Fotball
Hjem › Lag › Karlsruher SC
Karlsruher SC

Karlsruher SC: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Tyskland · stiftet 1898 · BBBank Wildpark

Karlsruher SC: turneringer i 2026/27

Karlsruher SC: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia MönchengladbachTipsKarlsruher SCDFB-Pokal · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 20:30Karlsruher SCTips1. FC Heidenheim2. Bundesliga · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 13:30VfL Bochum–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Karlsruher SC–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Hertha BSC–Karlsruher SC
2. Bundesliga

Karlsruher SC: siste resultater

Form i serienTVTTT
24.10.261. FC Magdeburg6–1Karlsruher SC2. Bundesliga
18.10.26Karlsruher SC4–0SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
11.10.26FC St. Pauli2–0Karlsruher SC
2. Bundesliga
19.9.26Karlsruher SC0–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
13.9.26Karlsruher SC0–3Energie Cottbus
2. Bundesliga
4.9.26Hannover 962–2Karlsruher SC
2. Bundesliga
29.8.26Karlsruher SC2–5VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
21.8.26Preußen Münster1–2Karlsruher SC
DFB-Pokal

Karlsruher SC: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:45Borussia MönchengladbachTipsKarlsruher SC
DFB-Pokal
lør. 31.10. · 20:30Karlsruher SCTips1. FC Heidenheim
2. Bundesliga
søn. 8.11. · 13:30VfL Bochum–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 22.11. · 13:30Karlsruher SC–VfL Osnabrück
2. Bundesliga
lør. 28.11. · 13:00Hertha BSC–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 6.12. · 13:30Karlsruher SC–Holstein Kiel
2. Bundesliga
søn. 13.12. · 13:30Eintracht Braunschweig–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 20.12. · 13:30Karlsruher SC–Dynamo Dresden
2. Bundesliga
søn. 17.1. · 13:30SpVgg Greuther Fürth–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 24.1. · 13:30Arminia Bielefeld–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 31.1. · 13:30Karlsruher SC–1. FC Kaiserslautern
2. Bundesliga
søn. 7.2. · 13:30VfL Wolfsburg–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 14.2. · 13:30Karlsruher SC–Hannover 96
2. Bundesliga
søn. 21.2. · 13:30Energie Cottbus–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 28.2. · 13:301. FC Nürnberg–Karlsruher SC
2. Bundesliga
tir. 2.3. · 18:30Karlsruher SC–FC St. Pauli
2. Bundesliga
søn. 7.3. · 13:30SV Darmstadt 98–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 14.3. · 13:30Karlsruher SC–1. FC Magdeburg
2. Bundesliga
søn. 21.3. · 13:301. FC Heidenheim–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 4.4. · 13:30Karlsruher SC–VfL Bochum
2. Bundesliga
søn. 11.4. · 13:30VfL Osnabrück–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 18.4. · 13:30Karlsruher SC–Hertha BSC
2. Bundesliga
søn. 25.4. · 13:30Holstein Kiel–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 9.5. · 13:30Karlsruher SC–Eintracht Braunschweig
2. Bundesliga
søn. 16.5. · 13:30Dynamo Dresden–Karlsruher SC
2. Bundesliga
søn. 23.5. · 15:30Karlsruher SC–SpVgg Greuther Fürth
2. Bundesliga
Spilte kamper denne sesongen
24.10.261. FC Magdeburg6–1Karlsruher SC
2. Bundesliga
18.10.26Karlsruher SC4–0SV Darmstadt 98
2. Bundesliga
11.10.26FC St. Pauli2–0Karlsruher SC
2. Bundesliga
19.9.26Karlsruher SC0–11. FC Nürnberg
2. Bundesliga
13.9.26Karlsruher SC0–3Energie Cottbus
2. Bundesliga
4.9.26Hannover 962–2Karlsruher SC
2. Bundesliga
29.8.26Karlsruher SC2–5VfL Wolfsburg
2. Bundesliga
21.8.26Preußen Münster1–2Karlsruher SC
DFB-Pokal
15.8.261. FC Kaiserslautern0–0Karlsruher SC
2. Bundesliga
8.8.26Karlsruher SC2–1Arminia Bielefeld
2. Bundesliga

