSassuolo · lån14.8.26
  • Paulo BernardoCeltic · lån3.8.26
  • T. TsirigotisTurku PS · retur fra lån1.8.26
  • M. DietzSpVgg Greuther Fürth · overgang16.7.26
  • PeterGetafe · overgang10.7.26
  • O. ZmrzlýSlavia Praha · overgang30.6.26

Ut

  • T. TsirigotisKallithea · fri spiller13.9.26
  • M. RakoczyPodbeskidzie · lån8.9.26
  • M. PosmykMotor Lublin · overgang4.9.26
  • T. IsmaheelQarabag · overgang26.8.26
  • R. MassimoSV Wehen · lån25.8.26
  • K. LukoszekMotor Lublin · lån3.8.26
  • N. DzięgielewskiArka Gdynia · lån2.8.26
  • D. SzwiecŚwit Skolwin · fri spiller23.7.26

Gornik Zabrze: nøkkelfakta

LandPolen
Stiftet1948
StadionStadion im. Ernesta Pohla
Kapasitet31 871
Underlagnaturgress

Gornik Zabrze: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Gornik Zabrze på?

Gornik Zabrze spiller hjemmekampene sine på Stadion im. Ernesta Pohla (Zabrze), som har plass til 31 871 tilskuere.

Når spiller Gornik Zabrze neste kamp?

Neste kamp: Piast Gliwice – Gornik Zabrze, tir. 27.10. · 20:30 (Cup).

Hvordan endte den siste seriekampen til Gornik Zabrze?

Siste seriekamp: Gornik Zabrze 1–1 Fenerbahçe (29.7.26).

Hvem er toppscorer for Gornik Zabrze?

Klubbens toppscorer i turneringen er K. Urbański med 5 mål.

Gornik Zabrze: terminliste, tabell og tips

Gornik Zabrze (Polen) spiller i disse turneringene denne sesongen: Champions League, Europa League, Conference League, Super Cup, Ekstraklasa, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Champions League finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.