Fotball
Hjem › Lag › 1. FC Magdeburg
1. FC Magdeburg

1. FC Magdeburg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1965 · MDCC-Arena

1. FC Magdeburg: turneringer i 2026/27

1. FC Magdeburg: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Bayern MünchenTips1. FC MagdeburgDFB-Pokallør. 31.10. · 13:00SV Darmstadt 98Tips1. FC Magdeburg2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 13:301. FC Magdeburg–FC St. Pauli
2. Bundesliga
fre. 20.11. · 18:30Arminia Bielefeld–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:301. FC Magdeburg–Energie Cottbus
2. Bundesliga

1. FC Magdeburg: siste resultater

Form i serienVTVUV
24.10.261. FC Magdeburg6–1Karlsruher SC2. Bundesliga
18.10.26Dynamo Dresden2–01. FC Magdeburg
2. Bundesliga
10.10.261. FC Magdeburg3–0Hannover 96
2. Bundesliga
18.9.26SpVgg Greuther Fürth1–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
12.9.261. FC Magdeburg3–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
6.9.26Hertha BSC2–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
30.8.261. FC Magdeburg2–0Holstein Kiel
2. Bundesliga
23.8.26Bahlinger SC0–41. FC Magdeburg
DFB-Pokal

1. FC Magdeburg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Bayern MünchenTips1. FC Magdeburg
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 13:00SV Darmstadt 98Tips1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 8.11. · 13:301. FC Magdeburg–FC St. Pauli
2. Bundesliga
fre. 20.11. · 18:30Arminia Bielefeld–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:301. FC Magdeburg–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30VfL Wolfsburg–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:301. FC Magdeburg–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30VfL Bochum–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:301. FC Magdeburg–1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:301. FC Magdeburg–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30Holstein Kiel–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:301. FC Magdeburg–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:301. FC Kaiserslautern–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:301. FC Magdeburg–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30Hannover 96–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:301. FC Magdeburg–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30Karlsruher SC–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:301. FC Magdeburg–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30FC St. Pauli–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:301. FC Magdeburg–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30Energie Cottbus–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:301. FC Magdeburg–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:301. FC Nürnberg–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:301. FC Magdeburg–VfL Bochum
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:301. FC Heidenheim–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.261. FC Magdeburg6–1Karlsruher SC
2. Bundesliga
18.10.26Dynamo Dresden2–01. FC Magdeburg
2. Bundesliga
10.10.261. FC Magdeburg3–0Hannover 96
2. Bundesliga
18.9.26SpVgg Greuther Fürth1–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
12.9.261. FC Magdeburg3–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
6.9.26Hertha BSC2–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
30.8.261. FC Magdeburg2–0Holstein Kiel
2. Bundesliga
23.8.26Bahlinger SC0–41. FC Magdeburg
DFB-Pokal
15.8.26VfL Osnabrück0–31. FC Magdeburg
2. Bundesliga
8.8.261. FC Magdeburg1–6Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

1. FC Magdeburg: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
31. FC Kaiserslautern95-3-19:418VVUVT
4VfL Wolfsburg94-4-123:1416UVUVT
51. FC Magdeburg95-1-320:1216VTVUV
61. FC Heidenheim94-3-216:1615UTUUV
7FC St. Pauli92-6-111:912UUVUV

1. FC Magdeburg: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,2
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn3,0 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Kamper uten baklengsmål4
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort18
Gule kort per kamp2,0
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (8×) · 4-2-3-1 (1×)

1. FC Magdeburg: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
E. IyohaA978260189007,43
B. AtikA870105113207,19
A. MacNultyF98101042307,14
A. NollenbergerF860431105107,11
F. MichelM75331061107,09
L. HyryläinenM97031143207,06
T. MüselM74200272007,02
R. ŠimićA6341022006,96
T. MüllerF86070100206,93
M. KwartengM75321172006,90
F. ChávezM61950121006,75
M. ŻukowskiA9768503218306,69
H. BockhornF74410130016,65
E. DžogovićF2200000006,65
Tony ReitzM1120000006,60
P. NadjombeF94660011206,50
R. TachieA7760022006,28
L. MergnerM2830010006,20
Magnus Elias BaarsA6580000005,45
D. HeberF21030100003,75
P. JaeckelF4770000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

1. FC Magdeburg: stall

Keepere

1D. ReimannNasjonalitetTysklandAlder28 årHøyde186 cmVekt82 kg
30N. KruthNasjonalitetTysklandAlder22 årHøyde186 cmVekt78 kg
40Robert KampaAlder20 år

