Fotball
Hjem › Lag › Red Bull Salzburg
Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Østerrike · stiftet 1933 · Red Bull Arena

Red Bull Salzburg: turneringer i 2026/27

Europa League21. plass, 4 poengNeste: Anderlecht · tor. 5.11. · 18:45
CupåttedelsfinaleNeste: Schwarz-Weiß Bregenz · ons. 28.10. · 18:00
BundesligaRunde 10Neste: Lask Linz · søn. 25.10. · 17:00

Red Bull Salzburg: kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lask Linz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
ons. 28.10. · 18:00Schwarz-Weiß Bregenz–Red Bull Salzburg
Cup
søn. 1.11. · 14:30Red Bull Salzburg–Austria Lustenau
Bundesliga
tor. 5.11. · 18:45Anderlecht–Red Bull Salzburg
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Sturm Graz–Red Bull Salzburg
Bundesliga

Red Bull Salzburg: siste resultater

Form i serienUTV
22.10.26Celje2–2Red Bull Salzburg
Europa League
18.10.26Red Bull Salzburg3–0SCR Altach
Bundesliga
15.10.26Red Bull Salzburg0–4AC Milan
Europa League
10.10.26Grazer AK0–0Red Bull Salzburg
Bundesliga
20.9.26Red Bull Salzburg3–0Sturm Graz
Bundesliga
17.9.26Levski Sofia0–1Red Bull Salzburg
Europa League
11.9.26Ried1–1Red Bull Salzburg
Bundesliga
6.9.26SKN ST. Polten0–3Red Bull Salzburg
Cup

Red Bull Salzburg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 17:00Lask Linz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
ons. 28.10. · 18:00Schwarz-Weiß Bregenz–Red Bull Salzburg
Cup
søn. 1.11. · 14:30Red Bull Salzburg–Austria Lustenau
Bundesliga
tor. 5.11. · 18:45Anderlecht–Red Bull Salzburg
Europa League
søn. 8.11. · 17:00Sturm Graz–Red Bull Salzburg
Bundesliga
søn. 22.11. · 17:00Austria Vienna–Red Bull Salzburg
Bundesliga
tor. 26.11. · 18:45Red Bull Salzburg–Ararat-Armenia
Europa League
søn. 29.11. · 17:00Red Bull Salzburg–Lask Linz
Bundesliga
fre. 4.12. · 19:30SCR Altach–Red Bull Salzburg
Bundesliga
tor. 10.12. · 21:00Red Bull Salzburg–Sparta Praha
Europa League
søn. 13.12. · 14:30Red Bull Salzburg–Wolfsberger AC
Bundesliga
tor. 21.1. · 21:00Bayer Leverkusen–Red Bull Salzburg
Europa League
lør. 23.1. · 17:00Austria Lustenau–Red Bull Salzburg
Bundesliga
tor. 28.1. · 21:00Red Bull Salzburg–Crystal Palace
Europa League
lør. 30.1. · 17:00Red Bull Salzburg–Ried
Bundesliga
lør. 6.2. · 17:00TSV Hartberg–Red Bull Salzburg
Bundesliga
lør. 13.2. · 17:00Red Bull Salzburg–WSG Wattens
Bundesliga
lør. 20.2. · 17:00Rapid Vienna–Red Bull Salzburg
Bundesliga
lør. 27.2. · 17:00Red Bull Salzburg–Grazer AK
Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Celje2–2Red Bull Salzburg
Europa League
18.10.26Red Bull Salzburg3–0SCR Altach
Bundesliga
15.10.26Red Bull Salzburg0–4AC Milan
Europa League
10.10.26Grazer AK0–0Red Bull Salzburg
Bundesliga
20.9.26Red Bull Salzburg3–0Sturm Graz
Bundesliga
17.9.26Levski Sofia0–1Red Bull Salzburg
Europa League
11.9.26Ried1–1Red Bull Salzburg
Bundesliga
6.9.26SKN ST. Polten0–3Red Bull Salzburg
Cup
2.9.26Red Bull Salzburg5–1Rapid Vienna
Bundesliga
30.8.26Red Bull Salzburg4–1Austria Vienna
Bundesliga
27.8.26Red Bull Salzburg3–0Mjallby AIF
Europa League
20.8.26Mjallby AIF0–1Red Bull Salzburg
Europa League
16.8.26WSG Wattens0–3Red Bull Salzburg
Bundesliga
13.8.26Pafos3–3Red Bull Salzburg
Europa League
9.8.26Wolfsberger AC1–1Red Bull Salzburg
Bundesliga
6.8.26Red Bull Salzburg1–0Pafos
Europa League
1.8.26Red Bull Salzburg1–0TSV Hartberg
Bundesliga
25.7.26Oberwart1–7Red Bull Salzburg
Cup

