Fotball
Hjem › Lag › Northampton
Northampton

Northampton: terminliste, resultater, tabell og statistikk

England · stiftet 1897 · Sixfields Stadium

Northampton: turneringer i 2026/27

League Two19. plass, 13 poengNeste: Accrington ST · lør. 31.10. · 16:00
Ligacupenrunde 128
EFL TrophyGroup South, Runde 7Neste: Gillingham · tir. 10.11. · 20:00
FA-cupen1/128-finalsNeste: York · lør. 7.11. · 16:00

Northampton: kommende kamper

lør. 31.10. · 16:00Accrington STTipsNorthamptonLeague Two · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 16:00York–Northampton
FA-cupen · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 10.11. · 20:00Northampton–Gillingham
EFL Trophy · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 14.11. · 16:00Salford City–Northampton
League Two
lør. 21.11. · 16:00Northampton–Rochdale
League Two

Northampton: siste resultater

Form i serienVTVUT
24.10.26Northampton2–0ColchesterLeague Two20.10.26Northampton0–1TranmereLeague Two
17.10.26Grimsby0–2Northampton
League Two
10.10.26York1–1Northampton
League Two
6.10.26Cambridge United2–1Northampton
EFL Trophy
19.9.26Northampton0–1Rotherham
League Two
12.9.26Shrewsbury2–0Northampton
League Two
5.9.26Northampton1–0Newport County
League Two

Northampton: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

lør. 26.9. · 16:00Port Vale–Northampton
League Two
lør. 3.10. · 16:00Northampton–Oldham
League Two
lør. 31.10. · 16:00Accrington STTipsNorthampton
League Two
lør. 7.11. · 16:00York–Northampton
FA-cupen
tir. 10.11. · 20:00Northampton–Gillingham
EFL Trophy
lør. 14.11. · 16:00Salford City–Northampton
League Two
lør. 21.11. · 16:00Northampton–Rochdale
League Two
lør. 28.11. · 16:00Walsall–Northampton
League Two
tir. 1.12. · 20:45Northampton–Fleetwood Town
League Two
lør. 12.12. · 16:00Barnet–Northampton
League Two
lør. 19.12. · 13:30Northampton–Exeter City
League Two
lør. 26.12. · 16:00Chesterfield–Northampton
League Two
tir. 29.12. · 20:45Northampton–Cheltenham
League Two
lør. 2.1. · 16:00Northampton–Bristol Rovers
League Two
lør. 9.1. · 16:00Exeter City–Northampton
League Two
lør. 16.1. · 16:00Northampton–Grimsby
League Two
tir. 19.1. · 20:45Tranmere–Northampton
League Two
lør. 23.1. · 16:00Colchester–Northampton
League Two
lør. 30.1. · 16:00Northampton–Accrington ST
League Two
lør. 6.2. · 16:00Northampton–Gillingham
League Two
tir. 9.2. · 20:45Crawley Town–Northampton
League Two
lør. 13.2. · 16:00Newport County–Northampton
League Two
lør. 20.2. · 16:00Northampton–Shrewsbury
League Two
lør. 27.2. · 16:00Northampton–Salford City
League Two
lør. 6.3. · 16:00Swindon Town–Northampton
League Two
lør. 13.3. · 16:00Northampton–Crewe
League Two
lør. 20.3. · 16:00Rochdale–Northampton
League Two
fre. 26.3. · 16:00Bristol Rovers–Northampton
League Two
man. 29.3. · 16:00Northampton–Chesterfield
League Two
lør. 3.4. · 16:00Cheltenham–Northampton
League Two
lør. 10.4. · 16:00Northampton–Barnet
League Two
tir. 13.4. · 20:45Northampton–York
League Two
lør. 17.4. · 16:00Rotherham–Northampton
League Two
lør. 24.4. · 16:00Northampton–Port Vale
League Two
tir. 27.4. · 20:45Oldham–Northampton
League Two
lør. 1.5. · 16:00Northampton–Walsall
League Two
lør. 8.5. · 16:00Fleetwood Town–Northampton
League Two
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Northampton2–0Colchester
League Two
20.10.26Northampton0–1Tranmere
League Two
17.10.26Grimsby0–2Northampton
League Two
10.10.26York1–1Northampton
League Two
6.10.26Cambridge United2–1Northampton
EFL Trophy
19.9.26Northampton0–1Rotherham
League Two
12.9.26Shrewsbury2–0Northampton
League Two
5.9.26Northampton1–0Newport County
League Two
1.9.26Northampton1–1Crawley Town
League Two
29.8.26Gillingham1–1Northampton
League Two
22.8.26Crewe1–0Northampton
League Two
18.8.26Northampton0–3Brighton U21
EFL Trophy
15.8.26Northampton0–0Swindon Town
League Two
8.8.26Leicester1–0Northampton
Ligacupen

