Fotball
Hjem › Lag › Sudtirol
Sudtirol

Sudtirol: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1974 · Stadio Marco Druso

Sudtirol: turneringer i 2026/27

Sudtirol: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00PadovaTipsSudtirolSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 15:00SudtirolTipsCesenaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:00Pisa–Sudtirol
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sudtirol–Cremonese
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Palermo–Sudtirol
Serie B

Sudtirol: siste resultater

Form i serienUTUVU
24.10.26Sudtirol1–1SampdoriaSerie B
18.10.26Juve Stabia3–0Sudtirol
Serie B
10.10.26Sudtirol0–0Ascoli
Serie B
20.9.26Arezzo1–4Sudtirol
Serie B
15.9.26Genoa1–0Sudtirol
Coppa Italia
12.9.26Sudtirol1–1Modena
Serie B
5.9.26Sudtirol2–0Catanzaro
Serie B
30.8.26Benevento1–1Sudtirol
Serie B

Sudtirol: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00PadovaTipsSudtirol
Serie B
lør. 31.10. · 15:00SudtirolTipsCesena
Serie B
lør. 7.11. · 15:00Pisa–Sudtirol
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Sudtirol–Cremonese
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Palermo–Sudtirol
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Sudtirol–Mantova
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Avellino–Sudtirol
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Empoli–Sudtirol
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Sudtirol–Hellas Verona
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Vicenza Virtus–Sudtirol
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Sudtirol–Carrarese
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Sudtirol–Benevento
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Ascoli–Sudtirol
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Sudtirol–Palermo
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Virtus Entella–Sudtirol
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Sudtirol–Avellino
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Modena–Sudtirol
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Sudtirol–Arezzo
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Catanzaro–Sudtirol
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Sudtirol–Vicenza Virtus
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Mantova–Sudtirol
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Carrarese–Sudtirol
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Sudtirol–Pisa
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Cesena–Sudtirol
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Sudtirol–Empoli
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Cremonese–Sudtirol
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Sudtirol–Padova
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Sampdoria–Sudtirol
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Sudtirol–Juve Stabia
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Hellas Verona–Sudtirol
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Sudtirol1–1Sampdoria
Serie B
18.10.26Juve Stabia3–0Sudtirol
Serie B
10.10.26Sudtirol0–0Ascoli
Serie B
20.9.26Arezzo1–4Sudtirol
Serie B
15.9.26Genoa1–0Sudtirol
Coppa Italia
12.9.26Sudtirol1–1Modena
Serie B
5.9.26Sudtirol2–0Catanzaro
Serie B
30.8.26Benevento1–1Sudtirol
Serie B
22.8.26Sudtirol1–0Virtus Entella
Serie B
15.8.26Catanzaro2–2Sudtirol
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Sudtirol: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
5Benevento84-2-213:714VUVVV
6Pisa84-2-215:1014UVVUT
7Sudtirol83-4-110:713UTUVU
8Avellino83-2-312:911TUVTU
9Padova83-1-47:1010VTTTV

Sudtirol: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,3
Innslupne mål per kamp0,9
Hjemme: scoret / sluppet inn1,0 / 0,4
Borte: scoret / sluppet inn1,7 / 1,7
Kamper uten baklengsmål3
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp2,1
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

5-4-1 (4×) · 3-4-2-1 (4×)

Sudtirol: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. GiorginiF87201022007,21
Fabio RispoliM86361242107,04
S. MolinaF87201221106,98
B. BjarkasonF53810021006,96
S. MerkajA21761011206,90
Vasco LopesM744011114216,88
K. MixturA62252084106,82
A. OkoroA73571041006,75
R. StivanelloF87130020106,67
N. PyyhtiäM1450000006,60
S. DavìF83531033106,59
S. TronchinM87060061106,59
Kevin ZeroliM31050121006,59
R. BurneteA82511052106,52
A. VasicM74370251206,48
G. StabileF64430020316,34
D. BrikM3380000006,21
D. VeroliF72810000005,85
M. PelliniF170000005,56
Elias SchrootM2420010004,11
F. TaitM2230000003,25
L. AnghelèA2600000103,20
F. DaviF190000002,30

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Sudtirol: stall

Keepere

1Lukas PlonerNasjonalitetItaliaAlder0 år
12Rok VadjunecNasjonalitetSloveniaAlder19 år
22A. PlizzariNasjonalitetItaliaAlder25 årHøyde187 cmVekt73 kg
32T. Laureti

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Sudtirol: overganger

Inn

  • Kevin ZeroliAC Milan · lån31.8.26
  • M. PelliniTorino · lån31.8.26
  • Fabio RispoliComo · lån17.8.26
  • A. GiorginiJuve Stabia · overgang15.8.26
  • B. BjarkasonVenezia · overgang6.8.26
  • Rok VadjunecAdriese · overgang4.8.26
  • D. VeroliCagliari · lån30.7.26
  • R. BurneteLecce · lån29.7.26

Ut

  • S. MerkajVicenza Virtus · overgang31.8.26
  • D. CasiraghiRavenna · lån31.8.26
  • A. VimercatiTreviso · overgang31.8.26
  • M. FrigerioUnion Brescia · lån31.8.26
  • J. MartiniCarrarese · overgang26.8.26
  • N. PietrangeliJuve Stabia · overgang19.8.26
  • M. AdamonisAdamonis Marius · fri spiller18.8.26
  • M. AdamonisFK Zalgiris Vilnius · fri spiller18.8.26

Sudtirol: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1974
StadionStadio Marco Druso
Kapasitet5 600
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering7. · 13 poeng

Sudtirol: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Sudtirol på?

Sudtirol spiller hjemmekampene sine på Stadio Marco Druso (Bozen), som har plass til 5 600 tilskuere.

Hvor ligger Sudtirol på tabellen?

Sudtirol ligger på 7. plass i Serie B med 13 poeng etter 8 kamper (3 seirer, 4 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Sudtirol neste kamp?

Neste kamp: Padova – Sudtirol, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Sudtirol?

Siste seriekamp: Sudtirol 1–1 Sampdoria (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Sudtirol?

Klubbens toppscorer i turneringen er K. Mixtur med 3 mål.

Sudtirol: terminliste, tabell og tips

Sudtirol (Italia) spiller i disse turneringene denne sesongen: Serie B, Coppa Italia. Her finner du terminliste og resultater, tabellplassering, tall fra hele sesongen, stallen og klubbens beste spillere. Tips til kampene i Serie B finner du på turneringssiden, og flere tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.