Fotball
Hjem › Lag › SpVgg Greuther Fürth
SpVgg Greuther Fürth

SpVgg Greuther Fürth: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1903 · Sportpark Ronhof Thomas Sommer

SpVgg Greuther Fürth: turneringer i 2026/27

SpVgg Greuther Fürth: kommende kamper

søn. 1.11. · 13:30SpVgg Greuther FürthTipsHolstein Kiel2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 18:30Dynamo Dresden–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:00Hannover 96–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:301. FC Kaiserslautern–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga

SpVgg Greuther Fürth: siste resultater

Form i serienTVTUU
25.10.26VfL Osnabrück3–0SpVgg Greuther Fürth2. Bundesliga
17.10.26SpVgg Greuther Fürth2–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
11.10.26Hertha BSC2–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
18.9.26SpVgg Greuther Fürth1–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
12.9.26VfL Bochum1–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
6.9.26SpVgg Greuther Fürth0–11. FC Heidenheim
2. Bundesliga
29.8.26Energie Cottbus3–4SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
23.8.26SpVgg Greuther Fürth1–2VfL Bochum
DFB-Pokal

SpVgg Greuther Fürth: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

søn. 1.11. · 13:30SpVgg Greuther FürthTipsHolstein Kiel
2. Bundesliga
fre. 6.11. · 18:30Dynamo Dresden–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:00Hannover 96–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:301. FC Kaiserslautern–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30SV Darmstadt 98–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:301. FC Nürnberg–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:301. FC Heidenheim–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–VfL Bochum
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:301. FC Magdeburg–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30SpVgg Greuther Fürth–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:30Eintracht Braunschweig–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:30Holstein Kiel–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Hannover 96
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30Arminia Bielefeld–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:30VfL Wolfsburg–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:30Karlsruher SC–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
25.10.26VfL Osnabrück3–0SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
17.10.26SpVgg Greuther Fürth2–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
11.10.26Hertha BSC2–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
18.9.26SpVgg Greuther Fürth1–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
12.9.26VfL Bochum1–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
6.9.26SpVgg Greuther Fürth0–11. FC Heidenheim
2. Bundesliga
29.8.26Energie Cottbus3–4SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
23.8.26SpVgg Greuther Fürth1–2VfL Bochum
DFB-Pokal
15.8.26SpVgg Greuther Fürth2–41. FC Nürnberg
2. Bundesliga
9.8.26FC St. Pauli1–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

SpVgg Greuther Fürth: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10Eintracht Braunschweig93-1-515:1510VTVTU
11Energie Cottbus92-4-317:1810UUTUV
12SpVgg Greuther Fürth92-3-412:169TVTUU
13Holstein Kiel91-5-310:118VUTUT
14VfL Bochum92-2-56:108UTTTU

SpVgg Greuther Fürth: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn1,4 / 2,0
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort8
Gule kort per kamp0,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (5×) · 4-2-3-1 (3×) · 5-3-2 (1×)

SpVgg Greuther Fürth: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. KlausA9794712920107,29
Hendry Aron BlankF63970021007,00
Lukas ReichF83950130006,96
J. HeuerF98101075206,89
P. WillM98100030106,88
S. AppelkampM75140061006,83
O. SillahA938021127006,69
F. AdemiM62300020006,69
S. BanséM96600131006,68
G. ItterF87040041006,57
D. SrbenyA93990241106,49
J. SiebatcheuA51890020006,47
A. KellerM81070100106,45
Ole PohlmannM973810104006,43
J. DehmF748201101006,37
M. WallentowitzM3480011006,34
K. KeresztesF74360011105,81
D. ArifiM3370000104,83
Olgherto BalliuM190010003,35

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

SpVgg Greuther Fürth: stall

Keepere

1Florian HellsternNasjonalitetTysklandAlder18 år
39C. OrtagNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde197 cmVekt82 kg
43Silas Joel PrüfrockNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde180 cmVekt74 kg

Forsvarsspillere

2Lukas ReichNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde181 cmVekt78 kg
4Elias BenkaraNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde192 cmVekt80 kg
5Maxim Bora DalNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde189 cmVekt85 kg
22J. HeuerNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde189 cmVekt87 kg23J. DehmNasjonalitetTysklandAlder29 årHøyde181 cmVekt73 kg27G. ItterNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde183 cmVekt74 kg29K. KeresztesNasjonalitetUngarnAlder25 år34Hendry Aron BlankNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde190 cmVekt77 kg
38Raul Eliano MaritaAlder19 år
48Jakob KrautkrämerNasjonalitetTysklandAlder20 år
51L. GiandomenicoAlder20 år

Midtbanespillere

Angrepsspillere

SpVgg Greuther Fürth: overganger

Inn

  • F. AdemiAlemannia Aachen · overgang31.8.26
  • Hendry Aron BlankRed Bull Salzburg · lån31.8.26
  • L. GiandomenicoGrasshoppers · lån31.8.26
  • J. SiebatcheuReims · fri spiller29.8.26
  • Elias BenkaraBorussia Dortmund · lån27.8.26
  • Omar MegeedHamburger SV · fri spiller4.8.26
  • K. KeresztesNyiregyhaza · lån24.7.26
  • M. WallentowitzFC Schalke 04 · lån23.7.26

Ut

  • Leander Nicolas PoppSSV Ulm 1846 · fri spiller2.9.26
  • P. BoevinkGroningen · fri spiller1.9.26
  • N. KönigVerl · lån31.8.26
  • Sebastian JungFSV Zwickau · lån31.8.26
  • P. BoevinkBoevink Pelle · fri spiller30.8.26
  • B. BjarnasonSonderjyske · overgang7.8.26
  • F. HiglPreußen Münster · overgang27.7.26
  • D. AbrangaoWürzburger Kickers · lån20.7.26

SpVgg Greuther Fürth: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1903
StadionSportpark Ronhof Thomas Sommer
Kapasitet18 000
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering12. · 9 poeng

SpVgg Greuther Fürth: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller SpVgg Greuther Fürth på?

SpVgg Greuther Fürth spiller hjemmekampene sine på Sportpark Ronhof Thomas Sommer (Fürth), som har plass til 18 000 tilskuere.

Hvor ligger SpVgg Greuther Fürth på tabellen?

SpVgg Greuther Fürth ligger på 12. plass i 2. Bundesliga med 9 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 3 uavgjorte, 4 tap).

Når spiller SpVgg Greuther Fürth neste kamp?

Neste kamp: SpVgg Greuther Fürth – Holstein Kiel, søn. 1.11. · 13:30 (2. Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til SpVgg Greuther Fürth?

Siste seriekamp: VfL Osnabrück 3–0 SpVgg Greuther Fürth (25.10.26).

Hvem er toppscorer for SpVgg Greuther Fürth?

Klubbens toppscorer i turneringen er F. Klaus med 7 mål.

SpVgg Greuther Fürth: terminliste, tabell og tips

SpVgg Greuther Fürth (Tyskland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (2. Bundesliga, DFB-Pokal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i 2. Bundesliga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.