Oppdatert: 26. oktober 2026

Karlsruher SC: tabellplassering – 2. Bundesliga

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
15Dynamo Dresden92-2-511:188TVUTU
16Hannover 9692-2-58:158TUTVT
17Karlsruher SC92-2-511:208TVTTT
18SV Darmstadt 9892-2-58:188UTVTV

Karlsruher SC: sesongstatistikk (2. Bundesliga)

Scorede mål per kamp1,2
Innslupne mål per kamp2,2
Hjemme: scoret / sluppet inn1,6 / 2,0
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 2,5
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring4

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,7
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-4-2 (3×) · 4-2-3-1 (2×) · 4-1-3-2 (1×)

Karlsruher SC: spillerstatistikk (2. Bundesliga)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
M. BroschinskiA21342055007,85
M. WanitzekM981024189107,37
S. FukudaA758532138007,27
HélitonF1190000006,90
M. FrankeF976501145106,84
K. WiethaupM73911052006,83
C. KobaldF97731052106,68
N. EichingerA84460041206,62
D. OfliF96431042306,61
S. JungF63930021006,61
Rafael Pinto PedrosaM75481042206,60
S. VäänänenM62710030006,60
Louey Ben FarhatM73590195006,60
V. BerghF84310010006,53
S. TrémouletF52700010306,53
T. CivejaM61340022106,44
L. EgloffM83030182105,91
D. H. ZorM85330022005,87
J. PonenteA51350052005,56
Paul SchollF4700010005,09
J. D. MeyerA31140010004,78

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Karlsruher SC: stall

Keepere

1H. BernatNasjonalitetDanmarkAlder25 årHøyde192 cmVekt68 kg
23Ferdinand GebertAlder20 år
30R. HimmelmannNasjonalitetTysklandAlder36 årHøyde187 cmVekt79 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Karlsruher SC: overganger

Inn

  • HélitonGöztepe · fri spiller31.8.26
  • Louey Ben FarhatSC Freiburg · lån31.8.26
  • S. TrémouletRadnik Surdulica · overgang10.8.26
  • S. VäänänenRosenborg · overgang21.7.26
  • V. BerghDjurgardens IF · overgang10.7.26
  • D. OfliBayern München · lån3.7.26
  • M. BroschinskiFC Basel 1893 · lån1.7.26
  • Paul SchollBayern München · overgang30.6.26

Ut

  • D. BurnićVolos NFC · fri spiller9.9.26
  • Niclas Duhring MarcSV Drochtersen/Assel · lån31.8.26
  • Louey Ben FarhatSC Freiburg · overgang31.8.26
  • A. MüllerFortuna Düsseldorf · lån10.8.26
  • M. WäschenbachAlemannia Aachen · overgang29.7.26
  • P. FörsterFortuna Düsseldorf · fri spiller27.7.26
  • Mateo KritzerEintracht Trier · lån22.7.26
  • B. BickiBicki Bekem · fri spiller20.7.26

Karlsruher SC: nøkkelfakta

LandTyskland
Stiftet1898
StadionBBBank Wildpark
Kapasitet34 302
Underlagnaturgress
Turnering2. Bundesliga
Tabellplassering17. · 8 poeng

Karlsruher SC: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Karlsruher SC på?

Karlsruher SC spiller hjemmekampene sine på BBBank Wildpark (Karlsruhe), som har plass til 34 302 tilskuere.

Hvor ligger Karlsruher SC på tabellen?

Karlsruher SC ligger på 17. plass i 2. Bundesliga med 8 poeng etter 9 kamper (2 seirer, 2 uavgjorte, 5 tap).

Når spiller Karlsruher SC neste kamp?

Neste kamp: Borussia Mönchengladbach – Karlsruher SC, tir. 27.10. · 20:45 (DFB-Pokal).

Hvordan endte den siste seriekampen til Karlsruher SC?

Siste seriekamp: 1. FC Magdeburg 6–1 Karlsruher SC (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Karlsruher SC?

Klubbens toppscorer i turneringen er M. Wanitzek med 3 mål.

Karlsruher SC: terminliste, tabell og tips

Karlsruher SC (Tyskland) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (2. Bundesliga, DFB-Pokal), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i 2. Bundesliga finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.