Fotball
Hjem › Lag › Cesena
Cesena

Cesena: terminliste, resultater, tabell og statistikk

Italia · stiftet 1940 · Orogel Stadium-Dino Manuzzi

Cesena: turneringer i 2026/27

Cesena: kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00CesenaTipsEmpoliSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)lør. 31.10. · 15:00SudtirolTipsCesenaSerie B · Innbyrdes oppgjør (H2H)
lør. 7.11. · 15:00Cesena–Catanzaro
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Hellas Verona–Cesena
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Cesena–Ascoli
Serie B

Cesena: siste resultater

Form i serienTUTUU
24.10.26Modena3–0CesenaSerie B
18.10.26Cesena1–1Avellino
Serie B
10.10.26Benevento2–0Cesena
Serie B
18.9.26Juve Stabia1–1Cesena
Serie B
12.9.26Cesena2–2Cremonese
Serie B
6.9.26Cesena1–1Mantova
Serie B
29.8.26Virtus Entella1–2Cesena
Serie B
23.8.26Cesena1–1Sampdoria
Serie B

Cesena: sesongens kamper og resultater

Kommende kamper

tir. 27.10. · 20:00CesenaTipsEmpoli
Serie B
lør. 31.10. · 15:00SudtirolTipsCesena
Serie B
lør. 7.11. · 15:00Cesena–Catanzaro
Serie B
lør. 21.11. · 15:00Hellas Verona–Cesena
Serie B
tir. 24.11. · 15:00Cesena–Ascoli
Serie B
lør. 28.11. · 15:00Vicenza Virtus–Cesena
Serie B
lør. 5.12. · 15:00Cesena–Carrarese
Serie B
tir. 8.12. · 15:00Arezzo–Cesena
Serie B
lør. 12.12. · 15:00Cesena–Palermo
Serie B
lør. 19.12. · 15:00Padova–Cesena
Serie B
søn. 27.12. · 15:00Cesena–Pisa
Serie B
lør. 9.1. · 15:00Cesena–Modena
Serie B
lør. 16.1. · 15:00Catanzaro–Cesena
Serie B
lør. 23.1. · 15:00Cesena–Benevento
Serie B
lør. 30.1. · 15:00Avellino–Cesena
Serie B
lør. 6.2. · 15:00Cesena–Hellas Verona
Serie B
lør. 13.2. · 15:00Cremonese–Cesena
Serie B
lør. 20.2. · 15:00Cesena–Vicenza Virtus
Serie B
lør. 27.2. · 15:00Mantova–Cesena
Serie B
tir. 2.3. · 15:00Cesena–Virtus Entella
Serie B
lør. 6.3. · 15:00Sampdoria–Cesena
Serie B
lør. 13.3. · 15:00Cesena–Padova
Serie B
lør. 20.3. · 15:00Carrarese–Cesena
Serie B
lør. 3.4. · 15:00Cesena–Sudtirol
Serie B
lør. 10.4. · 15:00Ascoli–Cesena
Serie B
lør. 17.4. · 15:00Pisa–Cesena
Serie B
lør. 24.4. · 15:00Cesena–Juve Stabia
Serie B
lør. 1.5. · 15:00Empoli–Cesena
Serie B
lør. 8.5. · 15:00Cesena–Arezzo
Serie B
fre. 14.5. · 15:00Palermo–Cesena
Serie B
Spilte kamper denne sesongen
24.10.26Modena3–0Cesena
Serie B
18.10.26Cesena1–1Avellino
Serie B
10.10.26Benevento2–0Cesena
Serie B
18.9.26Juve Stabia1–1Cesena
Serie B
12.9.26Cesena2–2Cremonese
Serie B
6.9.26Cesena1–1Mantova
Serie B
29.8.26Virtus Entella1–2Cesena
Serie B
23.8.26Cesena1–1Sampdoria
Serie B
17.8.26Sassuolo3–0Cesena
Coppa Italia

Oppdatert: 26. oktober 2026

Cesena: tabellplassering – Serie B

Hele tabellen
#LagKV-U-TMålPForm
13Vicenza Virtus82-3-311:159VUTTU
14Juve Stabia83-3-29:88VVUUU
15Cesena81-5-28:128TUTUU
16Empoli82-1-57:137TUTTT
17Carrarese82-1-57:97TVVTT

