Fotball
Hjem › Lag › Port Vale
Port Vale

Port Vale: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1876 · Vale Park

Port Vale: turneringer i 2026/27

League Two23. plass, 12 poengNeste: Rochdale · lør. 31.10. · 13:30
Ligacupenrunde 128
EFL TrophyGroup North, Runde 4Neste: Manchester City U21 · tir. 27.10. · 20:00
FA-cupen1/128-finalsNeste: Scunthorpe · lør. 7.11. · 16:00

Port Vale: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Port Vale–Manchester City U21
EFL Trophylør. 31.10. · 13:30Port ValeTipsRochdaleLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00Port Vale–Scunthorpe
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Port Vale–Accrington ST
League Two
lør. 21.11. · 16:00Barnet–Port Vale
League Two

Port Vale: siste resultater

Form i serienTUVVT
24.10.26York2–0Port ValeLeague Two20.10.26Gillingham1–1Port ValeLeague Two
17.10.26Port Vale1–0Chesterfield
League Two
10.10.26Port Vale1–0Grimsby
League Two
6.10.26Port Vale2–0Mansfield Town
EFL Trophy
22.9.26Chesterfield1–1Port Vale
EFL Trophy
19.9.26Walsall2–0Port Vale
League Two
12.9.26Port Vale1–0Exeter City
League Two

Port Vale: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 26.9. · 16:00Port Vale–Northampton
League Two
lør. 3.10. · 16:00Colchester–Port Vale
League Two
tir. 27.10. · 20:00Port Vale–Manchester City U21
EFL Trophy
lør. 31.10. · 13:30Port ValeTipsRochdale
League Two
lør. 7.11. · 16:00Port Vale–Scunthorpe
FA-cupen
lør. 14.11. · 16:00Port Vale–Accrington ST
League Two
lør. 21.11. · 16:00Barnet–Port Vale
League Two
lør. 28.11. · 16:00Port Vale–Newport County
League Two
tir. 1.12. · 20:45Crawley Town–Port Vale
League Two
lør. 12.12. · 16:00Shrewsbury–Port Vale
League Two
lør. 19.12. · 16:00Port Vale–Rotherham
League Two
lør. 26.12. · 16:00Cheltenham–Port Vale
League Two
tir. 29.12. · 20:45Port Vale–Bristol Rovers
League Two
fre. 1.1. · 16:00Port Vale–Fleetwood Town
League Two
lør. 9.1. · 16:00Rotherham–Port Vale
League Two
lør. 16.1. · 16:00Chesterfield–Port Vale
League Two
tir. 19.1. · 20:45Port Vale–Gillingham
League Two
lør. 23.1. · 16:00Port Vale–York
League Two
lør. 30.1. · 16:00Rochdale–Port Vale
League Two
lør. 6.2. · 16:00Crewe–Port Vale
League Two
tir. 9.2. · 20:45Port Vale–Swindon Town
League Two
lør. 13.2. · 16:00Port Vale–Salford City
League Two
lør. 20.2. · 16:00Exeter City–Port Vale
League Two
lør. 27.2. · 16:00Accrington ST–Port Vale
League Two
lør. 6.3. · 16:00Port Vale–Oldham
League Two
lør. 13.3. · 16:00Tranmere–Port Vale
League Two
lør. 20.3. · 16:00Port Vale–Barnet
League Two
fre. 26.3. · 16:00Fleetwood Town–Port Vale
League Two
man. 29.3. · 16:00Port Vale–Cheltenham
League Two
lør. 3.4. · 16:00Bristol Rovers–Port Vale
League Two
lør. 10.4. · 16:00Port Vale–Shrewsbury
League Two
tir. 13.4. · 20:45Grimsby–Port Vale
League Two
lør. 17.4. · 16:00Port Vale–Walsall
League Two
lør. 24.4. · 16:00Northampton–Port Vale
League Two
tir. 27.4. · 20:45Port Vale–Colchester
League Two
lør. 1.5. · 16:00Newport County–Port Vale
League Two
lør. 8.5. · 16:00Port Vale–Crawley Town
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26York2–0Port Vale
League Two
20.10.26Gillingham1–1Port Vale
League Two
17.10.26Port Vale1–0Chesterfield
League Two
10.10.26Port Vale1–0Grimsby
League Two
6.10.26Port Vale2–0Mansfield Town
EFL Trophy
22.9.26Chesterfield1–1Port Vale
EFL Trophy
19.9.26Walsall2–0Port Vale
League Two
12.9.26Port Vale1–0Exeter City
League Two
5.9.26Salford City1–0Port Vale
League Two
1.9.26Swindon Town3–1Port Vale
League Two
29.8.26Port Vale0–0Crewe
League Two
22.8.26Port Vale1–1Tranmere
League Two
15.8.26Oldham2–0Port Vale
League Two
7.8.26Wolves3–0Port Vale
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Port Vale: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
21Colchester122-6-411:1612TUUTU
22Rotherham132-6-517:2312UUTTT
23Port Vale113-3-56:1212TUVVT
24Crawley Town111-3-712:216UTTUT

