Fotball
Hjem › Lag › 1. FC Nürnberg
1. FC Nürnberg

1. FC Nürnberg: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1900 · Max-Morlock-Stadion

1. FC Nürnberg: turneringer i 2026/27

1. FC Nürnberg: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Bayer LeverkusenTips1. FC NürnbergDFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 13:30FC St. PauliTips1. FC Nürnberg2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 13:001. FC Nürnberg–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:001. FC Nürnberg–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
fre. 27.11. · 18:301. FC Heidenheim–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga

1. FC Nürnberg: siste resultater

Form i serienTUUVV
24.10.261. FC Nürnberg0–11. FC Kaiserslautern2. Bundesliga
16.10.26Energie Cottbus1–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
10.10.261. FC Nürnberg4–4VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
19.9.26Karlsruher SC0–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
11.9.261. FC Nürnberg2–1Hannover 96
2. Bundesliga
5.9.26Holstein Kiel2–21. FC Nürnberg
2. Bundesliga
29.8.261. FC Nürnberg4–1Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
22.8.26FC Viktoria Köln1–11. FC Nürnberg
DFB-Pokal

1. FC Nürnberg: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Bayer LeverkusenTips1. FC Nürnberg
DFB-Pokal
søn. 1.11. · 13:30FC St. PauliTips1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
lør. 7.11. · 13:001. FC Nürnberg–SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
lør. 21.11. · 13:001. FC Nürnberg–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
fre. 27.11. · 18:301. FC Heidenheim–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:301. FC Nürnberg–VfL Bochum
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:301. FC Magdeburg–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:301. FC Nürnberg–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:30Hertha BSC–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Dynamo Dresden–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:301. FC Nürnberg–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30Arminia Bielefeld–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:301. FC Nürnberg–Holstein Kiel
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30Hannover 96–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:301. FC Nürnberg–Karlsruher SC
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30VfL Wolfsburg–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:301. FC Nürnberg–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:301. FC Kaiserslautern–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:301. FC Nürnberg–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30SV Darmstadt 98–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:301. FC Nürnberg–1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30VfL Bochum–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:301. FC Nürnberg–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30VfL Osnabrück–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:301. FC Nürnberg–Hertha BSC
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.261. FC Nürnberg0–11. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
16.10.26Energie Cottbus1–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
10.10.261. FC Nürnberg4–4VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
19.9.26Karlsruher SC0–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
11.9.261. FC Nürnberg2–1Hannover 96
2. Bundesliga
5.9.26Holstein Kiel2–21. FC Nürnberg
2. Bundesliga
29.8.261. FC Nürnberg4–1Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
22.8.26FC Viktoria Köln1–11. FC Nürnberg
DFB-Pokal
15.8.26SpVgg Greuther Fürth2–41. FC Nürnberg
2. Bundesliga
9.8.261. FC Nürnberg3–0Dynamo Dresden
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

1. FC Nürnberg: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Hertha BSC98-1-020:825VUVVV
21. FC Nürnberg95-3-121:1218TUUVV
31. FC Kaiserslautern95-3-19:418VVUVT
4VfL Wolfsburg94-4-123:1416UVUVT

1. FC Nürnberg: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp2,3
Innslupne mål per kamp1,3
Hjemme: scoret / sluppet inn2,6 / 1,4
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 1,3
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort18
Gule kort per kamp2,0
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (9×)

1. FC Nürnberg: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. MarhievM981032155207,80
M. ZomaM8643701913207,53
J. JustvanM967731127107,14
S. MkrtchyanF2771021007,13
F. OttoF86560110007,07
K. MandicF21010000107,05
A. KalogeropoulosF97860030207,01
J. FernandezM979703104107,01
T. JanischF96921063106,90
E. PorstnerF97770310206,80
P. ScobelA9759513517106,78
Rafael LubachM92530041106,77
S. HaugenA6610052006,63
A. GrimaldiA2210000006,60
R. GhriebA824101104106,58
F. BeckerM64440243106,58
W. BøvingA61630040006,50
Can Yaha MoustfaA1120000006,48
T. HessF2250010006,20
A. CeresoliF190000006,00
G. MasourasF51181021205,63
M. Kornwachs BarjuanF1100000003,30
Marko SoldicM1100000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

