Fotball
Hjem › Lag › Eintracht Braunschweig
Eintracht Braunschweig

Eintracht Braunschweig: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1895 · Eintracht-Stadion

Eintracht Braunschweig: turneringer i 2026/27

Eintracht Braunschweig: kommende kamper

fre. 30.10. · 18:30Arminia BielefeldTipsEintracht Braunschweig2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 18:30Eintracht Braunschweig–Energie Cottbus
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:001. FC Nürnberg–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:30Eintracht Braunschweig–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30SV Darmstadt 98–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga

Eintracht Braunschweig: siste resultater

Form i serienVTVTU
25.10.26Eintracht Braunschweig2–0Hannover 962. Bundesliga
17.10.26SpVgg Greuther Fürth2–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
9.10.26Eintracht Braunschweig1–0Holstein Kiel
2. Bundesliga
19.9.261. FC Kaiserslautern1–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
12.9.26Eintracht Braunschweig2–2Dynamo Dresden
2. Bundesliga
6.9.26VfL Osnabrück3–1Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
28.8.26Eintracht Braunschweig3–5Hertha BSC
2. Bundesliga
23.8.26Eintracht Braunschweig2–4Union Berlin
DFB-Pokal

Eintracht Braunschweig: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 18:30Arminia BielefeldTipsEintracht Braunschweig
2. Bundesliga
fre. 6.11. · 18:30Eintracht Braunschweig–Energie Cottbus
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:001. FC Nürnberg–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:30Eintracht Braunschweig–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30SV Darmstadt 98–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30Eintracht Braunschweig–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:301. FC Heidenheim–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:30Eintracht Braunschweig–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:30VfL Bochum–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30Hertha BSC–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:30Eintracht Braunschweig–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30Dynamo Dresden–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30Holstein Kiel–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:30Eintracht Braunschweig–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30Hannover 96–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:30Eintracht Braunschweig–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30Energie Cottbus–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30VfL Wolfsburg–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30Eintracht Braunschweig–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:30Karlsruher SC–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:30FC St. Pauli–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
25.10.26Eintracht Braunschweig2–0Hannover 96
2. Bundesliga
17.10.26SpVgg Greuther Fürth2–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
9.10.26Eintracht Braunschweig1–0Holstein Kiel
2. Bundesliga
19.9.261. FC Kaiserslautern1–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
12.9.26Eintracht Braunschweig2–2Dynamo Dresden
2. Bundesliga
6.9.26VfL Osnabrück3–1Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
28.8.26Eintracht Braunschweig3–5Hertha BSC
2. Bundesliga
23.8.26Eintracht Braunschweig2–4Union Berlin
DFB-Pokal
14.8.26Eintracht Braunschweig0–1VfL Bochum
2. Bundesliga
8.8.261. FC Magdeburg1–6Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

Eintracht Braunschweig: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
8VfL Osnabrück93-2-414:1511VTUUT
9Arminia Bielefeld93-2-413:1411TVVUT
10Eintracht Braunschweig93-1-515:1510VTVTU
11Energie Cottbus92-4-317:1810UUTUV
12SpVgg Greuther Fürth92-3-412:169TVTUU

Eintracht Braunschweig: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,7
Innslupne mål per kamp1,7
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 1,6
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 1,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort22
Gule kort per kamp2,4
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-1-4-1 (3×) · 4-3-1-2 (2×) · 4-2-3-1 (2×)

Eintracht Braunschweig: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. FlickM98121073307,16
M. AydınF980921103106,96
K. EhlersF98151041406,94
M. EntrupA42131011006,90
I. KoutsidisF2660000106,90
Jan UrbichA8456411712106,89
Max MarieM978112106206,89
A. OpokuM970511103006,81
S. Di BenedettoM84841153206,79
A. HotiF53850010206,70
F. Di Michele SanchezF85680043206,70
Junior Arlet ZéM81770042006,64
J. GómezA1250000006,60
J. MijatovićA51340042006,53
L. TempelmannM51020021106,30
L. FrenkertF73540021005,80
N. KatterbachF62470000105,59
R. HeußerM3790000004,40
S. SanéA1120021003,15
T. WagnerM10000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Eintracht Braunschweig: stall

Keepere

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Eintracht Braunschweig: overganger

Inn

  • F. JäkelRB Leipzig · fri spiller30.6.26
  • F. Flick1. FC Nürnberg · overgang30.6.26
  • D. KovacevicTSV Hartberg · fri spiller30.6.26
  • N. BodonFC Schalke 04 · fri spiller30.6.26
  • Jan UrbichBorussia Mönchengladbach · lån30.6.26
  • T. WagnerGreifswalder FC · overgang30.6.26
  • Y. SturmSC Freiburg · overgang30.6.26
  • S. Di BenedettoVfB Stuttgart · fri spiller30.6.26

Ut

  • J. GómezChicago Fire · overgang1.9.26
  • L. BreunigWürzburger Kickers · lån31.8.26
  • E. KastratiKallithea · fri spiller19.8.26
  • M. RootRoot Maxim · fri spiller30.7.26
  • Sebastian DabrowskiNieciecza · fri spiller24.7.26
  • Jona BorsumSV Meppen · lån24.7.26
  • F. KaufmannBG Pathum United · fri spiller21.7.26
  • Justin DudaLokomotive Leipzig · overgang21.7.26

Eintracht Braunschweig: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1895
StadionEintracht-Stadion
Kapasitet24 474
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering10. · 10 poeng

Eintracht Braunschweig: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Eintracht Braunschweig på?

Eintracht Braunschweig spiller hjemmekampene sine på Eintracht-Stadion (Braunschweig), som har plass til 24 474 tilskuere.

Hvor ligger Eintracht Braunschweig på tabellen?

Eintracht Braunschweig ligger på 10. plass i 2. Bundesliga med 10 poeng etter 9 kamper (3 seirer, 1 uavgjort, 5 tap).

Når spiller Eintracht Braunschweig neste kamp?

Neste kamp: Arminia Bielefeld – Eintracht Braunschweig, fre. 30.10. · 18:30 (2. Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Eintracht Braunschweig?

Siste seriekamp: Eintracht Braunschweig 2–0 Hannover 96 (25.10.26).

Hvem er toppscorer for Eintracht Braunschweig?

Klubbens toppscorer i turneringen er Jan Urbich med 4 mål.

Eintracht Braunschweig: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Eintracht Braunschweig (Tyskland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (2. Bundesliga, DFB-Pokal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i 2. Bundesliga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.