Cesena: sesongstatistikk (Serie B)

Scorede mål per kamp1,0
Innslupne mål per kamp1,5
Hjemme: scoret / sluppet inn1,3 / 1,3
Borte: scoret / sluppet inn0,8 / 1,8
Kamper uten baklengsmål0
Kamper uten scoring2

Kort

Gule kort13
Gule kort per kamp1,6
Røde kort2

Mest brukte formasjoner

4-3-3 (4×) · 4-1-4-1 (2×) · 4-2-3-1 (2×)

Cesena: spillerstatistikk (Serie B)

SpillerPosKMinMålAssSkuddPå målGKRKKar
C. ShpendiA8665611611307,03
R. PaganoM75490031006,90
J. GelliF76300061106,89
M. MangravitiF74200020006,79
A. FioriM843420177116,72
D. BisoliM86860260106,72
L. SchironeM1140010006,70
M. IlićF86520041206,59
L. D'AndreaA52320120006,54
M. GuidiM84590141106,43
A. CiofiF87050020006,42
A. DebenedettiA71430000006,41
M. FrancesconiM51710000006,35
G. FrabottaF84790071106,30
E. BohinenM41680000106,26
X. DruiventakM73530121005,77
M. Dalla VecchiaM51550000005,27
V. MagniF3680000003,80
M. PiacentiniF1130000003,29
A. DavidF2950000103,05

Karakteren er sesongsnittet i turneringen, og spillerne er sortert etter karakter. Lenker til spillersidene finner du i stallisten nedenfor.

Cesena: stall

Keepere

1T. MazziAlder16 år
1A. SianoNasjonalitetItaliaAlder24 årHøyde185 cmVekt70 kg
13L. FerrettiNasjonalitetItaliaAlder22 årHøyde189 cm
24Simone GianfantiAlder18 år
39N. FontanaNasjonalitetItaliaAlder18 år

Forsvarsspillere

Midtbanespillere

Angrepsspillere

Cesena: overganger

Inn

  • E. BohinenVenezia · lån29.8.26
  • M. Dalla VecchiaTorino · lån24.8.26
  • L. D'AndreaSassuolo · lån17.8.26
  • M. IlićBologna · lån13.8.26
  • A. DebenedettiGenoa · lån3.8.26
  • A. FioriMantova · lån3.8.26
  • R. PaganoAS Roma · overgang28.7.26
  • X. DruiventakFratria · fri spiller23.7.26

Ut

  • I. Wade PapaOstia Mare · lån31.8.26
  • M. OlivieriArezzo · lån31.8.26
  • G. ZaroRavenna · overgang19.8.26
  • M. CastagnettiReggiana · overgang18.8.26
  • Mamadou KebbehTorres · lån17.8.26
  • T. ArrigoniLivorno · lån12.8.26
  • S. BastoniSpezia · fri spiller10.8.26
  • F. ToskuOstia Mare · lån9.8.26

Cesena: nøkkelfakta

LandItalia
Stiftet1940
StadionOrogel Stadium-Dino Manuzzi
Kapasitet23 860
Underlagkunstgress
TurneringSerie B
Tabellplassering15. · 8 poeng

Cesena: ofte stilte spørsmål

Hvilket stadion spiller Cesena på?

Cesena spiller hjemmekampene sine på Orogel Stadium-Dino Manuzzi (Cesena), som har plass til 23 860 tilskuere.

Hvor ligger Cesena på tabellen?

Cesena ligger på 15. plass i Serie B med 8 poeng etter 8 kamper (1 seier, 5 uavgjorte, 2 tap).

Når spiller Cesena neste kamp?

Neste kamp: Cesena – Empoli, tir. 27.10. · 20:00 (Serie B).

Hvordan endte den siste seriekampen til Cesena?

Siste seriekamp: Modena 3–0 Cesena (24.10.26).

Hvem er toppscorer for Cesena?

Klubbens toppscorer i turneringen er C. Shpendi med 6 mål.

Cesena: terminliste, tabell og tips

Cesena (Italia) i korte trekk: terminliste og resultater i alle turneringer (Serie B, Coppa Italia), tabell, statistikk, stall og målscorere. Tips og odds for kampene i Serie B finner du på turneringssiden, andre tips under Tips.

18+ · Pengespill innebærer risiko. Spill ansvarlig.