Fotball
Hjem › Lag › Virtus Entella
Virtus Entella

Virtus Entella: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1914 · Stadio Comunale Chiavari

Virtus Entella: turneringer i 2026/27

Virtus Entella: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Virtus EntellaTipsAvellinoSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 19:30SampdoriaTipsVirtus EntellaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
søn. 8.11. · 15:00Virtus Entella–Modena
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Carrarese–Virtus Entella
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Virtus Entella–Hellas Verona
Serie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)

Virtus Entella: siste resultater

Form i serienTVUUV
24.10.26Virtus Entella0–1MantovaSerie B
17.10.26Padova1–2Virtus Entella
Serie B
10.10.26Virtus Entella1–1Juve Stabia
Serie B
19.9.26Cremonese0–0Virtus Entella
Serie B
11.9.26Pisa1–4Virtus Entella
Serie B
6.9.26Virtus Entella2–2Vicenza Virtus
Serie B
29.8.26Virtus Entella1–2Cesena
Serie B
22.8.26Sudtirol1–0Virtus Entella
Serie B

Virtus Entella: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00Virtus EntellaTipsAvellino
Serie B
lør. 31.10. · 19:30SampdoriaTipsVirtus Entella
Serie B
søn. 8.11. · 15:00Virtus Entella–Modena
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Carrarese–Virtus Entella
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Virtus Entella–Hellas Verona
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Ascoli–Virtus Entella
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Virtus Entella–Empoli
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Catanzaro–Virtus Entella
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Virtus Entella–Arezzo
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Palermo–Virtus Entella
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Virtus Entella–Benevento
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Vicenza Virtus–Virtus Entella
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Avellino–Virtus Entella
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Virtus Entella–Sampdoria
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Virtus Entella–Sudtirol
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Modena–Virtus Entella
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Virtus Entella–Carrarese
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Hellas Verona–Virtus Entella
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Virtus Entella–Cremonese
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Cesena–Virtus Entella
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Virtus Entella–Ascoli
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Benevento–Virtus Entella
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Virtus Entella–Catanzaro
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Juve Stabia–Virtus Entella
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Virtus Entella–Pisa
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Empoli–Virtus Entella
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Virtus Entella–Palermo
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Mantova–Virtus Entella
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Virtus Entella–Padova
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Arezzo–Virtus Entella
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Virtus Entella0–1Mantova
Serie B
17.10.26Padova1–2Virtus Entella
Serie B
10.10.26Virtus Entella1–1Juve Stabia
Serie B
19.9.26Cremonese0–0Virtus Entella
Serie B
11.9.26Pisa1–4Virtus Entella
Serie B
6.9.26Virtus Entella2–2Vicenza Virtus
Serie B
29.8.26Virtus Entella1–2Cesena
Serie B
22.8.26Sudtirol1–0Virtus Entella
Serie B
16.8.26Hellas Verona2–2Virtus Entella
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Virtus Entella: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
10Arezzo83-1-48:1710TVUTV
11Hellas Verona82-3-315:139UUTVT
12Virtus Entella82-3-310:99TVUUV
13Vicenza Virtus82-3-311:159VUTTU
14Juve Stabia83-3-29:88VVUUU

Virtus Entella: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp1,1
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 1,5
Borte: scoret / sluppet inn1,5 / 0,8
Kamper uten baklengsmål1
Kamper uten scoring3

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,9
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (6×) · 5-4-1 (1×) · 4-4-1-1 (1×)

Virtus Entella: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Bernat GuiuM862022188207,23
M. AlborghettiF86971032106,97
A. TiritielloF863020105206,94
N. SquizzatoM85730050106,90
Z. MenyhártF75040051106,77
M. KrittaF3410000006,73
Giacomo CoronaA71592042006,72
L. ParodiF86890120206,72
A. FranzoniM870211144106,70
I. MarconiF42010000106,68
M. TirelliA71771043106,66
L. CupponeA746210144106,61
T. AnnoniM52010010006,57
M. ValoriM190000006,50
L. VignaliM73080240006,48
F. ForteA42380030006,45
L. BenedettiM73670110206,43
F. MezzoniM32160011006,11
Lucas FelippeM41040020004,73
N. PrevitaliF41220011003,84

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Virtus Entella: stall

Keepere

12E. TorrielliAlder19 år22F. Del FrateNasjonalitetItaliaAlder30 år
91S. ColombiNasjonalitetItaliaAlder34 årHøyde188 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Virtus Entella: overganger

Inn

  • L. VignaliSpezia · overgang23.8.26
  • Lucas FelippePotenza · lån13.8.26
  • M. MotoleseBologna · overgang14.7.26
  • Giacomo CoronaPalermo · lån13.7.26
  • F. ForteAscoli · fri spiller1.7.26
  • M. CasarottoCasertana · retur fra lån29.6.26
  • D. CastelliCittadella · retur fra lån29.6.26
  • J. LipaniLatina · retur fra lån29.6.26

Ut

  • M. CasarottoLecco · lån31.8.26
  • N. KarićJuve Stabia · overgang18.8.26
  • M. PireddaLigorna · lån13.8.26
  • M. NichettiNovara · overgang10.8.26
  • A. BoccadamoAudace Cerignola · lån7.8.26
  • N. KarićJuve Stabia · fri spiller31.7.26
  • A. Djabi EmbalóSV Kapfenberg · overgang30.7.26
  • A. EmbaloSV Kapfenberg · overgang30.7.26

Virtus Entella: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1914
StadionStadio Comunale Chiavari
Kapasitet6 113
Underlagkunstgress
TurneringSerie B
Tabellplassering12. · 9 poeng

Virtus Entella: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Virtus Entella på?

Virtus Entella spiller hjemmekampene sine på Stadio Comunale Chiavari (Chiavari), som har plass til 6 113 tilskuere.

Hvor ligger Virtus Entella på tabellen?

Virtus Entella ligger på 12. plass i Serie B med 9 poeng etter 8 kamper (2 seirer, 3 uavgjorte, 3 tap).

Når spiller Virtus Entella neste kamp?

Neste kamp: Virtus Entella – Avellino, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Virtus Entella?

Siste seriekamp: Virtus Entella 0–1 Mantova (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Virtus Entella?

Klubbens toppscorer i turneringen er Bernat Guiu med 3 mål.

Virtus Entella: terminliste, tabell og tips

Virtus Entella (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie B, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie B finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.