Oppdatert: 25. oktober 2026

Red Bull Salzburg: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • E. Aguilarmuskelskade
  • A. Chaseikke i troppen
  • F. Matijasevicikke i troppen
  • J. Moserikke i troppen
  • J. Omoregieakillesskade
  • N. Veratschnigkneskade

Red Bull Salzburg: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
19Sturm Graz31-1-11:34VTU
20NEC Nijmegen31-1-15:84VUT
21Red Bull Salzburg31-1-13:64UTV
22Anderlecht31-0-24:33VTT
231899 Hoffenheim31-0-25:53VTT

Red Bull Salzburg: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
19Sturm Graz31:34
20NEC Nijmegen35:84
21Red Bull Salzburg33:64
22Anderlecht34:33
231899 Hoffenheim35:53

Red Bull Salzburg: sesongstatistikk (Europa League)

Scorede mål per kamp1,6
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort10
Gule kort per kamp1,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (6×)

Red Bull Salzburg: spillerstatistikk (Europa League)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
N. VeratschnigF5900020107,04
A. BarryM72700050206,88
D. RedzicM71270220106,88
H. TabakovićA72531053106,79
K. BomaF72700000006,78
G. DiakitéA3550031006,78
S. KitanoM71881042106,70
D. SchmidF72700021006,51
T. DrexlerF41890000006,51
B. MazurekM72250032206,49
Y. VertessenM71440051106,33
E. BaidooM61490041006,18
J. LindstrømM21181062004,40
F. KrätzigF380000004,29
L. MorgallaF31710000004,16
K. KonatéA5210000003,29
Valentin ZabranskyF5900000102,90
U. TohumcuM3450000002,03
A. CamaraM3170000001,92
J. MellbergF100000000,00
S. DiabatéM100000000,00
E. AguilarA100000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Red Bull Salzburg: stall

Keepere

1C. FrüchtlNasjonalitetTysklandAlder25 årHøyde193 cmVekt84 kg
30T. HupfaufAlder16 år
41Nikola ŠarčevićNasjonalitetØsterrikeAlder19 årHøyde190 cmVekt60 kg
52Christian ZawieschitzkyNasjonalitetØsterrikeAlder18 årHøyde185 cmVekt75 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Red Bull Salzburg: overganger

Inn

  • J. LindstrømNapoli · lån31.8.26
  • U. Tohumcu1899 Hoffenheim · lån13.8.26
  • C. FrüchtlLecce · overgang4.8.26
  • H. Tabaković1899 Hoffenheim · overgang10.7.26
  • Y. SulbaranMonagas SC · overgang30.6.26
  • A. BarryAustria Vienna · overgang30.6.26
  • F. MatijaševićCukaricki · overgang30.6.26
  • B. MazurekJagiellonia · overgang30.6.26

Ut

  • M. KjærgaardLille · overgang31.8.26
  • Hendry Aron BlankSpVgg Greuther Fürth · lån31.8.26
  • L. Gourna-DouathHull City · overgang14.8.26
  • A. TerzićFrosinone · overgang13.8.26
  • M. DiambouStade Brestois 29 · overgang12.8.26
  • Z. JánóSSV Jahn Regensburg · overgang10.8.26
  • A. Daghim1899 Hoffenheim · overgang1.8.26
  • V. SulzbacherExcelsior · fri spiller27.7.26

Red Bull Salzburg: nøkkelfakta

LandØsterrike
Stiftet1933
StadionRed Bull Arena
Kapasitet31 895
Underlagnaturgress
TurneringEuropa League
Tabellplassering21. · 4 poeng

Red Bull Salzburg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Red Bull Salzburg på?

Red Bull Salzburg spiller hjemmekampene sine på Red Bull Arena (Wals-Siezenheim), som har plass til 31 895 tilskuere.

Hvor ligger Red Bull Salzburg på tabellen?

Red Bull Salzburg ligger på 21. plass i Europa League med 4 poeng etter 3 kamper (1 seier, 1 uavgjort, 1 tap).

Når spiller Red Bull Salzburg neste kamp?

Neste kamp: Lask Linz – Red Bull Salzburg, søn. 25.10. · 17:00 (Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Red Bull Salzburg?

Siste seriekamp: Celje 2–2 Red Bull Salzburg (22.10.26).

Hvem er toppscorer for Red Bull Salzburg?

Klubbens toppscorer i turneringen er H. Tabaković med 5 mål.

Red Bull Salzburg: terminliste, tabell og tips

Red Bull Salzburg (Østerrike) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Europa League, Cup, Bundesliga), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Europa League finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.