Fotball
Hjem › Lag › Crawley Town
Crawley Town

Crawley Town: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1896 · Broadfield Stadium

Crawley Town: turneringer i 2026/27

League Two24. plass, 6 poengNeste: Oldham · lør. 31.10. · 16:00
Ligacupenrunde 128
EFL TrophyGroup South, Runde 8Neste: Brentford U21 · tir. 10.11. · 20:30
FA-cupen1/128-finalsNeste: Wimborne Town · søn. 8.11. · 16:00

Crawley Town: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00OldhamTipsCrawley TownLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 16:00Wimborne Town–Crawley Town
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:30Crawley Town–Brentford U21
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Rotherham–Crawley Town
League Two
lør. 21.11. · 16:00Crawley Town–Fleetwood Town
League Two

Crawley Town: siste resultater

Form i serienUTTUT
24.10.26Crawley Town1–1TranmereLeague Two20.10.26Crawley Town2–3ShrewsburyLeague Two
17.10.26Salford City2–1Crawley Town
League Two
10.10.26Crawley Town2–2Chesterfield
League Two
6.10.26Crawley Town4–0Bromley
EFL Trophy
22.9.26Milton Keynes Dons4–1Crawley Town
EFL Trophy
19.9.26Grimsby2–0Crawley Town
League Two
12.9.26Crawley Town1–3Cheltenham
League Two

Crawley Town: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 26.9. · 13:30Crawley Town–Barnet
League Two
lør. 3.10. · 16:00Walsall–Crawley Town
League Two
lør. 31.10. · 16:00OldhamTipsCrawley Town
League Two
søn. 8.11. · 16:00Wimborne Town–Crawley Town
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:30Crawley Town–Brentford U21
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Rotherham–Crawley Town
League Two
lør. 21.11. · 16:00Crawley Town–Fleetwood Town
League Two
lør. 28.11. · 13:30Exeter City–Crawley Town
League Two
tir. 1.12. · 20:45Crawley Town–Port Vale
League Two
lør. 12.12. · 16:00Crawley Town–Newport County
League Two
lør. 19.12. · 16:00York–Crawley Town
League Two
lør. 26.12. · 16:00Crawley Town–Gillingham
League Two
tir. 29.12. · 20:45Colchester–Crawley Town
League Two
fre. 1.1. · 16:00Swindon Town–Crawley Town
League Two
lør. 9.1. · 16:00Crawley Town–York
League Two
lør. 16.1. · 16:00Crawley Town–Salford City
League Two
tir. 19.1. · 20:45Shrewsbury–Crawley Town
League Two
lør. 23.1. · 16:00Tranmere–Crawley Town
League Two
lør. 30.1. · 16:00Crawley Town–Oldham
League Two
lør. 6.2. · 16:00Bristol Rovers–Crawley Town
League Two
tir. 9.2. · 20:45Crawley Town–Northampton
League Two
lør. 13.2. · 16:00Crawley Town–Accrington ST
League Two
lør. 20.2. · 16:00Cheltenham–Crawley Town
League Two
lør. 27.2. · 16:00Crawley Town–Rotherham
League Two
lør. 6.3. · 16:00Crewe–Crawley Town
League Two
lør. 13.3. · 16:00Crawley Town–Rochdale
League Two
lør. 20.3. · 16:00Fleetwood Town–Crawley Town
League Two
fre. 26.3. · 16:00Crawley Town–Swindon Town
League Two
man. 29.3. · 16:00Gillingham–Crawley Town
League Two
lør. 3.4. · 16:00Crawley Town–Colchester
League Two
lør. 10.4. · 16:00Newport County–Crawley Town
League Two
tir. 13.4. · 20:45Chesterfield–Crawley Town
League Two
lør. 17.4. · 16:00Crawley Town–Grimsby
League Two
lør. 24.4. · 16:00Barnet–Crawley Town
League Two
tir. 27.4. · 20:45Crawley Town–Walsall
League Two
lør. 1.5. · 16:00Crawley Town–Exeter City
League Two
lør. 8.5. · 16:00Port Vale–Crawley Town
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Crawley Town1–1Tranmere
League Two
20.10.26Crawley Town2–3Shrewsbury
League Two
17.10.26Salford City2–1Crawley Town
League Two
10.10.26Crawley Town2–2Chesterfield
League Two
6.10.26Crawley Town4–0Bromley
EFL Trophy
22.9.26Milton Keynes Dons4–1Crawley Town
EFL Trophy
19.9.26Grimsby2–0Crawley Town
League Two
12.9.26Crawley Town1–3Cheltenham
League Two
5.9.26Accrington ST3–2Crawley Town
League Two
1.9.26Northampton1–1Crawley Town
League Two
29.8.26Crawley Town0–2Bristol Rovers
League Two
22.8.26Rochdale1–2Crawley Town
League Two
15.8.26Crawley Town0–1Crewe
League Two
8.8.26Watford1–0Crawley Town
Ligacupen
3.8.26York0–2Crawley Town
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Crawley Town: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
22Rotherham132-6-517:2312UUTTT
23Port Vale113-3-56:1212TUVVT
24Crawley Town111-3-712:216UTTUT