Port Vale: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp0,5
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 0,2
Borte: scoret / sluppet inn0,3 / 1,8
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort22
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (5×) · 4-2-3-1 (4×) · 3-4-2-1 (2×)

Port Vale: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
O. HernándezA115361075006,91
K. FigueroaA41591063006,88
G. ByersM84492072206,80
J. Lawrence-GabrielF119670191306,77
K. DempseyM1189910145406,72
R. CroasdaleM1270011006,70
M. CraigM2470000006,70
C. HallF107580040006,69
K. JohnF64050000006,69
C. HumphreysF97300041206,62
J. MoonF53770021206,59
J. HeadleyM106340171106,59
L. GordonF53610000106,56
B. GarrityM96680071306,47
M. WattersA52490074006,44
B. WaineA72930032006,34
G. HallM105330022206,34
O. LynchA1169210116006,32
T. SimpsonA4900000006,30
M. FaalA21050051006,20
R. WaltersM94440010005,85
L. MontsmaF64670042104,94
M. AsamoahA2740030004,36

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Port Vale: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Port Vale: overganger

Inn

  • K. FigueroaLiverpool · lån31.8.26
  • M. AsamoahWigan · lån31.8.26
  • T. SimpsonStevenage · fri spiller3.8.26
  • L. MontsmaDundee · fri spiller30.7.26
  • A. McGowanTranmere · fri spiller30.7.26
  • M. WattersBarnsley · fri spiller15.7.26
  • M. FaalWrexham · lån7.7.26
  • O. LynchLuton · lån7.7.26

Ut

  • M. JohnsonSolihull Moors · fri spiller5.10.26
  • M. TerryWest Ham · retur fra lån31.8.26
  • Miracle OrisakweSouthport · lån28.8.26
  • Ben LomaxChester · fri spiller6.8.26
  • B. AmosBurnley · fri spiller4.8.26
  • J. StockleyAFC Wimbledon · overgang31.7.26
  • R. RichardsSouthend · overgang30.7.26
  • Arron DaviesCardiff MET · overgang29.7.26

Port Vale: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1876
StadionVale Park
Kapasitet19 052
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering23. · 12 poeng

Port Vale: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Port Vale på?

Port Vale spiller hjemmekampene sine på Vale Park (Stoke-on-Trent, Staffordshire), som har plass til 19 052 tilskuere.

Hvor ligger Port Vale på tabellen?

Port Vale ligger på 23. plass i League Two med 12 poeng etter 11 kamper (3 seirer, 3 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Port Vale neste kamp?

Neste kamp: Port Vale – Manchester City U21, tir. 27.10. · 20:00 (EFL Trophy).

Hvordan endte den siste seriekampen til Port Vale?

Siste seriekamp: York 2–0 Port Vale (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Port Vale?

Klubbens toppscorer i turneringen er G. Byers med 2 mål.

Port Vale: terminliste, tabell og tips

Port Vale (England) spiller i disse turneringene denne sesongen: League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i League Two finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.