Fotball
Hjem › Lag › Hertha BSC
Hertha BSC

Hertha BSC: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1892 · Olympiastadion Berlin

Hertha BSC: turneringer i 2026/27

Hertha BSC: kommende kamper

ons. 28.10. · 18:00SSV JeddelohTipsHertha BSCDFB-Pokallør. 31.10. · 13:001. FC KaiserslauternTipsHertha BSC2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 20:30Hertha BSC–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Energie Cottbus–Hertha BSC
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Hertha BSC–Karlsruher SC
2. Bundesliga

Hertha BSC: siste resultater

Form i serienVUVVV
24.10.26Hertha BSC1–0Arminia Bielefeld2. Bundesliga
16.10.26Holstein Kiel0–0Hertha BSC
2. Bundesliga
11.10.26Hertha BSC2–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
19.9.26Dynamo Dresden1–2Hertha BSC
2. Bundesliga
13.9.26VfL Osnabrück1–3Hertha BSC
2. Bundesliga
6.9.26Hertha BSC2–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
28.8.26Eintracht Braunschweig3–5Hertha BSC
2. Bundesliga
22.8.26FC Saarbrücken1–1Hertha BSC
DFB-Pokal

Hertha BSC: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 18:00SSV JeddelohTipsHertha BSC
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 13:001. FC KaiserslauternTipsHertha BSC
2. Bundesliga
lør. 7.11. · 20:30Hertha BSC–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Energie Cottbus–Hertha BSC
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Hertha BSC–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30Hannover 96–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30Hertha BSC–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30FC St. Pauli–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:30Hertha BSC–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Hertha BSC–VfL Bochum
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:301. FC Heidenheim–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30Hertha BSC–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:301. FC Magdeburg–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30Hertha BSC–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:30Hertha BSC–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30SpVgg Greuther Fürth–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:30Hertha BSC–Holstein Kiel
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30Arminia Bielefeld–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:30Hertha BSC–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30VfL Wolfsburg–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30Hertha BSC–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30Karlsruher SC–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30Hertha BSC–Hannover 96
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:30SV Darmstadt 98–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30Hertha BSC–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:301. FC Nürnberg–Hertha BSC
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Hertha BSC1–0Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
16.10.26Holstein Kiel0–0Hertha BSC
2. Bundesliga
11.10.26Hertha BSC2–1SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
19.9.26Dynamo Dresden1–2Hertha BSC
2. Bundesliga
13.9.26VfL Osnabrück1–3Hertha BSC
2. Bundesliga
6.9.26Hertha BSC2–11. FC Magdeburg
2. Bundesliga
28.8.26Eintracht Braunschweig3–5Hertha BSC
2. Bundesliga
22.8.26FC Saarbrücken1–1Hertha BSC
DFB-Pokal
15.8.26Hertha BSC4–11. FC Heidenheim
2. Bundesliga
7.8.26VfL Bochum0–1Hertha BSC
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

Hertha BSC: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Hertha BSC98-1-020:825VUVVV
21. FC Nürnberg95-3-121:1218TUUVV
31. FC Kaiserslautern95-3-19:418VVUVT

Hertha BSC: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,2
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn2,3 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn2,2 / 1,0
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort22
Gule kort per kamp2,4
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-3-3 (1×) · 4-4-2 (1×)

Hertha BSC: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. WinklerM21701242008,10
J. BrekaloM980655148307,68
N. KolbeF98130021007,33
L. GechterF98130042307,18
J. ÞorsteinssonA96163187307,17
J. EitschbergerF96980021307,05
O. AdewumiA9470301512007,03
P. SeguinM86801021507,01
D. ZeefuikF73781031216,87
Farid Alfa-RuprechtA61031042006,86
K. SessaM979910183006,83
M. PedersenF75261281106,82
S. GrønningA850320177006,77
L. SchulerA72070164006,70
M. DárdaiF4420000006,70
G. NilssonA3930084006,67
Selim TelibM2130000006,55
S. GouramM92720282006,50
P. KlemensF71450021105,48

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Hertha BSC: stall

Keepere

13Konstantin HeideNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde189 cmVekt84 kg
35M. GersbeckNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde187 cmVekt83 kg
43T. GollerNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde193 cmVekt84 kg
B. OzkanliAlder19 år