Crawley Town: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp1,1
Innslupne mål per kamp1,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn1,2 / 1,8
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort27
Gule kort per kamp2,5
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (5×) · 4-2-3-1 (2×) · 3-4-2-1 (2×)

Crawley Town: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
D. MorganM74041192207,05
P. AderojuA93912073006,96
J. FourcroyM63070020306,78
Kai JenningsM54240020206,71
D. PereiraM61681065006,65
A. AdeyemoF1189310103106,65
J. RussellF105010031306,65
S. Duke-McKennaM53880184006,62
J. ArthursM1199000153406,60
P. FarquharsonF119500040406,57
G. Di BiaseA71992053106,56
C. BarkerF87060041206,55
Ty Ewens-FindlayF21010000006,50
A. OdimayoF74160000006,49
M. EbioweiM41450011116,43
L. RichardsF63350000006,36
Nathan TinsdaleM62340032006,31
K. GordonF84140121016,25
L. WatsonM95381164206,01
Osman KamaraA1065800103005,88
D. OrsiA84131163005,05
Pele Arganese-McDermottF2400000004,18
J. Izquierdo2900000001,91

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Crawley Town: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Crawley Town: overganger

Inn

  • D. MorganTorquay · overgang27.8.26
  • Kai JenningsAFC Wimbledon · lån16.8.26
  • Osman KamaraArsenal · lån31.7.26
  • N. MichalskiBlackburn · lån31.7.26
  • Nathan TinsdaleHull City · lån31.7.26
  • Omari MrishoHuddersfield · fri spiller27.7.26
  • J. IzquierdoCrystal Palace · fri spiller24.7.26
  • M. EbioweiBlackpool · fri spiller23.7.26

Ut

  • J. WollacottFK Košice · fri spiller7.10.26
  • M. AndersonWellington Phoenix · fri spiller13.9.26
  • J. WilliamsColchester · overgang31.8.26
  • Jed BrownBasingstoke Town · fri spiller6.8.26
  • D. ConroyWealdstone · fri spiller5.8.26
  • D. CashmanBoreham Wood · lån2.8.26
  • B. RadcliffeYeovil Town · lån31.7.26
  • D. ConroyConroy Dion · fri spiller19.7.26

Crawley Town: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1896
StadionBroadfield Stadium
Kapasitet6 134
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering24. · 6 poeng

Crawley Town: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Crawley Town på?

Crawley Town spiller hjemmekampene sine på Broadfield Stadium (Crawley, West Sussex), som har plass til 6 134 tilskuere.

Hvor ligger Crawley Town på tabellen?

Crawley Town ligger på 24. plass i League Two med 6 poeng etter 11 kamper (1 seier, 3 uavgjorte, 7 tap).

Når spiller Crawley Town neste kamp?

Neste kamp: Oldham – Crawley Town, lør. 31.10. · 16:00 (League Two).

Hvordan endte den siste seriekampen til Crawley Town?

Siste seriekamp: Crawley Town 1–1 Tranmere (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Crawley Town?

Klubbens toppscorer i turneringen er G. Di Biase med 3 mål.

Crawley Town: terminliste, tabell og tips

Crawley Town (England) spiller i disse turneringene denne sesongen: League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i League Two finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.