Fotball
Hjem › Lag › Shrewsbury
Shrewsbury

Shrewsbury: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1886 · The Croud Meadow

Shrewsbury: turneringer i 2026/27

League Two10. plass, 18 poengNeste: Gillingham · lør. 31.10. · 16:00
Ligacupenrunde 64
EFL TrophyGroup North, Runde 5Neste: Everton U21 · tir. 27.10. · 20:00
FA-cupen1/128-finalsNeste: Eastleigh · lør. 7.11. · 16:00

Shrewsbury: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Shrewsbury–Everton U21
EFL Trophylør. 31.10. · 16:00ShrewsburyTipsGillinghamLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Eastleigh–Shrewsbury
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Shrewsbury–Oldham
League Two
lør. 21.11. · 16:00Chesterfield–Shrewsbury
League Two

Shrewsbury: siste resultater

Form i serienUVVTV
24.10.26Rotherham3–3ShrewsburyLeague Two20.10.26Crawley Town2–3ShrewsburyLeague Two
17.10.26Shrewsbury1–0Bristol Rovers
League Two
10.10.26Shrewsbury0–1Exeter City
League Two
6.10.26Shrewsbury0–2Stockport County
EFL Trophy
3.10.26Grimsby1–2Shrewsbury
League Two
26.9.26Shrewsbury2–2Colchester
League Two
22.9.26Tranmere1–0Shrewsbury
EFL Trophy

Shrewsbury: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Shrewsbury–Everton U21
EFL Trophy
lør. 31.10. · 16:00ShrewsburyTipsGillingham
League Two
lør. 7.11. · 16:00Eastleigh–Shrewsbury
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Shrewsbury–Oldham
League Two
lør. 21.11. · 16:00Chesterfield–Shrewsbury
League Two
lør. 28.11. · 16:00Shrewsbury–Cheltenham
League Two
tir. 1.12. · 20:45York–Shrewsbury
League Two
lør. 12.12. · 16:00Shrewsbury–Port Vale
League Two
lør. 19.12. · 16:00Walsall–Shrewsbury
League Two
lør. 26.12. · 16:00Shrewsbury–Swindon Town
League Two
tir. 29.12. · 20:45Newport County–Shrewsbury
League Two
fre. 1.1. · 16:00Accrington ST–Shrewsbury
League Two
lør. 9.1. · 13:30Shrewsbury–Walsall
League Two
lør. 16.1. · 16:00Bristol Rovers–Shrewsbury
League Two
tir. 19.1. · 20:45Shrewsbury–Crawley Town
League Two
lør. 23.1. · 16:00Shrewsbury–Rotherham
League Two
lør. 30.1. · 16:00Gillingham–Shrewsbury
League Two
lør. 6.2. · 16:00Salford City–Shrewsbury
League Two
tir. 9.2. · 20:45Shrewsbury–Rochdale
League Two
lør. 13.2. · 16:00Shrewsbury–Fleetwood Town
League Two
lør. 20.2. · 16:00Northampton–Shrewsbury
League Two
lør. 27.2. · 16:00Oldham–Shrewsbury
League Two
lør. 6.3. · 16:00Shrewsbury–Tranmere
League Two
lør. 13.3. · 16:00Barnet–Shrewsbury
League Two
lør. 20.3. · 16:00Shrewsbury–Chesterfield
League Two
fre. 26.3. · 16:00Shrewsbury–Accrington ST
League Two
man. 29.3. · 16:00Swindon Town–Shrewsbury
League Two
lør. 3.4. · 16:00Shrewsbury–Newport County
League Two
lør. 10.4. · 16:00Port Vale–Shrewsbury
League Two
tir. 13.4. · 20:45Exeter City–Shrewsbury
League Two
lør. 17.4. · 16:00Shrewsbury–Crewe
League Two
lør. 24.4. · 16:00Colchester–Shrewsbury
League Two
tir. 27.4. · 20:45Shrewsbury–Grimsby
League Two
lør. 1.5. · 16:00Cheltenham–Shrewsbury
League Two
lør. 8.5. · 16:00Shrewsbury–York
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Rotherham3–3Shrewsbury
League Two
20.10.26Crawley Town2–3Shrewsbury
League Two
17.10.26Shrewsbury1–0Bristol Rovers
League Two
10.10.26Shrewsbury0–1Exeter City
League Two
6.10.26Shrewsbury0–2Stockport County
EFL Trophy
3.10.26Grimsby1–2Shrewsbury
League Two
26.9.26Shrewsbury2–2Colchester
League Two
22.9.26Tranmere1–0Shrewsbury
EFL Trophy
19.9.26Crewe1–1Shrewsbury
League Two
12.9.26Shrewsbury2–0Northampton
League Two
5.9.26Fleetwood Town2–0Shrewsbury
League Two
1.9.26Rochdale3–0Shrewsbury
League Two
29.8.26Shrewsbury1–0Salford City
League Two
25.8.26Fleetwood Town4–0Shrewsbury
Ligacupen
22.8.26Shrewsbury1–3Barnet
League Two
15.8.26Tranmere2–0Shrewsbury
League Two
8.8.26Salford City1–1Shrewsbury
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Shrewsbury: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8Exeter City135-4-410:719VVUVV
9Accrington ST134-6-322:1618VUVUV
10Shrewsbury135-3-516:2018UVVTV
11Grimsby134-5-419:1617VUTTT
12Gillingham134-5-418:1817TUTVU

