Fotball
Hjem › Lag › Sparta Praha
Sparta Praha

Sparta Praha: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tsjekkia · stiftet 1893 · epet ARENA

Sparta Praha: turneringer i 2026/27

Sparta Praha: kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Sparta Praha–Slovácko
Chance Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
ons. 28.10. · 18:30Sparta Praha–Baník Ostrava
Cup
søn. 1.11. · 18:00Bohemians 1905–Sparta Praha
Chance Liga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tor. 5.11. · 18:45Sparta Praha–Bournemouth
Europa League
søn. 8.11. · 18:00Plzen–Sparta Praha
Chance Liga

Sparta Praha: siste resultater

Form i serienUVVVT
22.10.26Olympiakos Piraeus1–0Sparta Praha
Europa League
18.10.26Baník Ostrava0–0Sparta Praha
Chance Liga
15.10.26Sparta Praha1–1Lillestrom
Europa League
11.10.26Sparta Praha2–0Pardubice
Chance Liga
20.9.26Sigma Olomouc0–3Sparta Praha
Chance Liga
16.9.26Ararat-Armenia1–4Sparta Praha
Europa League
12.9.26Sparta Praha2–0FK Jablonec
Chance Liga
9.9.26Viktoria Žižkov0–5Sparta Praha
Cup

Sparta Praha: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 25.10. · 15:00Sparta Praha–Slovácko
Chance Liga
ons. 28.10. · 18:30Sparta Praha–Baník Ostrava
Cup
søn. 1.11. · 18:00Bohemians 1905–Sparta Praha
Chance Liga
tor. 5.11. · 18:45Sparta Praha–Bournemouth
Europa League
søn. 8.11. · 18:00Plzen–Sparta Praha
Chance Liga
søn. 22.11. · 18:00Sparta Praha–Slovan Liberec
Chance Liga
tor. 26.11. · 21:00Sparta Praha–AZ Alkmaar
Europa League
søn. 29.11. · 18:00Zlin–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 5.12. · 18:00Sparta Praha–Mlada Boleslav
Chance Liga
tor. 10.12. · 21:00Red Bull Salzburg–Sparta Praha
Europa League
man. 14.12. · 19:00Teplice–Sparta Praha
Chance Liga
tor. 21.1. · 21:00Crystal Palace–Sparta Praha
Europa League
tor. 28.1. · 21:00Sparta Praha–Rennes
Europa League
lør. 30.1. · 15:00Sparta Praha–Artis
Chance Liga
lør. 6.2. · 15:00Slavia Praha–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 13.2. · 15:00Sparta Praha–Hradec Králové
Chance Liga
lør. 20.2. · 15:00FK Jablonec–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 27.2. · 15:00Sparta Praha–Sigma Olomouc
Chance Liga
lør. 6.3. · 15:00Pardubice–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 13.3. · 15:00Sparta Praha–Baník Ostrava
Chance Liga
lør. 20.3. · 15:00Slovácko–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 3.4. · 15:00Sparta Praha–Bohemians 1905
Chance Liga
lør. 10.4. · 15:00Sparta Praha–Plzen
Chance Liga
lør. 17.4. · 15:00Slovan Liberec–Sparta Praha
Chance Liga
lør. 24.4. · 15:00Sparta Praha–Zbrojovka Brno
Chance Liga
Spilte kamper denne sesongen
22.10.26Olympiakos Piraeus1–0Sparta Praha
Europa League
18.10.26Baník Ostrava0–0Sparta Praha
Chance Liga
15.10.26Sparta Praha1–1Lillestrom
Europa League
11.10.26Sparta Praha2–0Pardubice
Chance Liga
20.9.26Sigma Olomouc0–3Sparta Praha
Chance Liga
16.9.26Ararat-Armenia1–4Sparta Praha
Europa League
12.9.26Sparta Praha2–0FK Jablonec
Chance Liga
9.9.26Viktoria Žižkov0–5Sparta Praha
Cup
6.9.26Hradec Králové2–1Sparta Praha
Chance Liga
30.8.26Sparta Praha0–3Slavia Praha
Chance Liga
22.8.26Artis0–4Sparta Praha
Chance Liga
15.8.26Sparta Praha4–1Teplice
Chance Liga
11.8.26Lyon3–0Sparta Praha
Champions League
8.8.26Mlada Boleslav2–0Sparta Praha
Chance Liga
4.8.26Sparta Praha2–1Lyon
Champions League
31.7.26Sparta Praha3–1Zlin
Chance Liga
25.7.26Zbrojovka Brno3–1Sparta Praha
Chance Liga

Oppdatert: 25. oktober 2026

Sparta Praha: skader og fravær

Spillere som manglet i siste kamp med meldt fravær (22.10.26).

