Fotball
Hjem › Lag › Ascoli
Ascoli

Ascoli: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1898 · Stadio Cino e Lillo Del Duca

Ascoli: turneringer i 2026/27

Ascoli: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00AscoliTipsSampdoriaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 15:00ArezzoTipsAscoliSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
fre. 6.11. · 20:30Ascoli–Palermo
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Ascoli–Vicenza Virtus
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Cesena–Ascoli
Serie B

Ascoli: siste resultater

Form i serienVUUVT
24.10.26Catanzaro1–6AscoliSerie B
17.10.26Ascoli1–1Empoli
Serie B
10.10.26Sudtirol0–0Ascoli
Serie B
19.9.26Ascoli3–1Avellino
Serie B
12.9.26Padova1–0Ascoli
Serie B
5.9.26Ascoli1–0Benevento
Serie B
29.8.26Ascoli1–1Carrarese
Serie B
23.8.26Hellas Verona1–2Ascoli
Serie B

Ascoli: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00AscoliTipsSampdoria
Serie B
søn. 1.11. · 15:00ArezzoTipsAscoli
Serie B
fre. 6.11. · 20:30Ascoli–Palermo
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Ascoli–Vicenza Virtus
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Cesena–Ascoli
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Ascoli–Virtus Entella
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Mantova–Ascoli
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Ascoli–Juve Stabia
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Pisa–Ascoli
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Ascoli–Modena
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Cremonese–Ascoli
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Ascoli–Catanzaro
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Ascoli–Sudtirol
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Vicenza Virtus–Ascoli
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Ascoli–Padova
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Sampdoria–Ascoli
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Avellino–Ascoli
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Ascoli–Pisa
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Empoli–Ascoli
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Ascoli–Arezzo
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Virtus Entella–Ascoli
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Modena–Ascoli
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Ascoli–Cremonese
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Benevento–Ascoli
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Ascoli–Cesena
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Palermo–Ascoli
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Ascoli–Mantova
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Carrarese–Ascoli
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Ascoli–Hellas Verona
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Juve Stabia–Ascoli
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Catanzaro1–6Ascoli
Serie B
17.10.26Ascoli1–1Empoli
Serie B
10.10.26Sudtirol0–0Ascoli
Serie B
19.9.26Ascoli3–1Avellino
Serie B
12.9.26Padova1–0Ascoli
Serie B
5.9.26Ascoli1–0Benevento
Serie B
29.8.26Ascoli1–1Carrarese
Serie B
23.8.26Hellas Verona1–2Ascoli
Serie B
16.8.26Genoa4–1Ascoli
Coppa Italia
8.8.26Ascoli3–1Potenza
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Ascoli: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
2Mantova85-2-114:817VTVUV
3Modena85-1-215:816VTVVU
4Ascoli84-3-114:615VUUVT
5Benevento84-2-213:714VUVVV
6Pisa84-2-215:1014UVVUT

Ascoli: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,8
Innslupne mål per kamp0,8
Hjemme: scoret / sluppet inn1,5 / 0,8
Borte: scoret / sluppet inn2,0 / 0,8
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort17
Gule kort per kamp2,1
Røde kort0

Mest brukte formasjoner

4-2-3-1 (5×) · 3-5-2 (3×)

Ascoli: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
A. SilipoM851731148007,29
G. GoriA622032115207,26
S. D'UffiziM869211105207,24
G. CorradiniM86591062307,06
N. RizzoF87201032407,03
S. DamianiM86490121006,99
G. De PieriM72250163106,96
M. BrunoriA62651172006,95
A. OliveriM73140140006,92
F. GattoniF41281031106,91
G. AcamporaM71741021006,88
M. RicciM1300000006,80
S. PerciunM42150100006,69
T. MilaneseF85341141006,68
A. GuiébréF87200063306,67
M. CuradoF1091601184106,59
L. VenutiF1180000006,55
D. BolsiusA62230010005,60
M. NicolettiF1130000003,15

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Ascoli: stall

Keepere

1S. VitaleNasjonalitetItaliaAlder23 år
12R. DenteAlder17 år
41R. BrzanAlder21 år
45G. CrespiNasjonalitetItaliaAlder24 årHøyde189 cmVekt75 kg

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Ascoli: overganger

Inn

  • L. VenutiSampdoria · fri spiller1.10.26
  • M. BrunoriPalermo · lån25.8.26
  • M. RicciSampdoria · fri spiller18.8.26
  • F. GattoniSevilla · overgang11.8.26
  • D. BolsiusPerugia · overgang4.8.26
  • G. CrespiKallithea · fri spiller22.7.26
  • A. OliveriAtalanta · lån21.7.26
  • G. AcamporaPescara · fri spiller12.7.26

Ut

  • D. BarosiBarosi Davide · fri spiller30.8.26
  • L. ContiUnipomezia · lån23.8.26
  • F. PalazzinoCosenza · overgang19.8.26
  • A. CaucciTeramo · lån16.8.26
  • E. OviszachFoggia · lån4.8.26
  • G. Di GiacomoPineto · fri spiller31.7.26
  • E. NdojFolgore Caratese · fri spiller29.7.26
  • G. PagliaiCatania · lån22.7.26

Ascoli: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1898
StadionStadio Cino e Lillo Del Duca
Kapasitet20 853
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering4. · 15 poeng

Ascoli: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Ascoli på?

Ascoli spiller hjemmekampene sine på Stadio Cino e Lillo Del Duca (Ascoli Piceno), som har plass til 20 853 tilskuere.

Hvor ligger Ascoli på tabellen?

Ascoli ligger på 4. plass i Serie B med 15 poeng etter 8 kamper (4 seirer, 3 uavgjorte, 1 tap).

Når spiller Ascoli neste kamp?

Neste kamp: Ascoli – Sampdoria, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Ascoli?

Siste seriekamp: Catanzaro 1–6 Ascoli (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Ascoli?

Klubbens toppscorer i turneringen er A. Silipo med 4 mål.

Ascoli: terminliste, tabell og tips

Ascoli (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie B, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie B finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.