Fotball
Hjem › Lag › Mantova
Mantova

Mantova: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1906 · Stadio Danilo Martelli

Mantova: turneringer i 2026/27

Mantova: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00MantovaTipsCremoneseSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 15:00ModenaTipsMantovaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 17:15Mantova–Hellas Verona
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Avellino–Mantova
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Mantova–Arezzo
Serie B

Mantova: siste resultater

Form i serienVTVUV
24.10.26Virtus Entella0–1MantovaSerie B
17.10.26Mantova0–2Palermo
Serie B
11.10.26Catanzaro1–3Mantova
Serie B
20.9.26Mantova2–2Pisa
Serie B
13.9.26Mantova2–0Sampdoria
Serie B
6.9.26Cesena1–1Mantova
Serie B
3.9.26Palermo5–2Mantova
Coppa Italia
30.8.26Mantova3–1Empoli
Serie B

Mantova: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00MantovaTipsCremonese
Serie B
lør. 31.10. · 15:00ModenaTipsMantova
Serie B
lør. 7.11. · 17:15Mantova–Hellas Verona
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Avellino–Mantova
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Mantova–Arezzo
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Sudtirol–Mantova
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Mantova–Ascoli
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Vicenza Virtus–Mantova
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Mantova–Benevento
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Juve Stabia–Mantova
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Mantova–Padova
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Mantova–Carrarese
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Sampdoria–Mantova
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Mantova–Avellino
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Empoli–Mantova
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Mantova–Catanzaro
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Palermo–Mantova
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Benevento–Mantova
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Mantova–Cesena
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Padova–Mantova
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Mantova–Sudtirol
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Cremonese–Mantova
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Mantova–Juve Stabia
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Hellas Verona–Mantova
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Mantova–Modena
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Arezzo–Mantova
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Ascoli–Mantova
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Mantova–Virtus Entella
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Pisa–Mantova
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Mantova–Vicenza Virtus
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Virtus Entella0–1Mantova
Serie B
17.10.26Mantova0–2Palermo
Serie B
11.10.26Catanzaro1–3Mantova
Serie B
20.9.26Mantova2–2Pisa
Serie B
13.9.26Mantova2–0Sampdoria
Serie B
6.9.26Cesena1–1Mantova
Serie B
3.9.26Palermo5–2Mantova
Coppa Italia
30.8.26Mantova3–1Empoli
Serie B
22.8.26Carrarese1–2Mantova
Serie B
16.8.26Lazio0–2Mantova
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Mantova: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
1Palermo87-1-018:822VVVVU
2Mantova85-2-114:817VTVUV
3Modena85-1-215:816VTVVU
4Ascoli84-3-114:615VUUVT

Mantova: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp1,0
Hjemme: scoret / sluppet inn1,8 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn1,8 / 0,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring1

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp2,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

3-4-2-1 (7×) · 3-4-3 (1×)

Mantova: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
F. RuoccoA858450147007,24
S. TrimboliM43600010107,18
A. CastelliniF87060452207,17
R. KoudaM74770074107,03
L. IgnacchitiM85220132006,96
D. BragantiniA72771154006,94
B. TomaševićF86501021206,92
F. Benaissa-YahiaM87201141206,91
S. CellaF87200100306,88
E. GliozziA842121126006,84
R. IlieA851912115006,84
Jonathan SilvaM64970020106,83
S. KeitaM190000006,70
D. WieserM3960000006,46
T. Del LungoF31160000006,40
F. PaolettiM2150000006,30
M. SpinaccèA1130000106,30
Federico ChinettiA2330010006,30
V. VlahovićA41412173005,70
J. MboyoM5911044005,62
I. CajazzoM51270021105,37
E. KošpoF1130000003,45
A. MeroniF1440000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Mantova: stall

Keepere

1L. GemelloNasjonalitetItaliaAlder25 årHøyde185 cm
12M. GaspariniNasjonalitetItaliaAlder23 årHøyde190 cmVekt74 kg
22F. BardiNasjonalitetItaliaAlder33 årHøyde188 cmVekt80 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Mantova: overganger

Inn

  • E. KošpoFiorentina · lån29.8.26
  • R. KoudaParma · lån27.8.26
  • V. VlahovićAtalanta · lån20.8.26
  • J. MboyoKoper · lån11.8.26
  • M. GaspariniEmpoli · fri spiller5.8.26
  • R. IlieNice · overgang27.7.26
  • F. VesentiniBrescia · overgang13.7.26
  • F. VesentiniUnion Brescia · overgang13.7.26

Ut

  • B. BayouVirtus Verona · overgang9.9.26
  • Ž. MajerMajer Zan · fri spiller30.8.26
  • D. MensahCittadella · fri spiller29.8.26
  • F. ArtioliJuve Stabia · overgang12.8.26
  • T. MaggioniJuve Stabia · overgang3.8.26
  • A. FioriCesena · lån3.8.26
  • L. AndrenacciLumezzane · fri spiller28.7.26
  • M. FestaCremonese · fri spiller23.7.26

Mantova: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1906
StadionStadio Danilo Martelli
Kapasitet14 854
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering2. · 17 poeng

Mantova: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Mantova på?

Mantova spiller hjemmekampene sine på Stadio Danilo Martelli (Mantova), som har plass til 14 854 tilskuere.

Hvor ligger Mantova på tabellen?

Mantova ligger på 2. plass i Serie B med 17 poeng etter 8 kamper (5 seirer, 2 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Mantova neste kamp?

Neste kamp: Mantova – Cremonese, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Mantova?

Siste seriekamp: Virtus Entella 0–1 Mantova (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Mantova?

Klubbens toppscorer i turneringen er F. Ruocco med 7 mål.

Mantova: terminliste, tabell og tips

Mantova (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie B, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie B finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.