Fotball
Hjem › Lag › 1. FC Kaiserslautern
1. FC Kaiserslautern

1. FC Kaiserslautern: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1900 · Fritz-Walter-Stadion

1. FC Kaiserslautern: turneringer i 2026/27

1. FC Kaiserslautern: kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Hannover 96Tips1. FC KaiserslauternDFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 13:001. FC KaiserslauternTipsHertha BSC2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 13:00VfL Osnabrück–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:301. FC Kaiserslautern–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Holstein Kiel–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga

1. FC Kaiserslautern: siste resultater

Form i serienVVUVT
24.10.261. FC Nürnberg0–11. FC Kaiserslautern2. Bundesliga
17.10.261. FC Kaiserslautern2–0VfL Bochum
2. Bundesliga
9.10.261. FC Heidenheim0–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
19.9.261. FC Kaiserslautern1–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
12.9.261. FC Magdeburg3–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
5.9.261. FC Kaiserslautern3–0SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
30.8.26FC St. Pauli1–21. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
21.8.26Waldhof Mannheim0–11. FC Kaiserslautern
DFB-Pokal

1. FC Kaiserslautern: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

ons. 28.10. · 20:45Hannover 96Tips1. FC Kaiserslautern
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 13:001. FC KaiserslauternTipsHertha BSC
2. Bundesliga
lør. 7.11. · 13:00VfL Osnabrück–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:301. FC Kaiserslautern–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Holstein Kiel–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:301. FC Kaiserslautern–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30Arminia Bielefeld–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30Hannover 96–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:301. FC Kaiserslautern–Energie Cottbus
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:301. FC Kaiserslautern–VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:30Karlsruher SC–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:301. FC Kaiserslautern–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:30SV Darmstadt 98–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:301. FC Kaiserslautern–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:30Eintracht Braunschweig–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:301. FC Kaiserslautern–1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:30VfL Bochum–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:301. FC Kaiserslautern–1. FC Nürnberg
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:30Hertha BSC–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:301. FC Kaiserslautern–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30Dynamo Dresden–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:301. FC Kaiserslautern–Holstein Kiel
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:301. FC Kaiserslautern–Arminia Bielefeld
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:301. FC Kaiserslautern–Hannover 96
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:30Energie Cottbus–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.261. FC Nürnberg0–11. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
17.10.261. FC Kaiserslautern2–0VfL Bochum
2. Bundesliga
9.10.261. FC Heidenheim0–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
19.9.261. FC Kaiserslautern1–0Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
12.9.261. FC Magdeburg3–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
5.9.261. FC Kaiserslautern3–0SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
30.8.26FC St. Pauli1–21. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
21.8.26Waldhof Mannheim0–11. FC Kaiserslautern
DFB-Pokal
15.8.261. FC Kaiserslautern0–0Karlsruher SC
2. Bundesliga
8.8.26VfL Wolfsburg0–01. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

1. FC Kaiserslautern: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Hertha BSC98-1-020:825VUVVV
21. FC Nürnberg95-3-121:1218TUUVV
31. FC Kaiserslautern95-3-19:418VVUVT
4VfL Wolfsburg94-4-123:1416UVUVT
51. FC Magdeburg95-1-320:1216VTVUV

1. FC Kaiserslautern: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp0,4
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 0,0
Borte: scoret / sluppet inn0,6 / 0,8
Kamper uten baklengsmål7
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort20
Gule kort per kamp2,2
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (8×) · 3-4-3 (1×)

1. FC Kaiserslautern: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
J. RasmussenF65350021107,33
S. ŞahinM980913103107,27
A. MurphyF63780011007,17
J. ElvediF98010062207,11
M. LukovićA21081041007,10
Mika HaasM97380052007,06
M. GyamfiF97780020407,04
T. Fidjeu-TazemetaM840120127106,91
Kelven Olagie FreesF1100000006,90
N. SkyttäA53720096006,87
E. YardımcıA82063074006,83
M. RitterA948200133206,80
F. KunzeM95710052206,80
M. SauerM63051172106,76
P. JolyF85540084106,74
I. KanateA94020194306,71
D. SchrammM1110000106,30
M. BerishaA83161094005,73
S. AstaM62710010105,64
Leon RobinsonM51260010004,74
E. WekesserF14000000–

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

1. FC Kaiserslautern: stall

Keepere

1J. KrahlNasjonalitetTysklandAlder25 årHøyde194 cmVekt82 kg
34Y. OnohiolNasjonalitetTysklandAlder21 år
40E. KamgaNasjonalitetTysklandAlder18 årHøyde185 cm

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

1. FC Kaiserslautern: overganger

Inn

  • N. ElouartiWürzburger Kickers · lån31.8.26
  • M. LukovićStrasbourg · lån26.8.26
  • M. SauerToulouse · lån25.8.26
  • A. MurphyNewcastle · lån10.8.26
  • E. Yardımcı1899 Hoffenheim · lån17.7.26
  • Kelven Olagie Frees1899 Hoffenheim · lån6.7.26
  • P. JolyAuxerre · overgang30.6.26
  • Y. Onohiol1899 Hoffenheim · fri spiller30.6.26

Ut

  • J. MauseFortuna Köln · overgang31.8.26
  • F. RonstadtRonstadt Frank · fri spiller30.8.26
  • E. WekesserFortuna Düsseldorf · fri spiller23.8.26
  • D. AbiamaRot-Weiß Essen · overgang20.7.26
  • L. SirchSV Elversberg · fri spiller20.7.26
  • M. EmreliRaków Częstochowa · lån17.7.26
  • F. KleinhanslSV Darmstadt 98 · fri spiller14.7.26
  • F. AlidouHolstein Kiel · fri spiller5.7.26

1. FC Kaiserslautern: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1900
StadionFritz-Walter-Stadion
Kapasitet49 780
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering3. · 18 poeng

1. FC Kaiserslautern: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller 1. FC Kaiserslautern på?

1. FC Kaiserslautern spiller hjemmekampene sine på Fritz-Walter-Stadion (Kaiserslautern), som har plass til 49 780 tilskuere.

Hvor ligger 1. FC Kaiserslautern på tabellen?

1. FC Kaiserslautern ligger på 3. plass i 2. Bundesliga med 18 poeng etter 9 kamper (5 seirer, 3 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller 1. FC Kaiserslautern neste kamp?

Neste kamp: Hannover 96 – 1. FC Kaiserslautern, ons. 28.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til 1. FC Kaiserslautern?

Siste seriekamp: 1. FC Nürnberg 0–1 1. FC Kaiserslautern (24.10.26).

Hvem er toppscorer for 1. FC Kaiserslautern?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Yardımcı med 3 mål.

1. FC Kaiserslautern: terminliste, tabell og tips

1. FC Kaiserslautern (Tyskland) spiller i disse turneringene denne sesongen: 2. Bundesliga, DFB-Pokal. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i 2. Bundesliga finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.