Forsvarsspillere

2J. EitschbergerNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde180 cmVekt72 kg
22M. PedersenNasjonalitetDanmarkAlder29 årHøyde174 cmVekt72 kg
27N. KolbeNasjonalitetTysklandAlder29 årHøyde197 cmVekt79 kg
29J. DialloAlder17 år
31M. DárdaiNasjonalitetTysklandAlder23 årHøyde188 cmVekt77 kg
41P. KlemensNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde186 cmVekt80 kg
42D. ZeefuikNasjonalitetNederlandAlder27 årHøyde178 cmVekt78 kg
44L. GechterNasjonalitetTysklandAlder21 årHøyde191 cmVekt81 kg
M. GrotheAlder17 år
P. WillAlder17 år

Midtbanespillere

7J. BrekaloNasjonalitetKroatiaAlder27 årHøyde175 cmVekt70 kg
8K. SessaNasjonalitetTysklandAlder25 årHøyde175 cmVekt70 kg
19O. AdewumiNasjonalitetØsterrikeAlder20 årHøyde187 cmVekt73 kg
21Boris Manuzah LumNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde173 cmVekt66 kg
23J. ÞorsteinssonNasjonalitetIslandAlder27 årHøyde177 cmVekt73 kg
30P. SeguinNasjonalitetTysklandAlder30 årHøyde186 cmVekt82 kg
33S. GouramAlder20 år
47Selim TelibNasjonalitetTysklandAlder19 år
K. TodorovicAlder19 år

Angrepsspillere

9G. NilssonNasjonalitetSverigeAlder28 årHøyde196 cmVekt78 kg
17S. GrønningNasjonalitetDanmarkAlder28 årHøyde188 cmVekt75 kg
18L. SchulerNasjonalitetTysklandAlder26 årHøyde190 cmVekt86 kg
20Farid Alfa-RuprechtNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde175 cmVekt75 kg
26N. HildebrandtAlder17 år
28Jelani Isi NdiNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde180 cm

Hertha BSC: overganger

Inn

  • G. NilssonClub Brugge KV · lån30.8.26
  • M. PedersenFC Augsburg · overgang23.8.26
  • Farid Alfa-RuprechtBayer Leverkusen · lån19.8.26
  • O. AdewumiBurnley · lån23.7.26
  • M. KouroumaUnion Titus Petange · fri spiller7.7.26
  • G. ChristensenFC Ingolstadt 04 · retur fra lån29.6.26
  • J. ÞorsteinssonBrann · retur fra lån29.6.26
  • Lukas MichelbrinkEnergie Cottbus · retur fra lån29.6.26

Ut

  • L. JensenArminia Bielefeld · fri spiller31.8.26
  • G. ChristensenKristiansund BK · lån27.8.26
  • M. WinklerAnderlecht · overgang16.8.26
  • Janne BernerVerl · lån28.7.26
  • J. DudziakBeijing Guoan · fri spiller21.7.26
  • T. ErnstFeyenoord · overgang15.7.26
  • E. StrasnerLokomotive Leipzig · fri spiller12.7.26
  • M. KouroumaKourouma Mustafa · fri spiller8.7.26

Hertha BSC: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1892
StadionOlympiastadion Berlin
Kapasitet74 667
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering1. · 25 poeng

Hertha BSC: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Hertha BSC på?

Hertha BSC spiller hjemmekampene sine på Olympiastadion Berlin (Berlin), som har plass til 74 667 tilskuere.

Hvor ligger Hertha BSC på tabellen?

Hertha BSC ligger på 1. plass i 2. Bundesliga med 25 poeng etter 9 kamper (8 seirer, 1 uavgjort, 0 tap).

Når spiller Hertha BSC neste kamp?

Neste kamp: SSV Jeddeloh – Hertha BSC, ons. 28.10. · 18:00 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til Hertha BSC?

Siste seriekamp: Hertha BSC 1–0 Arminia Bielefeld (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Hertha BSC?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Brekalo med 5 mål.

Hertha BSC: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Hertha BSC (Tyskland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (2. Bundesliga, DFB-Pokal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i 2. Bundesliga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.