Fotball
Hjem › Lag › York
York

York: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1922 · LNER Community Stadium

York: turneringer i 2026/27

League Two5. plass, 20 poengNeste: Grimsby · lør. 31.10. · 13:30
LigacupenPreliminary Round
EFL TrophyGroup North, Runde 3Neste: Bradford · tir. 10.11. · 20:30
FA-cupen1/128-finalsNeste: Northampton · lør. 7.11. · 16:00

York: kommende kamper

lør. 31.10. · 13:30GrimsbyTipsYorkLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00York–Northampton
FA-cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 10.11. · 20:30Bradford–York
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Rochdale–York
League Two
lør. 21.11. · 16:00York–Walsall
League Two

York: siste resultater

Form i serienVUUUV
24.10.26York2–0Port ValeLeague Two20.10.26York1–1Accrington STLeague Two
17.10.26Newport County1–1York
League Two
10.10.26York1–1Northampton
League Two
26.9.26York3–0Gillingham
League Two
22.9.26York1–1Rotherham
EFL Trophy
19.9.26Chesterfield2–0York
League Two
15.9.26York1–3Newcastle United U21
EFL Trophy

York: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45BarnetTipsYork
League Two
lør. 31.10. · 13:30GrimsbyTipsYork
League Two
lør. 7.11. · 16:00York–Northampton
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:30Bradford–York
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Rochdale–York
League Two
lør. 21.11. · 16:00York–Walsall
League Two
lør. 28.11. · 16:00Colchester–York
League Two
tir. 1.12. · 20:45York–Shrewsbury
League Two
lør. 12.12. · 13:30Tranmere–York
League Two
lør. 19.12. · 16:00York–Crawley Town
League Two
lør. 26.12. · 16:00Oldham–York
League Two
tir. 29.12. · 20:45York–Fleetwood Town
League Two
fre. 1.1. · 16:00York–Salford City
League Two
lør. 9.1. · 16:00Crawley Town–York
League Two
lør. 16.1. · 16:00York–Newport County
League Two
tir. 19.1. · 20:45Accrington ST–York
League Two
lør. 23.1. · 16:00Port Vale–York
League Two
lør. 30.1. · 16:00York–Grimsby
League Two
lør. 6.2. · 16:00Exeter City–York
League Two
tir. 9.2. · 20:45York–Cheltenham
League Two
lør. 13.2. · 16:00York–Crewe
League Two
lør. 20.2. · 16:00Swindon Town–York
League Two
lør. 27.2. · 16:00York–Rochdale
League Two
lør. 6.3. · 16:00Bristol Rovers–York
League Two
lør. 13.3. · 16:00York–Rotherham
League Two
lør. 20.3. · 16:00Walsall–York
League Two
fre. 26.3. · 16:00Salford City–York
League Two
man. 29.3. · 16:00York–Oldham
League Two
lør. 3.4. · 16:00Fleetwood Town–York
League Two
lør. 10.4. · 16:00York–Tranmere
League Two
tir. 13.4. · 20:45Northampton–York
League Two
lør. 17.4. · 16:00York–Chesterfield
League Two
lør. 24.4. · 16:00Gillingham–York
League Two
tir. 27.4. · 20:45York–Barnet
League Two
lør. 1.5. · 16:00York–Colchester
League Two
lør. 8.5. · 16:00Shrewsbury–York
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26York2–0Port Vale
League Two
20.10.26York1–1Accrington ST
League Two
17.10.26Newport County1–1York
League Two
10.10.26York1–1Northampton
League Two
26.9.26York3–0Gillingham
League Two
22.9.26York1–1Rotherham
EFL Trophy
19.9.26Chesterfield2–0York
League Two
15.9.26York1–3Newcastle United U21
EFL Trophy
12.9.26York4–0Swindon Town
League Two
5.9.26Crewe1–1York
League Two
1.9.26Cheltenham3–2York
League Two
29.8.26York2–1Exeter City
League Two
22.8.26Rotherham1–1York
League Two
15.8.26York3–2Bristol Rovers
League Two
3.8.26York0–2Crawley Town
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

York: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
3Cheltenham136-3-422:2221VVTTT
4Crewe135-6-216:1621TTVVV
5York125-5-221:1320VUUUV
6Walsall114-7-016:719VUUUV
7Chesterfield135-4-423:1719VUTUV

York: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 0,7
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,6
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort16
Gule kort per kamp1,3
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (11×) · 3-5-2 (1×)

York: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. HuntM1286912112007,23
Z. JohnsonF97501031007,19
A. NewbyM12780612015007,17
H. BoyesM12105626194107,17
J. GreyA1189211135207,07
O. BanksM12104410153306,97
R. FallowfieldF118560020106,89
O. PearceA121033642411206,85
J. FelixM126210152006,76
Z. MedleyF5490021006,75
J. MalcolmA82123087016,68
J. HuntF51940000106,68
C. Hewitt290010006,68
A. ReadM112740162106,63
H. BoatengM2360000006,61
M. KitchingF1210530050106,60
C. McArthurF1190000006,60
A. PalmerF180000006,59
C. HewittM3340000006,40
F. MaguireM61510031106,35
D. AkinyemiA1430011006,20
J. KingF93490262005,53
M. WilliamsF54500010304,96

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

York: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

York: overganger

Inn

  • J. MalcolmStevenage · lån25.8.26
  • H. BoyesSouthend · overgang2.8.26
  • M. SheltonBarnet · overgang1.8.26
  • Alfie Shane McNallyFulham · lån19.7.26
  • J. HuntWigan · fri spiller16.7.26
  • Z. JohnsonSunderland · overgang30.6.26
  • C. McArthurNewcastle · fri spiller30.6.26
  • L. GravataHorsham · retur fra lån30.5.26

Ut

  • D. BattyScunthorpe · fri spiller25.9.26
  • M. SheltonGrimsby · lån31.8.26
  • G. OlleyAFC Fylde · overgang17.8.26
  • C. JohnHartlepool · fri spiller23.7.26
  • R. AguiarWorthing · fri spiller20.7.26
  • T. SinclairLivingston · fri spiller30.6.26
  • A. Nathaniel-GeorgeWorthing · fri spiller30.6.26
  • P. McLaughlinDarlington 1883 · fri spiller30.6.26

York: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1922
StadionLNER Community Stadium
Kapasitet8 500
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering5. · 20 poeng

York: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller York på?

York spiller hjemmekampene sine på LNER Community Stadium (York, North Yorkshire), som har plass til 8 500 tilskuere.

Hvor ligger York på tabellen?

York ligger på 5. plass i League Two med 20 poeng etter 12 kamper (5 seirer, 5 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller York neste kamp?

Neste kamp: Grimsby – York, lør. 31.10. · 13:30 (League Two).

Hvordan endte den siste seriekampen til York?

Siste seriekamp: York 2–0 Port Vale (24.10.26).

Hvem er toppscorer for York?

Klubbens toppscorer i turneringen er O. Pearce med 6 mål.

York: terminliste, tabell og tips

York (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i League Two finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.