  • M. Andersenkneskade
  • E. Cobbautlyskeskade
  • J. Grimaldoikke i troppen
  • A. Karabecankelskade
  • J. Mercadoleggskade
  • O. Penxakneskade
  • M. Rynesankelskade
  • A. Sevinskyskade
  • E. Uchennalyskeskade

Sparta Praha: tabellplassering – Chance Liga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
4Slovan Liberec116-2-313:720TTUVV
5Zbrojovka Brno126-2-416:1620UVTTV
6Sparta Praha116-1-420:1219UVVVT
7Teplice125-3-418:1718UTUVT
8FK Jablonec115-2-414:1217TVUTV

Sparta Praha: tabellplassering – Europa League

Hele tabellen
#LagKMålP
14Real Sociedad38:34
15Crystal Palace38:54
16Sparta Praha35:34
17Levski Sofia33:34
18Dinamo Zagreb33:44

Sparta Praha: sesongstatistikk (Chance Liga)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,2 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 1,2
Kamper uten baklengsmål5
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort21
Gule kort per kamp1,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (8×) · 4-3-3 (2×) · 4-1-4-1 (1×)

Sparta Praha: spillerstatistikk (Chance Liga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. SørensenF21800011007,45
A. KarabecM9743321610107,37
L. Mbe SohF43530030007,36
T. GuddalF981610101007,31
J. MercadoF11890512214207,29
R. MacekM97350121307,26
J. ZelenýF95361151107,08
J. AlcócerM963441106407,03
S. MannsverkM2420000006,95
M. RynešF85061142106,91
P. VydraM41610121006,89
E. SinghatehM72451083106,86
M. JurásekM820000105006,83
G. KuolM31210011006,83
H. SochurekM105390041006,72
J. Braut BrunesA1074112218006,69
M. SuchomelF96090151306,64
P. KadeřábekF53080020106,59
K. HoeverF42350043206,57
D. HollýM3810010206,40
J. KuchtaA1660011006,20
L. HaraslínM21450052006,10
Santiago EnemeM72580040006,03
A. ŠevínskýF53110022005,65
M. VojtaA71810030005,62
A. IrvingM64062153005,50
V. VitályosF190000002,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sparta Praha: stall

Keepere

1L. FrancAlder16 år
44J. SurovčíkNasjonalitetSlovakiaAlder23 år
47K. HegyiNasjonalitetUngarnAlder23 årHøyde196 cm
66S. ZajacAlder17 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sparta Praha: overganger

Inn

  • L. Mbe SohSt. Truiden · overgang24.8.26
  • K. HoeverWolves · overgang24.8.26
  • M. JurásekNorwich · lån13.8.26
  • R. MacekMlada Boleslav · overgang30.7.26
  • J. Braut BrunesRaków Częstochowa · overgang24.7.26
  • J. AlcócerKVC Westerlo · overgang3.7.26
  • S. MannsverkAjax · overgang30.6.26
  • V. VitalyosMTK Budapest · overgang30.6.26

Ut

  • D. HollýFK Jablonec · lån31.8.26
  • V. BirmančevićFerencvarosi TC · overgang27.8.26
  • G. KuolFK Jablonec · lån27.8.26
  • A. SørensenFC Copenhagen · overgang21.8.26
  • I. TuciOlimpija Ljubljana · overgang16.8.26
  • L. HaraslínAl-Fateh · overgang11.8.26
  • R. MokrovicsVysočina Jihlava · lån11.8.26
  • P. VindahlSampdoria · lån10.8.26

Sparta Praha: nøkkelfakta

LandTsjekkia
Stiftet1893
Stadionepet ARENA
Kapasitet20 854
Underlagnaturgress
TurneringChance Liga
Tabellplassering6. · 19 poeng

Sparta Praha: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sparta Praha på?

Sparta Praha spiller hjemmekampene sine på epet ARENA (Praha), som har plass til 20 854 tilskuere.

Hvor ligger Sparta Praha på tabellen?

Sparta Praha ligger på 6. plass i Chance Liga med 19 poeng etter 11 kamper (6 seirer, 1 uavgjort, 4 tap).

Når spiller Sparta Praha neste kamp?

Neste kamp: Sparta Praha – Slovácko, søn. 25.10. · 15:00 (Chance Liga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sparta Praha?

Siste seriekamp: Baník Ostrava 0–0 Sparta Praha (18.10.26).

Hvem er toppscorer for Sparta Praha?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Mercado med 7 mål.

Sparta Praha: terminliste, tabell og tips

Sparta Praha (Tsjekkia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Chance Liga, Champions League, Europa League, Cup. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Chance Liga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.