Oppdatert: 26. oktober 2026

Northampton: tabellplassering – League Two

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
17Rochdale134-3-615:2215TUTUV
18Fleetwood Town133-5-515:1714TTVUT
19Northampton113-4-48:813VTVUT
20Oldham123-3-614:1812UTVUT
21Colchester122-6-411:1612TUUTU

Northampton: sesongstatistikk (League Two)

Scorede mål per kamp0,7
Innslupne mål per kamp0,7
Hjemme: scoret / sluppet inn0,7 / 0,5
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,0
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring5

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp1,5
Røde kort1

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (8×) · 3-4-3 (1×)

Northampton: spillerstatistikk (League Two)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
E. MooreF119900172007,15
J. DonacienF75660020006,99
J. WormleightonM108370010106,94
L. EvansM86660240216,93
J. GuthrieF119901064106,91
Jack PerkinsM1190000006,90
J. O'Brien-WhitmarshM1069221123006,85
Joshua Alan PowellF53440010206,83
J. MaxwellF106460020106,63
S. HoskinsA103461073106,58
O. DaleA748701136006,53
Matthew WarhurstA1057320135106,52
N. OpokuA73881063006,51
E. ListA5850053106,50
K. Simon-SwyerA2220011006,50
C. Lemonheigh-EvansA95930073006,48
H. SaundersA626500104006,47
L. BriggsM74241053205,69
S. ChambersM31440000105,05
T. FornahM96480020204,85
M. DycheF51540021203,70

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Northampton: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Northampton: overganger

Inn

  • S. ChambersLeeds · lån31.8.26
  • O. DaleOxford United · fri spiller31.8.26
  • Joshua Alan PowellNottingham Forest · lån31.8.26
  • N. OpokuLeicester · overgang20.8.26
  • J. O'Brien-WhitmarshSouthampton · overgang16.8.26
  • L. EvansBradford · fri spiller6.8.26
  • C. Lemonheigh-EvansMilton Keynes Dons · fri spiller21.7.26
  • Matthew WarhurstManchester City · overgang20.7.26

Ut

  • T. EavesGillingham · fri spiller28.9.26
  • L. BurgeSalford City · fri spiller10.9.26
  • M. JacobsHarborough Town · fri spiller13.8.26
  • D. CampbellNotts County · overgang6.8.26
  • J. TomlinsonBrackley Town · fri spiller29.7.26
  • T. AveryIlkeston Town · fri spiller29.7.26
  • N. Guinness-WalkerAberdeen · fri spiller7.7.26
  • C. McGeehanBarnsley · fri spiller30.6.26

Northampton: nøkkelfakta

LandEngland
Stiftet1897
StadionSixfields Stadium
Kapasitet7 798
Underlagnaturgress
TurneringLeague Two
Tabellplassering19. · 13 poeng

Northampton: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Northampton på?

Northampton spiller hjemmekampene sine på Sixfields Stadium (Northampton, East Midlands), som har plass til 7 798 tilskuere.

Hvor ligger Northampton på tabellen?

Northampton ligger på 19. plass i League Two med 13 poeng etter 11 kamper (3 seirer, 4 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller Northampton neste kamp?

Neste kamp: Accrington ST – Northampton, lør. 31.10. · 16:00 (League Two).

Hvordan endte den siste seriekampen til Northampton?

Siste seriekamp: Northampton 2–0 Colchester (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Northampton?

Klubbens toppscorer i turneringen er Matthew Warhurst med 3 mål.

Northampton: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Northampton (England) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (League Two, Ligacupen, EFL Trophy, FA-cupen): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i League Two finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.