Fotball
Hjem › Lag › Energie Cottbus
Energie Cottbus

Energie Cottbus: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1966 · LEAG Energie Stadion

Energie Cottbus: turneringer i 2026/27

Energie Cottbus: kommende kamper

fre. 30.10. · 18:30Energie CottbusTipsVfL Bochum2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 18:30Eintracht Braunschweig–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Energie Cottbus–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:301. FC Magdeburg–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30Energie Cottbus–VfL Osnabrück
2. Bundesliga

Energie Cottbus: siste resultater

Form i serienUUTUV
24.10.261. FC Heidenheim1–1Energie Cottbus2. Bundesliga
16.10.26Energie Cottbus1–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
10.10.26SV Darmstadt 983–1Energie Cottbus
2. Bundesliga
20.9.26Energie Cottbus1–1FC St. Pauli
2. Bundesliga
13.9.26Karlsruher SC0–3Energie Cottbus
2. Bundesliga
5.9.26VfL Wolfsburg4–4Energie Cottbus
2. Bundesliga
29.8.26Energie Cottbus3–4SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
22.8.26Energie Cottbus0–2FC Augsburg
DFB-Pokal

Energie Cottbus: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

fre. 30.10. · 18:30Energie CottbusTipsVfL Bochum
2. Bundesliga
fre. 6.11. · 18:30Eintracht Braunschweig–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Energie Cottbus–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 29.11. · 13:301. FC Magdeburg–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30Energie Cottbus–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30Dynamo Dresden–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30Energie Cottbus–Holstein Kiel
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:301. FC Kaiserslautern–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Hannover 96–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:30Energie Cottbus–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:30Energie Cottbus–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30Energie Cottbus–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:30FC St. Pauli–Energie Cottbus
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30Energie Cottbus–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:301. FC Nürnberg–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30Energie Cottbus–1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:30VfL Bochum–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30Energie Cottbus–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30Hertha BSC–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30Energie Cottbus–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30VfL Osnabrück–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:30Energie Cottbus–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30Holstein Kiel–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:30Energie Cottbus–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.261. FC Heidenheim1–1Energie Cottbus
2. Bundesliga
16.10.26Energie Cottbus1–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
10.10.26SV Darmstadt 983–1Energie Cottbus
2. Bundesliga
20.9.26Energie Cottbus1–1FC St. Pauli
2. Bundesliga
13.9.26Karlsruher SC0–3Energie Cottbus
2. Bundesliga
5.9.26VfL Wolfsburg4–4Energie Cottbus
2. Bundesliga
29.8.26Energie Cottbus3–4SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
22.8.26Energie Cottbus0–2FC Augsburg
DFB-Pokal
16.8.26Arminia Bielefeld3–0Energie Cottbus
2. Bundesliga
9.8.26Energie Cottbus3–1Hannover 96
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

Energie Cottbus: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
9Arminia Bielefeld93-2-413:1411TVVUT
10Eintracht Braunschweig93-1-515:1510VTVTU
11Energie Cottbus92-4-317:1810UUTUV
12SpVgg Greuther Fürth92-3-412:169TVTUU
13Holstein Kiel91-5-310:118VUTUT

Energie Cottbus: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,9
Innslupne mål per kamp2,0
Hjemme: scoret / sluppet inn2,0 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 2,2
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp2,2
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (7×) · 4-4-2 (2×)

Energie Cottbus: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
T. CiğerciM9742422211307,40
K. ManuF87121183307,31
L. BittencourtM85660350107,09
J. ButlerA849151139206,88
J. ZaydanF2700000006,84
Lukas MichelbrinkM97671164006,83
L. CopadoM96302198106,82
L. GuwaraF21300000006,81
Dmytro BohdanovA71982052106,80
M. HannemannA84580152106,61
J. BoziarisM62270062106,60
Luca ErleinF97651131006,57
D. PelivanM72441011006,50
E. EngelhardtA1900000006,50
H. RorigF97400091206,48
A. BorgmannF74620063106,45
C. KinsombiM82640131206,43
J. GuttauM1450000006,20
Fousseny DoumbiaF93410030005,98
T. CampulkaF41090000005,19
R. MaloneF2540000004,38

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Energie Cottbus: stall

Keepere

1M. LotkaNasjonalitetPolenAlder24 årHøyde190 cmVekt87 kg
29K. KratzschNasjonalitetTysklandAlder23 år
30Max BöhnkeNasjonalitetTysklandAlder22 år
Malte WilkeAlder19 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Energie Cottbus: overganger

Inn

  • Dmytro BohdanovUnion Berlin · lån18.8.26
  • Luca ErleinBayer Leverkusen · lån26.7.26
  • L. CopadoSC Paderborn 07 · overgang1.7.26
  • L. BittencourtWerder Bremen · fri spiller30.6.26
  • K. ManuFortuna Düsseldorf · fri spiller30.6.26
  • Y. WardakWaldhof Mannheim · overgang30.6.26
  • Fousseny DoumbiaEintracht Frankfurt · lån30.6.26
  • M. LotkaFortuna Düsseldorf · fri spiller30.6.26

Ut

  • Y. WardakHavelse · lån27.8.26
  • T. TattermuschAltglienicke · overgang24.8.26
  • Malte HopfmannHopfmann Malte · fri spiller30.7.26
  • Phil HeidrichHeidrich Phil · fri spiller30.7.26
  • T. CiğerciAltglienicke · fri spiller5.7.26
  • D. SlamarChemnitzer FC · fri spiller30.6.26
  • S. StraudiDynamo Dresden · fri spiller30.6.26
  • M. FunkVfB Stuttgart · fri spiller30.6.26

Energie Cottbus: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1966
StadionLEAG Energie Stadion
Kapasitet22 528
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering11. · 10 poeng

Energie Cottbus: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Energie Cottbus på?

Energie Cottbus spiller hjemmekampene sine på LEAG Energie Stadion (Cottbus), som har plass til 22 528 tilskuere.

Hvor ligger Energie Cottbus på tabellen?

Energie Cottbus ligger på 11. plass i 2. Bundesliga med 10 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 4 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Energie Cottbus neste kamp?

Neste kamp: Energie Cottbus – VfL Bochum, fre. 30.10. · 18:30 (2. Bundesliga).

Hvordan endte den siste seriekampen til Energie Cottbus?

Siste seriekamp: 1. FC Heidenheim 1–1 Energie Cottbus (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Energie Cottbus?

Klubbens toppscorer i turneringen er J. Butler med 5 mål.

Energie Cottbus: terminliste, tabell og tips

Denne siden gir en oversikt over Energie Cottbus (Tyskland) i alle turneringene laget spiller denne sesongen (2. Bundesliga, DFB-Pokal): kommende kamper, siste resultater, tabellplassering, sesongstatistikk og nøkkelspillere. Tips til kampene i 2. Bundesliga finner du på ligasiden, og alle tips på siden Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.