Shrewsbury: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,2 / 1,0
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 2,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort36
Gule kort per kamp2,8
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

3-4-1-2 (7×)

Shrewsbury: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
W. BoyleF13117022197206,94
Isaac EnglandF180000106,90
T. SangM1311250173206,88
G. LloydA1386741189406,86
S. StubbsF1081700115106,86
K. BerkoeM1311571011206,81
K. M. BrownA9731202210216,78
J. DavisonA12867412210406,72
L. HooleF1210391063406,67
J. Turner-CookeM105960041316,67
Isaac Andrew FletcherA116871093116,64
T. AndersonF32550000206,57
W. GaryM105170030306,54
J. RuffelsF108541063206,49
J. GbodeA72140041205,76
Arkelle Nicholas Cecil Jude-BoydM74650140005,09
M. GoldingM5910020004,65
L. SousaF2260000002,52
I. LeeF2630000102,50
H. AistonA110000000,00

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Shrewsbury: stall

Keepere

1William Michael BrookNasjonalitetEnglandAlder22 årHøyde190 cm
12S. ProctorNasjonalitetEnglandAlder19 år
32Cameron Akash James GregoryNasjonalitetEnglandAlder25 årHøyde192 cmVekt75 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Shrewsbury: overganger

Inn

  • Cameron Akash James GregoryBrackley Town · fri spiller17.9.26
  • K. M. BrownBurnley · lån30.8.26
  • L. SousaAston Villa · lån30.8.26
  • M. GoldingLeicester · lån27.8.26
  • S. ProctorAston Villa · lån16.7.26
  • J. GbodeLuton · lån12.7.26
  • J. Turner-CookeFC Halifax Town · fri spiller3.7.26
  • J. PriceBrackley Town · fri spiller1.7.26

Ut

  • A. ScullyExeter City · fri spiller2.10.26
  • T. AndersonCarlisle · lån28.9.26
  • J. MarquisWoking · fri spiller31.8.26
  • S. ClucasClucas Sam · fri spiller20.8.26
  • S. NyamwanzaCaernarfon Town · fri spiller20.8.26
  • R. DinangaSpartans · lån7.8.26
  • C. StewartKidderminster Harriers · lån6.8.26
  • K. CairnsNewcastle Town · fri spiller4.8.26

Shrewsbury: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1886
StadionThe Croud Meadow
Kapasitet9 875
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering10. · 18 poeng

Shrewsbury: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Shrewsbury på?

Shrewsbury spiller hjemmekampene sine på The Croud Meadow (Shrewsbury, Shropshire), som har plass til 9 875 tilskuere.

Hvor ligger Shrewsbury på tabellen?

Shrewsbury ligger på 10. plass i League Two med 18 poeng etter 13 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Shrewsbury neste kamp?

Neste kamp: Shrewsbury – Everton U21, tir. 27.10. · 20:00 (EFL Trophy).

Hvordan endte den siste seriekampen til Shrewsbury?

Siste seriekamp: Rotherham 3–3 Shrewsbury (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Shrewsbury?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Davison med 5 mål.

Shrewsbury: terminliste, tabell og tips

Shrewsbury (England) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i League Two finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.