Fotball
Hjem › Lag › Newport County
Newport County

Newport County: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Wales · stiftet 1989 · Rodney Parade

Newport County: turneringer i 2026/27

League Two16. plass, 15 poengNeste: Chesterfield · fre. 30.10. · 20:45
Ligacupenrunde 128
EFL TrophyGroup South, Runde 5Neste: Crystal Palace U21 · tir. 3.11. · 20:00
FA-cupen1/128-finalsNeste: Walsall · lør. 7.11. · 16:00

Newport County: kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Newport CountyTipsChesterfieldLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 3.11. · 20:00Newport County–Crystal Palace U21
EFL Trophy
lør. 7.11. · 16:00Newport County–Walsall
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Crewe–Newport County
League Two
lør. 21.11. · 13:30Newport County–Swindon Town
League Two

Newport County: siste resultater

Form i serienTUUVU
24.10.26Cheltenham1–0Newport CountyLeague Two20.10.26Rotherham2–2Newport CountyLeague Two
17.10.26Newport County1–1York
League Two
10.10.26Newport County1–0Colchester
League Two
6.10.26Newport County2–2Plymouth
EFL Trophy
3.10.26Gillingham0–0Newport County
League Two
26.9.26Newport County2–1Grimsby
League Two
22.9.26Swindon Town0–2Newport County
EFL Trophy

Newport County: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 20:45Newport CountyTipsChesterfield
League Two
tir. 3.11. · 20:00Newport County–Crystal Palace U21
EFL Trophy
lør. 7.11. · 16:00Newport County–Walsall
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Crewe–Newport County
League Two
lør. 21.11. · 13:30Newport County–Swindon Town
League Two
lør. 28.11. · 16:00Port Vale–Newport County
League Two
tir. 1.12. · 20:45Newport County–Walsall
League Two
lør. 12.12. · 16:00Crawley Town–Newport County
League Two
lør. 19.12. · 16:00Newport County–Oldham
League Two
lør. 26.12. · 16:00Exeter City–Newport County
League Two
tir. 29.12. · 20:45Newport County–Shrewsbury
League Two
fre. 1.1. · 16:00Newport County–Barnet
League Two
lør. 9.1. · 16:00Oldham–Newport County
League Two
lør. 16.1. · 16:00York–Newport County
League Two
tir. 19.1. · 20:45Newport County–Rotherham
League Two
lør. 23.1. · 16:00Newport County–Cheltenham
League Two
lør. 30.1. · 16:00Chesterfield–Newport County
League Two
lør. 6.2. · 16:00Tranmere–Newport County
League Two
tir. 9.2. · 20:45Newport County–Salford City
League Two
lør. 13.2. · 16:00Newport County–Northampton
League Two
lør. 20.2. · 16:00Fleetwood Town–Newport County
League Two
lør. 27.2. · 16:00Newport County–Crewe
League Two
lør. 6.3. · 16:00Rochdale–Newport County
League Two
lør. 13.3. · 16:00Newport County–Bristol Rovers
League Two
lør. 20.3. · 16:00Swindon Town–Newport County
League Two
fre. 26.3. · 16:00Barnet–Newport County
League Two
man. 29.3. · 16:00Newport County–Exeter City
League Two
lør. 3.4. · 16:00Shrewsbury–Newport County
League Two
lør. 10.4. · 16:00Newport County–Crawley Town
League Two
tir. 13.4. · 20:45Colchester–Newport County
League Two
lør. 17.4. · 16:00Newport County–Accrington ST
League Two
lør. 24.4. · 16:00Grimsby–Newport County
League Two
tir. 27.4. · 20:45Newport County–Gillingham
League Two
lør. 1.5. · 16:00Newport County–Port Vale
League Two
lør. 8.5. · 16:00Walsall–Newport County
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Cheltenham1–0Newport County
League Two
20.10.26Rotherham2–2Newport County
League Two
17.10.26Newport County1–1York
League Two
10.10.26Newport County1–0Colchester
League Two
6.10.26Newport County2–2Plymouth
EFL Trophy
3.10.26Gillingham0–0Newport County
League Two
26.9.26Newport County2–1Grimsby
League Two
22.9.26Swindon Town0–2Newport County
EFL Trophy
19.9.26Accrington ST0–0Newport County
League Two
12.9.26Newport County1–1Fleetwood Town
League Two
5.9.26Northampton1–0Newport County
League Two
1.9.26Salford City2–1Newport County
League Two
29.8.26Newport County2–2Tranmere
League Two
22.8.26Bristol Rovers5–3Newport County
League Two
15.8.26Newport County3–0Rochdale
League Two
8.8.26AFC Wimbledon1–1Newport County
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Newport County: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
14Swindon Town134-4-513:1616UVUTT
15Bristol Rovers135-1-716:2016UTTTT
16Newport County133-6-416:1615TUUVU
17Rochdale134-3-615:2215TUTUV
18Fleetwood Town133-5-515:1714TTVUT