Forsvarsspillere

3A. MacNultyNasjonalitetRepublic of IrelandAlder22 årHøyde187 cmVekt86 kg
4E. DžogovićNasjonalitetLuxemburgAlder22 årHøyde180 cmVekt77 kg
5T. MüllerNasjonalitetTysklandAlder31 årHøyde188 cmVekt80 kg6P. JaeckelNasjonalitetTysklandAlder27 årHøyde189 cmVekt80 kg7H. BockhornNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde177 cmVekt76 kg
15D. HeberNasjonalitetTysklandAlder31 årHøyde182 cmVekt71 kg
19L. MusondaAlder30 år
24T. ChahedNasjonalitetTysklandAlder29 årHøyde184 cmVekt76 kg
28P. NadjombeNasjonalitetTysklandAlder22 årHøyde183 cmVekt76 kg
30C. LeeAlder18 år

Midtbanespillere

10M. KwartengNasjonalitetTysklandAlder27 årHøyde175 cmVekt69 kg
11F. ChávezNasjonalitetPeruAlder18 årHøyde171 cmVekt64 kg
14Tony ReitzNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde189 cm
20Yoon Do-YongAlder19 år
26T. MüselNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde185 cmVekt74 kg
33L. MergnerAlder20 år
38L. HyryläinenNasjonalitetFinlandAlder21 årHøyde197 cmVekt91 kg

Angrepsspillere

8E. IyohaNasjonalitetTysklandAlder28 årHøyde191 cmVekt86 kg
9R. ŠimićNasjonalitetKroatiaAlder22 årHøyde190 cmVekt80 kg
17A. NollenbergerNasjonalitetTysklandAlder28 årHøyde180 cmVekt72 kg
20K. MantheyNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde190 cm
21F. MichelNasjonalitetTysklandAlder24 årHøyde186 cmVekt80 kg
22M. ŻukowskiNasjonalitetPolenAlder24 årHøyde185 cmVekt82 kg
23B. AtikNasjonalitetTyrkiaAlder30 årHøyde169 cmVekt73 kg
29R. TachieNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde177 cmVekt70 kg
35Magnus Elias BaarsNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde176 cm

1. FC Magdeburg: overganger

Inn

  • F. ChávezBayern München · lån25.8.26
  • R. ŠimićCardiff · lån18.8.26
  • E. IyohaFortuna Düsseldorf · fri spiller15.7.26
  • C. LeeBucheon FC 1995 · lån13.7.26
  • M. KwartengVfL Bochum · overgang6.7.26
  • P. JaeckelPreußen Münster · overgang6.7.26
  • Yoon Do-YongBrighton · lån4.7.26
  • K. MantheyWerder Bremen · fri spiller30.6.26

Ut

  • A. Ahl-HolmströmOdense · overgang15.8.26
  • S. GnakaML Vitebsk · fri spiller1.7.26
  • A. MarušićRadnicki 1923 · fri spiller30.6.26
  • J. HugonetHannover 96 · fri spiller30.6.26
  • P. HercherSV Wehen · fri spiller30.6.26
  • M. MathisenFC St. Pauli · fri spiller30.6.26
  • Dariusz StalmachWerder Bremen · overgang30.6.26
  • R. Ghrieb1. FC Nürnberg · overgang30.6.26

1. FC Magdeburg: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1965
StadionMDCC-Arena
Kapasitet30 000
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering5. · 16 poeng

1. FC Magdeburg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller 1. FC Magdeburg på?

1. FC Magdeburg spiller hjemmekampene sine på MDCC-Arena (Magdeburg), som har plass til 30 000 tilskuere.

Hvor ligger 1. FC Magdeburg på tabellen?

1. FC Magdeburg ligger på 5. plass i 2. Bundesliga med 16 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 1 uavgjort, 3 tap).

Når spiller 1. FC Magdeburg neste kamp?

Neste kamp: Bayern München – 1. FC Magdeburg, ons. 28.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til 1. FC Magdeburg?

Siste seriekamp: 1. FC Magdeburg 6–1 Karlsruher SC (24.10.26).

Hvem er toppscorer for 1. FC Magdeburg?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Żukowski med 7 mål.

1. FC Magdeburg: terminliste, tabell og tips

1. FC Magdeburg (Tyskland) spiller i disse turneringene denne sesongen: 2. Bundesliga, DFB-Pokal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i 2. Bundesliga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.