Fotball
Hjem › Lag › Empoli
Empoli

Empoli: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1920 · Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena

Empoli: turneringer i 2026/27

Empoli: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00CesenaTipsEmpoliSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)søn. 1.11. · 15:00EmpoliTipsJuve StabiaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:00Padova–Empoli
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Empoli–Pisa
Serie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
tir. 24.11. · 15:00Benevento–Empoli
Serie B

Empoli: siste resultater

Form i serienTUTTT
23.10.26Empoli0–2Vicenza VirtusSerie B
17.10.26Ascoli1–1Empoli
Serie B
10.10.26Empoli2–4Palermo
Serie B
20.9.26Modena2–1Empoli
Serie B
11.9.26Empoli0–1Arezzo
Serie B
5.9.26Carrarese0–1Empoli
Serie B
30.8.26Mantova3–1Empoli
Serie B
22.8.26Empoli1–0Cremonese
Serie B

Empoli: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00CesenaTipsEmpoli
Serie B
søn. 1.11. · 15:00EmpoliTipsJuve Stabia
Serie B
lør. 7.11. · 15:00Padova–Empoli
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Empoli–Pisa
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Benevento–Empoli
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Empoli–Hellas Verona
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Virtus Entella–Empoli
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Empoli–Sudtirol
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Avellino–Empoli
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Empoli–Sampdoria
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Catanzaro–Empoli
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Palermo–Empoli
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Empoli–Modena
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Arezzo–Empoli
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Empoli–Mantova
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Pisa–Empoli
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Empoli–Benevento
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Juve Stabia–Empoli
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Empoli–Ascoli
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Hellas Verona–Empoli
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Empoli–Carrarese
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Empoli–Avellino
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Sampdoria–Empoli
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Empoli–Padova
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Sudtirol–Empoli
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Empoli–Virtus Entella
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Vicenza Virtus–Empoli
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Empoli–Cesena
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Cremonese–Empoli
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Empoli–Catanzaro
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
23.10.26Empoli0–2Vicenza Virtus
Serie B
17.10.26Ascoli1–1Empoli
Serie B
10.10.26Empoli2–4Palermo
Serie B
20.9.26Modena2–1Empoli
Serie B
11.9.26Empoli0–1Arezzo
Serie B
5.9.26Carrarese0–1Empoli
Serie B
30.8.26Mantova3–1Empoli
Serie B
22.8.26Empoli1–0Cremonese
Serie B
17.8.26Pisa1–1Empoli
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Empoli: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
14Juve Stabia83-3-29:88VVUUU
15Cesena81-5-28:128TUTUU
16Empoli82-1-57:137TUTTT
17Carrarese82-1-57:97TVVTT
18Cremonese81-3-46:116TTUUU

Empoli: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp0,9
Innslupne mål per kamp1,6
Hjemme: scoret / sluppet inn0,8 / 1,8
Borte: scoret / sluppet inn1,0 / 1,5
Kamper uten baklengsmål2
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort15
Gule kort per kamp1,9
Røde kort3

Mest brukte formasjoner

3-5-2 (5×) · 4-2-3-1 (1×) · 3-4-2-1 (1×)

Empoli: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
Gerard YepesM64541032107,25
E. SaporitiM86682084006,81
L. MagninoM87110110406,77
C. CauzF87200130106,73
D. Degli InnocentiM3970010006,72
S. ShpendiA84091095006,70
R. BerizziF1100000006,70
F. BandinelliM52050031006,64
B. PopovA83942073106,59
M. EganF73090131006,59
F. DistefanoM52080000106,54
L. BelardinelliM6970021106,52
A. OrlandiM1100000006,50
L. DeliM61340000206,49
N. CorradoM76070010006,48
J. CeesayF74901094016,47
K. ZedadkaM84740052106,46
M. CurtoF75500010126,45
E. BiondiniM63760041105,60
S. RomagnoliF41930011005,26

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Empoli: stall

Keepere

1S. PerisanNasjonalitetItaliaAlder28 årHøyde192 cmVekt84 kg
12J. SeghettiNasjonalitetItaliaAlder20 årHøyde189 cmVekt83 kg
13E. FilippisAlder21 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Empoli: overganger

Inn

  • F. BandinelliSpezia · overgang31.8.26
  • F. MeznarRadomlje · lån27.8.26
  • N. CorradoFrosinone · lån25.8.26
  • K. ZedadkaSudtirol · lån13.8.26
  • C. CauzModena · fri spiller12.8.26
  • L. DeliFiorentina · lån4.8.26
  • F. DistefanoFiorentina · overgang20.7.26
  • Herculano NabianPontedera · retur fra lån29.6.26

Ut

  • N. HaasLivorno · fri spiller11.9.26
  • F. BrancoliniNovara · overgang31.8.26
  • D. BusielloBusiello Danilo · fri spiller31.8.26
  • F. BianchiBari · overgang31.8.26
  • F. MeznarRadomlje · retur fra lån29.8.26
  • Kevin PasalicRosengård · overgang28.8.26
  • S. EliaCremonese · overgang12.8.26
  • G. GuarinoSamsunspor · overgang10.8.26

Empoli: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1920
StadionStadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena
Kapasitet16 284
Underlagnaturgress
TurneringSerie B
Tabellplassering16. · 7 poeng

Empoli: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Empoli på?

Empoli spiller hjemmekampene sine på Stadio Carlo Castellani – Computer Gross Arena (Empoli), som har plass til 16 284 tilskuere.

Hvor ligger Empoli på tabellen?

Empoli ligger på 16. plass i Serie B med 7 poeng etter 8 kamper (2 seirer, 1 uavgjort, 5 tap).

Når spiller Empoli neste kamp?

Neste kamp: Cesena – Empoli, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Empoli?

Siste seriekamp: Empoli 0–2 Vicenza Virtus (23.10.26).

Hvem er toppscorer for Empoli?

Klubbens toppscorer i turneringen er E. Saporiti med 3 mål.

Empoli: terminliste, tabell og tips

Empoli (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie B, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie B finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.