Newport County: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,7 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn0,9 / 1,6
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort24
Gule kort per kamp1,8
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (10×) · 3-4-2-1 (1×) · 5-4-1 (1×)

Newport County: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. JacobF75660262107,13
K. EteteA3961051107,12
H. BigginsM13116833229306,93
C. BrennanM1311670183106,92
C. NormanF1311510162306,88
C. JarvisM2511022006,85
K. CameronF1311791094006,84
C. DoidgeA855922113106,79
S. GwengweM1075450106006,73
M. Adu-PokuA949800104106,73
T. NyakuhwaA51381152006,70
A. LewisM2190000006,70
M. Dibley-DiasM117420040406,69
L. JenkinsF13117900112106,68
Joe ThomasF95090000106,68
G. GarnerA82081021206,65
Y. BambaM127031194106,61
T. DaviesF31730000006,48
M. SmithM71870020106,33
Alfie MerrittF52150141206,18
K. EvansM72110010005,74
C. EvansM53170000104,84
D. SassiF3720000002,95
K. PattenM11000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Newport County: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Newport County: overganger

Inn

  • A. LewisMansfield Town · fri spiller24.9.26
  • M. JacobHull City · lån1.9.26
  • M. Adu-PokuWatford · lån1.9.26
  • T. NyakuhwaCardiff · lån31.8.26
  • K. EteteCardiff · lån31.8.26
  • M. Dibley-DiasFulham · lån25.8.26
  • J. TurnerGillingham · fri spiller20.8.26
  • Alfie MerrittBournemouth · lån6.8.26

Ut

  • M. SpellmanGateshead · fri spiller12.8.26
  • C. Baker-RichardsonTranmere · fri spiller29.7.26
  • L. JamiesonRoss County · overgang22.7.26
  • M. BakerNotts County · fri spiller16.7.26
  • L. ShephardPenybont · fri spiller2.7.26
  • B. KamwaBristol Rovers · fri spiller30.6.26
  • Myles McKenzieCardiff MET · overgang30.6.26
  • C. Baker-RichardsonBaker-Richardson Courtney · fri spiller29.6.26

Newport County: nøkkelfakta

LandWales
Stiftet1989
StadionRodney Parade
Kapasitet11 676
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering16. · 15 poeng

Newport County: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Newport County på?

Newport County spiller hjemmekampene sine på Rodney Parade (Casnewydd), som har plass til 11 676 tilskuere.

Hvor ligger Newport County på tabellen?

Newport County ligger på 16. plass i League Two med 15 poeng etter 13 kamper (3 seirer, 6 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Newport County neste kamp?

Neste kamp: Newport County – Chesterfield, fre. 30.10. · 20:45 (League Two).

Hvordan endte den siste seriekampen til Newport County?

Siste seriekamp: Cheltenham 1–0 Newport County (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Newport County?

Klubbens toppscorer i turneringen er S. Gwengwe med 5 mål.

Newport County: terminliste, tabell og tips

Newport County (Wales) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i League Two finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.