1. FC Nürnberg: stall

Keepere

1N. OrtegelAlder21 år
1J. ReichertNasjonalitetTysklandAlder24 årHøyde191 cmVekt86 kg
13Robin LisewskiNasjonalitetTysklandAlder19 årHøyde195 cmVekt95 kg
26C. MatheniaAlder33 år

Forsvarsspillere

4A. KalogeropoulosNasjonalitetHellasAlder21 år
5S. MkrtchyanNasjonalitetArmeniaAlder22 årHøyde190 cm
14A. CeresoliNasjonalitetItaliaAlder22 årHøyde177 cm
20F. OttoNasjonalitetTysklandAlder23 årHøyde192 cmVekt78 kg
21G. MasourasNasjonalitetHellasAlder29 årHøyde181 cmVekt77 kg
30M. FayeAlder21 år
32T. JanischNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde177 cmVekt65 kg
36K. MandicAlder18 år
41E. PorstnerNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde180 cmVekt61 kg
43T. HessAlder20 år
44K. El HaijaAlder20 år

Midtbanespillere

6A. MarhievNasjonalitetFinlandAlder23 årHøyde183 cm
7R. GhriebNasjonalitetFrankrikeAlder26 årHøyde182 cmVekt81 kg
8J. FernandezAlder19 år
10J. JustvanNasjonalitetTysklandAlder27 årHøyde178 cmVekt69 kg
16Winners OsaweAlder19 år
16Marko SoldicAlder16 år
18Rafael LubachNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde178 cmVekt66 kg
22F. BeckerNasjonalitetTysklandAlder25 årHøyde177 cmVekt71 kg
23M. ZomaNasjonalitetBurkina FasoAlder22 årHøyde174 cm
35M. Kornwachs BarjuanAlder17 år

Angrepsspillere

9S. HaugenNasjonalitetNorgeAlder28 årHøyde187 cmVekt77 kg
11W. BøvingNasjonalitetDanmarkAlder22 årHøyde176 cmVekt69 kg
19P. ScobelNasjonalitetTysklandAlder20 årHøyde191 cmVekt85 kg
28Can Yaha MoustfaNasjonalitetTysklandAlder19 år
39A. GrimaldiNasjonalitetTysklandAlder34 årHøyde188 cmVekt90 kg

1. FC Nürnberg: overganger

Inn

  • W. BøvingFSV Mainz 05 · lån27.8.26
  • A. CeresoliAtalanta · overgang3.8.26
  • M. FayeRennes · lån22.7.26
  • X. KiefersauerTSV 1860 München · overgang15.7.26
  • Can Yaha MoustfaEnergie Cottbus · overgang30.6.26
  • R. Ghrieb1. FC Magdeburg · overgang30.6.26
  • A. KalogeropoulosOlympiakos Piraeus · fri spiller30.6.26
  • F. OttoVerl · fri spiller30.6.26

Ut

  • Justin-Kai von der HitzAlemannia Aachen · lån28.8.26
  • N. Le BretFC Viktoria Köln · lån21.7.26
  • X. KiefersauerWürzburger Kickers · lån16.7.26
  • S. TelalovićRot-Weiß Essen · lån10.7.26
  • M. KukučkaFK Jablonec · lån9.7.26
  • L. EberleWürzburger Kickers · overgang6.7.26
  • L. Lochoshvili1. FC Köln · overgang1.7.26
  • B. GollerSSV Ulm 1846 · fri spiller30.6.26

1. FC Nürnberg: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1900
StadionMax-Morlock-Stadion
Kapasitet50 000
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering2. · 18 poeng

1. FC Nürnberg: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller 1. FC Nürnberg på?

1. FC Nürnberg spiller hjemmekampene sine på Max-Morlock-Stadion (Nürnberg), som har plass til 50 000 tilskuere.

Hvor ligger 1. FC Nürnberg på tabellen?

1. FC Nürnberg ligger på 2. plass i 2. Bundesliga med 18 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller 1. FC Nürnberg neste kamp?

Neste kamp: Bayer Leverkusen – 1. FC Nürnberg, ons. 28.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til 1. FC Nürnberg?

Siste seriekamp: 1. FC Nürnberg 0–1 1. FC Kaiserslautern (24.10.26).

Hvem er toppscorer for 1. FC Nürnberg?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Zoma med 7 mål.

1. FC Nürnberg: terminliste, tabell og tips

1. FC Nürnberg (Tyskland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (2. Bundesliga, DFB-Pokal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i 2. Bundesliga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.